Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Хехе добро? Играчи како Рисцки,Едуардо,Насри,Аршавин(ако дојде) не верувам да им се седи на клупа.
А згора на тоа што Фабрегас се враќа за 3 месеци еден ке мора да иде на клупа.
Па и така е незнам кои би сакал да седе на клупата ама и сите добро знајме дека Насри многу лесно се повредува а сега и Росицки ќе биде многу нежен претпоставувам
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Па и така е незнам кои би сакал да седе на клупата ама и сите добро знајме дека Насри многу лесно се повредува а сега и Росицки ќе биде многу нежен претпоставувам
Ти очугледно сакаш да се праиш глуп, така?
Повредата нее на НЕОГРАНИЧЕНО АЛООО!!
И не се повредува лесно, туку два пати што се повреди му ебаа мајката на чеокот а поготово со Порсмут оној волон коа го искина.
Јас незнам, али според мене Аршавин не ми праи некое големо задоволство. :)
Како и што ке се снајде, Венгер си знае.
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Ти очугледно сакаш да се праиш глуп, така?
Повредата нее на НЕОГРАНИЧЕНО АЛООО!!
И не се повредува лесно, туку два пати што се повреди му ебаа мајката на чеокот а поготово со Порсмут оној волон коа го искина.
Јас незнам, али според мене Аршавин не ми праи некое големо задоволство. :)
Како и што ке се снајде, Венгер си знае.
Па и мене не ми праве задоволство како Ешли Јанг ама едноставно сакам нови играчи во Арсенал
И без навреди те молам :smir:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Едно те прашав, трето ми одговараш.
И не само до тебе до сите премногу нафурани по Аршавин.
Зоки брат, сите, ама баш сите сме нафурани и очајни да се деси еден трансфер овај период, не е важно кој, само да е квалитетен трансферот и да се исплати...сите сме во една агонија и во исчекување на тоа, а Аршавин некако најмногу се спомнува за доагање, веруј дека тоа е причинта, макар што се сложувам со тоа што го спомна со Павличенко кај евреите...

Ако се спомнуваше сосема некој трет играч за доагање, целото внимание ке беше кон него насочено, не гледајки ги последиците понатаму...:smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Зоки брат, сите, ама баш сите сме нафурани и очајни да се деси еден трансфер овај период, не е важно кој, само да е квалитетен трансферот и да се исплати...сите сме во една агонија и во исчекување на тоа, а Аршавин некако најмногу се спомнува за доагање, веруј дека тоа е причинта, макар што се сложувам со тоа што го спомна со Павличенко кај евреите...

Ако се спомнуваше сосема некој трет играч за доагање, верувај дека целото внимание ке беше кон него насочено, не гледајки ги последиците од сето тоа...:smir:
Знам, на секоја шпекулација рипаме. Така не научи чичо Венгер.
За квалитетен неможам толку да кажам, не одрекувам, но едно европско со 15 утакмица за Русиа неможе да го оцениме толку високо Аршавин.
Ако беше кој знае кој играч на 22/23/24 години ке го барааа доста големи клубови и сигруно ке преминеше во некој појак клуб, а сега на 27 можам да кажам дека само фактот, што едно европско го сјеба на Тотенхем да верува во Павлиниченко, еве сега зашо Дефо го вратија...:tapp:
Да се исплати, неможе толку многу да се успали на играчки план како што ти и некој др сте наумиле. Зенит бара 20 милиона? 20 милиона за еден играч како Аршавин? .
Факт број 1
-Неистакнат играч на ниедна од појаките лиги. Русија си е Русија има само 2/3 асални тима, другото е дрш ме мајко се испосрав.
-Факт број 2
Еконмска криза, а ти да даеш 20 милиона, не иде!!:tapp:
-Факт број 3
Адаптацијата.
-Факт број 4
Ако дојде, ке има јака конкуренција. А никој од таа јака конкуренција, неќе да седи на клупа.
-Факт број 5
Еден играч, неможе да ја смени драстично ситуација а поготово не кога имаме и втор таков како него на таа позиција.
-Факт број 6
На Арсенал не му треба лево крило, му треба она вистинското што беше Фламини да се пополни тоа ДМ.

