Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ах, гол.ком и нивните статии кои (не)заслужуваат внимание...
Истите тие вчера го испратија веќе Кака во Сити...
Додека не прочитам од посигурен извор, не верувам... :toe:
Па види, не се Гол.ком секоја вест срање, јес да нешто лупаат али 70% се точни.
Не само гол.ком, сите медиуми го испратија Кака во Сити, а и очигледно е пред трансфер ... голема пара фрла Сити.

Kaka Prefers Arsenal And Manchester United’s Style

http://www.goal.com/en/news/11/transfer-zone/2009/01/17/1064647/kaka-prefers-arsenal-and-manchester-uniteds-style
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Па види, не се Гол.ком секоја вест срање, јес да нешто лупаат али 70% се точни.
Не само гол.ком, сите медиуми го испратија Кака во Сити, а и очигледно е пред трансфер ... голема пара фрла Сити.
Гол.ком ги препишува вестите (со мала корекција) од вистинските извори како на пример Сан, Мирор, Дејли мејл и останатите...

А тоа што се раѓа уште еден вештачки клуб е опасна работа која паметниот Платини треба да ја спрачи... 130 милиони за фудбалер? Некои клубови не вредат толку, а овие Арапиве даваат богатство за еден фудбалер...

Сепак сево ова се рефлектира на Арсенал, ќе добијат Милан пари и ни отиде Адабајор... Само да не понудат овие од Сити некоја трилијонска сума за наш фудбалер, тогаш нема да држи изјавата на Венгер дека никој нема да си оди...
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Гол.ком ги препишува вестите (со мала корекција) од вистинските извори како на пример Сан, Мирор, Дејли мејл и останатите...

А тоа што се раѓа уште еден вештачки клуб е опасна работа која паметниот Платини треба да ја спрачи... 130 милиони за фудбалер? Некои клубови не вредат толку, а овие Арапиве даваат богатство за еден фудбалер...

Сепак сево ова се рефлектира на Арсенал, ќе добијат Милан пари и ни отиде Адабајор... Само да не понудат овие од Сити некоја трилијонска сума за наш фудбалер, тогаш нема да држи изјавата на Венгер дека никој нема да си оди...
Види, кога си ти во сопсвеност на еден клуб како што е сега тој од Сити, никој тебе неможе да ти забрани колку пари да дадеш.
А што се однесува за Адебајор, не сум загрижен, а и нее некој мој тип на играч кој го сакам да биде како напаѓач во Арсенал.
Мене ми е битно Ван Перси да остане, а за овој нека крши глава.
Венгер ке најде бољи.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Види, кога си ти во сопсвеност на еден клуб како што е сега тој од Сити, никој тебе неможе да ти забрани колку пари да дадеш.
А што се однесува за Адебајор, не сум загрижен, а и нее некој мој тип на играч кој го сакам да биде како напаѓач во Арсенал.
Мене ми е битно Ван Перси да остане, а за овој нека крши глава.
Венгер ке најде бољи.
Епа тоа е и опасното што Ван Перси може да го намирисаат...
Како и кај Кака - тој несака да си оди ама татко му и Берлускони намирисаа добра зделка и таква шанса несакат да пропуштат... Па кој го прашува Кака сакал - неќел...

Еве и Јувентус бараат 120 милиони за Дел Пиеро...
Светска економска криза е а летаат милиони на сите страни...
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Епа тоа е и опасното што Ван Перси може да го намирисаат...
Како и кај Кака - тој несака да си оди ама татко му и Берлускони намирисаа добра зделка и таква шанса несакат да пропуштат... Па кој го прашува Кака сакал - неќел...

Еве и Јувентус бараат 120 милиони за Дел Пиеро...
Светска економска криза е а летаат милиони на сите страни...
Не заминува Ван Перси, бар јас така мислам. Уште од дете е ганер :P
Адебајор ке мета на повеќе тимови, како и летоска.(не се свесни како ке се заебат :):) )
А за Дел Пиеро што да ти кажам, нормално толку ке бараат, што е постар толку е подобар. :)
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Според последните информации следната недела нашиот извршен директор Газидис ќе патувал во Русија и таму ќе се сретнел со претставникот на Зенит, Алексеј Петров. Значи некаде околу среда да очекуваме договор, пошто Газидис е одличен преговарач, а верувам дека Аршавин ќе дојде за цена помала од 13 милиони фунти. :helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Абе .. Адебајор несмее да се пушти да си оди уште минимум 2 сезони.. еден од најважните играчи ни е и несмее никој да го ангажира освен ако не зееме некој ко на пример Ето хмм.. али такви играчи нема за продажба за 10 милиони ...ондак... Аде останува и Венгер мора да се погрижи никооој ама никој да не успее да го ангажира :toe:
Самото ангажирање на Аде и неговата посед и начинот на игра со излегување по страните цело време отварање и правење акции заедно со средината ...
Одличен може дури и поназад да игра а Дуду и РвП шпицои така ќе имаме опција за тројцата :toe:
:salut: очекувам денс победа :pipi:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Парите го рушат фудбалот.
Искрено иако не сум фан на Милан, ептен ми е криво и мие жал за Кака... љубовта му е Милан, за парите отиде во Сити, Галиани копилето ...
За вакви ебани тимови ми се гади од фудбалот, вештачки тимови!!
243 милиони фунти, има тимови што не вредаат толку бе, ова е лудост. Ебати арапите ...
Вака ке стануваат тимови, и после ке навиваат за нив и ке ми се прават навивачи како овие телињава од Челзи...
Али ајде, доста зборам, ОЧЕКУВАМ ПОБЕДА ВЕЧЕР!!
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ај да ви чесититам Аршавин од вторник милсам во арсенал така пишува на гол:helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Инзаги, сеуште ништо. Но се шпекулира дека од вторник ке дошол на Емирати.
Јас искрено го неќам, и дај боже да излезе некоа пресвртница и да дојде Балард ... ако не, со среќа нека ние. :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
27 години има незнам што се запнаа баш за него од тлку млади(што е лого за арсенал)сеа отидоа по овој без навреда дупка е.:toe:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127


Го очекувам тој состав,и нормално денилсон со дефанзивна задача
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Све е добро само мислам дека не требаше да го продавате хлеб а росицки кога се враќа?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom