Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Значи за тебе е подобро Дени да игра на местото на Сонг?
За мене е најдобро во Јануари да се купи Де Роси, а такви просечни играчи како они двајца да си седат на клупа. Иначе, ако ме прашуваш во моментов би ти рекол Денилсон.. бар има некоа контрола на топката и знае кај се наоѓа на терен за разлика од Сонг кој игра како изгубен цело време.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
За мене е најдобро во Јануари да се купи Де Роси, а такви просечни играчи како они двајца да си седат на клупа. Иначе, ако ме прашуваш во моментов би ти рекол Денилсон.
Да се купи Де Роси би било фантастично, но тешко дека ќе се реализира таков трансфер.
Денилсон е подобар на позицијата на Фабрегас пошто тој е офанзивен, а може да игра и на позицијата лево крило. Не може да се снајде на ДМ. За таму е подобар Сонг. :)
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Да се купи Де Роси би било фантастично, но тешко дека ќе се реализира таков трансфер.
Денилсон е подобар на позицијата на Фабрегас пошто тој е офанзивен, а може да игра и на позицијата лево крило. Не може да се снајде на ДМ. За таму е подобар Сонг. :)
Ти реков јасно е како што. Не ни требаат просечни играчи во тимот(никој не вика деке нема потенцијал) али во моментов ни двајцата не би требало да играат во прв тим. А пошто Венгер не купи на лето, зимоска мора да земе нешто на таа позиција.

Ако пак не земе и остане на ова, тогаш зашто Ремзи не би заиграл пред Денилсон? Секогаш кога влага од резервите приметете ја разлика, одма живнува играта. Денилсон трча-трча-ке се сопне-ке падне што на мечот завчера незнам кој примети, али немаше дуел на кој не падна, али океј бар му досуија фаулите.:pos2:

Сонг подефанзивен играч. Али прави огромни грешки, огромни. Делува збунет, и на моменти како да не знае кај се наоѓа на теренот :/ Ич не го сакам во тимот ич. Бар сега за сега, за понатака ке видиме како ке се докажува(мада најпаметна опција ке биде да се даде на позајмница негде).

Според мене Де Роси би ги решил проблемите. Сите ја знаеме неговата сила, борбеност, јакиот шут, добрите пасови итн итн. Таков играч е, сличен како Фламини. Ке може да игра подефанзивно и на моменти и поофанзивно. Со ова мислам дека ке се реши проблемот, и искрено верувам во овој трансфер.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Ја и Денилсон и Сонг би ги стајл на клупа, би купил докажан играч, со минимум 25-6 год. Сепак искуството игра голема улога, а ние немаме такви.. за Де Роси, стискам палци.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Мора да се земе поискусен играч на таа позиција ,Де Роси ке биде идеален ,Венгер мора да го има во предвид тој играч
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
За мене е најдобро во Јануари да се купи Де Роси, а такви просечни играчи како они двајца да си седат на клупа. Иначе, ако ме прашуваш во моментов би ти рекол Денилсон.. бар има некоа контрола на топката и знае кај се наоѓа на терен за разлика од Сонг кој игра како изгубен цело време.
уф многу тешко за Де Роси,он е клучен играч у Рома и дете на Рома исто како Тоти и Аквилани
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
уф многу тешко за Де Роси,он е клучен играч у Рома и дете на Рома исто како Тоти и Аквилани
Океј шпекулација си е шпекулација. Но пишуваше дека „демек“ Рома ке се согласи со Арсенал за реализирање на трансферот за 13 милиони фунти. :)

Али како и дае, ке видиме шо ке се дешава. Мора нешто да се земе! :)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Венгер пред почетокот на оваа сезона го спремаше Дени за стартен состав. Мислам дека на скоро сите натпревари во предсезоната има играно. Да сакаше да земе нов фудбалер како замена за Фламани ќе го направеше тоа, но не го направи. Значи тој верувал дека Денилсон би можел да успее на таа позиција. :toe:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Венгер пред почетокот на оваа сезона го спремаше Дени за стартен состав. Мислам дека на скоро сите натпревари во предсезоната има играно. Да сакаше да земе нов фудбалер како замена за Фламани ќе го направеше тоа, но