Што заклучи? мислиш дека аршавин е вреден 20 милиона?? 20 милиона за ПРЕГОЛЕМ РИЗИК? Првата понуда на Венгер е 10 милиона, нормално нее будала!! Од Зенит е одбиана, барале повеќе. Па нек си ебат матер, нек го даат на Сити.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Знам, на секоја шпекулација рипаме. Така не научи чичо Венгер.
За квалитетен неможам толку да кажам, не одрекувам, но едно европско со 15 утакмица за Русиа неможе да го оцениме толку високо Аршавин.
Ако беше кој знае кој играч на 22/23/24 години ке го барааа доста големи клубови и сигруно ке преминеше во некој појак клуб, а сега на 27 можам да кажам дека само фактот, што едно европско го сјеба на Тотенхем да верува во Павлиниченко, еве сега зашо Дефо го вратија...:tapp:
Да се исплати, неможе толку многу да се успали на играчки план како што ти и некој др сте наумиле. Зенит бара 20 милиона? 20 милиона за еден играч како Аршавин? .
Факт број 1
-Неистакнат играч на ниедна од појаките лиги. Русија си е Русија има само 2/3 асални тима, другото е дрш ме мајко се испосрав.
-Факт број 2
Еконмска криза, а ти да даеш 20 милиона, не иде!!:tapp:
-Факт број 3
Адаптацијата.
-Факт број 4
Ако дојде, ке има јака конкуренција. А никој од таа јака конкуренција, неќе да седи на клупа.
-Факт број 5
Еден играч, неможе да ја смени драстично ситуација а поготово не кога имаме и втор таков како него на таа позиција.
-Факт број 6
На Арсенал не му треба лево крило, му треба она вистинското што беше Фламини да се пополни тоа ДМ.

Што заклучи? мислиш дека аршавин е вреден 20 милиона?? 20 милиона за ПРЕГОЛЕМ РИЗИК? Првата понуда на Венгер е 10 милиона, нормално нее будала!! Од Зенит е одбиана, барале повеќе. Па нек си ебат матер, нек го даат на Сити.
Апсолутно се сложувам со постов, не мора да повторувам и да образложувам на тоа што ти го кажа, јасно е дека тоа се премногу пари за нас, јасно е дека не ни треба играч на таа позиција, јасно е дека не може Аршавин да не увери комплетно во своите квалитети во една толку слаба лига...

Друго што е важно е тоа дека агентите толку се испозанесоја после тоа европско,(каде што центар пажња беше токму тој), што мислам дека на Барселона и беше понудена енормна сума на пари за Аршавин (мислам околу 30 мил)...лудост :tapp:

И уште една работа е дека и Венгер малку ама само малку, драпа муда :)...после тоа фамозно првенство изјави дека Андрејчо нема никакви шанси да заигра за тим како Арсенал, поради неговите падови во играта, и неконстантност, неангажираност...а сега е во преговори..,
ок свакам дека сето тоа е политика, ама пак...јбг то е то, ке видиме што ке биде

Arsene knows, нели? :helou: позЗ
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Апсолутно се сложувам со постов, не мора да повторувам и да образложувам на тоа што ти го кажа, јасно е дека тоа се премногу пари за нас, јасно е дека не ни треба играч на таа позиција, јасно е дека не може Аршавин да не увери комплетно во своите квалитети во една толку слаба лига...

Друго што е важно е тоа дека агентите толку се испозанесоја после тоа европско,(каде што центар пажња беше токму тој), што мислам дека на Барселона и беше понудена енормна сума на пари за Аршавин (мислам околу 30 мил)...лудост :tapp:

И уште една работа е дека и Венгер малку ама само малку, драпа муда :)...после тоа фамозно првенство изјави дека Андрејчо нема никакви шанси да заигра за тим како Арсенал, поради неговите падови во играта, и неконстантност, неангажираност...а сега е во преговори..,
ок свакам дека сето тоа е политика, ама пак...јбг то е то, ке видиме што ке биде

Arsene knows, нели? :helou: позЗ
Абе кога имаш пари, незнаеш што да праиш со нив.

Инаку, кажав и пак ке кажав. Дали ти мислиш дека е Венгер толку неписмен па да кажува едно во еден месец а друг месец да го праи спортивното? Се за тоа се криви медиумите, верувај. Секој ден различно кажуваат, и после праат лугето да викаат „демек“ Венгер тоа го кажувал.
Венгер ако изјави, мора да го има на Арсенал.ком. Ако го нема а го има на некој трет сајт е чиста глупост, верувај ми.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Абе кога имаш пари, незнаеш што да праиш со нив.

Инаку, кажав и пак ке кажав. Дали ти мислиш дека е Венгер толку неписмен па да кажува едно во еден месец а друг месец да го праи спортивното? Се за тоа се криви медиумите, верувај. Секој ден различно кажуваат, и после праат лугето да викаат „демек“ Венгер тоа го кажувал.
хехе па нормано дека не, зато спомнав дека е политика...како и да е, да оставиме времето да покаже што се ке се случи

се читаме утре...:helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Само едно прашање. Ако дојде Аршавин, од почетоков Насри најверојатно ке иде на позиција Фабрегас, а Аршавин ке иде лево крило. Што е добра опција според мене.
Но....за три месеци се враќаат Фабрегас, Росицки, Едуардо(порано), Волкот(порано).
Што ке биде ондак?
togas kje iame tim koj kje bide soliden na site pozicii i kje iame odlicno cvrsta klupa i kje moze da rotira mnogu igraci :helou: shto kje bide odlicnooo
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
togas kje iame tim koj kje bide soliden na site pozicii i kje iame odlicno cvrsta klupa i kje moze da rotira mnogu igraci :helou: shto kje bide odlicnooo
Прекрасно ке биде, Росицки, Насри, Волкот, Едуардо абе сите клупа ке седат за еден „Аршавин“ што има тие да играат така ли е?
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Хехе...а бе Зоки,за прв пат досега не се сложувам,делумно,со твоиве постови...
немој погрешно да ме сватиш,ќе се обидам да појаснам...
Неколку пати кажав во моите постови дека 20 милиони не што се многу,туку нема теорија да излезат од касата на Арсенал,непобитен факт......
Аршавин не е некоја ѕвезда,па да се очекувањата енормно големи,се знае тој е просечен фудбалер засега,поради фактот што го спомнавте погоре дека не знае ништо за странските првенства.....(не искусил,сеуште)
Зборот ми беше(кај не се слагам со тебе),кога сите овие повредените ќе се вратат,тогаш вистина конкуренцијата ќе е можеби преголема,ама не е на одмет и тоа,па некој бе брат ќе мора да ја погрее и клупата,нарочито тој што нема да се врати наеднаш во топ форма,па јас искрено сум скептик за Росицки,мислам дека ќе му треба време за да биде баш фит...а,фала богу засега сме уште на два други фронта,ФА и ЛШ,покрај ПЛ, па мислам дека би му дошло добро да ги поротира малце сите тие.......
Затоа што никој не сакал да ја грее клупата,затоа сме сега на ова ниво,ги ебавме и првенството и куповите и лигата на шампиони последниве неколку години,се заради тоа што немаме клупа,и еден повреден одма дупка на тоа место,а сите знаеме дека средината нам ни е најјако оружје,впрочем таква е играта на Арсенал,затоа секој ќе се труди да го импресионира Венгер за да добие место,е тогаш нема многу место за грешки...
Инаку јас ни малку не сум нафуран за Аршавин,ако погледнеш наназад неколку мои постови ќе видиш дали сум во право...а,инаку јас претпочитам да се земе некој одбранбен (класичен) играч или пак ДМ,таму ја гледам јас дупката...но,не знам по кој пат ќе повторам и јас,Wenger knows,нели тоа ни е како парола, хаха...
П.С. не довршив со цената,реков дека 20 се многу,мислам дека повеќе од 15 нема шанси да добијат Зенит,затоа памет во глава зашто може да испадне онаа народната:барале рогови,останале без уши....:helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Хехе...а бе Зоки,за прв пат досега не се сложувам,делумно,со твоиве постови...
немој погрешно да ме сватиш,ќе се обидам да појаснам...
Неколку пати кажав во моите постови дека 20 милиони не што се многу,туку нема теорија да излезат од касата на Арсенал,непобитен факт......
Аршавин не е некоја ѕвезда,па да се очекувањата енормно големи,се знае тој е просечен фудбалер засега,поради фактот што го спомнавте погоре дека не знае ништо за странските првенства.....(не искусил,сеуште)
Зборот ми беше(кај не се слагам со тебе),кога сите овие повредените ќе се вратат,тогаш вистина конкуренцијата ќе е можеби преголема,ама не е на одмет и тоа,па некој бе брат ќе мора да ја погрее и клупата,нарочито тој што нема да се врати наеднаш во топ форма,па јас искрено сум скептик за Росицки,мислам дека ќе му треба време за да биде баш фит...а,фала богу засега сме уште на два други фронта,ФА и ЛШ,покрај ПЛ, па мислам дека би му дошло добро да ги поротира малце сите тие.......
Затоа што никој не сакал да ја грее клупата,затоа сме сега на ова ниво,ги ебавме и првенството и куповите и лигата на шампиони последниве неколку години,се заради тоа што немаме клупа,и еден повреден одма дупка на тоа место,а сите знаеме дека средината нам ни е најјако оружје,впрочем таква е играта на Арсенал,затоа секој ќе се труди да го импресионира Венгер за да добие место,е тогаш нема многу место за грешки...
Инаку јас ни малку не сум нафуран за Аршавин,ако погледнеш наназад неколку мои постови ќе видиш дали сум во право...а,инаку јас претпочитам да се земе некој одбранбен (класичен) играч или пак ДМ,таму ја гледам јас дупката...но,не знам по кој пат ќе повторам и јас,Wenger knows,нели тоа ни е како парола, хаха...
П.С. не довршив со цената,реков дека 20 се многу,мислам дека повеќе од 15 нема шанси да добијат Зенит,затоа памет во глава зашто може да испадне онаа народната:барале рогови,останале без уши....:helou:
Абе секој си кажува што си има да каже, нема тука љутиш...
Друго е да ги ротираш, друго е да седат на клупа.
И нее толку до клупата, имаме солидна клупа.
Годинава вака што се поебавме, се големиот број на амбициозни екипи, мотивирани до даска, со неколку добри трансфери во клубовите. Гледаш и еден веќе почна да конкурира да ја сруши големата четворка.
Второ е тоа што немаме константен тим. И во одбрана а и во средина.
Еден меч неможам да се сетам што одигравме со една првотимска постава.
Хлеб и Фламини ... таман кога се уиграа и имаа шампионски тим, и место да даде се да ги задржи тој ги пушта...од друга страна не купува ништо, и насри не требаше да биде замена за хлеб, туку + за тимот.
Што мисли Венгер? секоја година ке го мења тимот? јас разбирам Челзи да го мења, купува секое лето, ама Венгер ем ги дава ем не купува, и сака да продолжи со статистички гледано послаб тим од минатата сезона во скоро дупло појаката лига годинава.
Не иде...
И сега кога увиде дека стварно е у грешка, ке зима ке зима...
Сакам да кажам, со еден играч конкуренцијата е преголема. Да не ги заборавиме Диаби, Ебуе ..
пс. Немој да мислиш дека ако дојде Аршавин ке биде кој знае што... али не дај боже да биде FLOP! Она шо Аршавин у моментов може да го направи може и Диаби...
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Напаѓачот на Зенит од Санкт Петерзбург, Андреј Аршавин му ставил до знаење на тренерот Дик Адвокат дека нема да замине на потготовките на клубот во Обединети Арапски Емирати доколку не биде продаден на некој од европските клубови што се заинтересирани за него.
Ваквиот ултиматум Аршавин му го соопштил на Адвокат по телефон, со оглед на фактот што раководството на рускиот прволигаш веќе извесно време тактизира околу неговата продажба со цел да добие поквалитетна парична понуда.



Значи Андрејчо е сериозно заинтересиран за премин во Арсенал (а кој и не би бил).Негов омилен дрес бил дресот со број 10 но бедејќи е зафанат каи нас тиа дрес бил спремен да носи дрес со кои било друг број (а и што е толку важен бројот на дресот) :wink:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Не е важен бројот на дресот само нека ни дојде Арша нека потпише со Венгер договор па после... ќе иаме бар малку поквалитетен состав :wink:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Не е важен бројот на дресот само нека ни дојде Арша нека потпише со Венгер договор па после... ќе иаме бар малку поквалитетен состав :wink:
Епа токму заради бројот на дресот Галас дојде кај нас

Едит:Ако веке нее Венгер,барем е Vic Akers активен по трансферите...

Ladies sign Welsh International striker

Потпишала Helen Lander од Watford.Има 22 години,игра на позиција напаѓач.

Играла е за англиската репрезентација,која подоцна по некои корени станала член на Велшката репрезентација.

Арсенал заинтерсиран за Обафеми Мартинс
Не верувам дека Венгер ќе даде 13 милиона за него,чиста шпекулација
http://www.goal.com/en/news/1712/arsenal/2009/01/13/1058046/arsenal-urged-to-revive-interest-in-obafemi-martins
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom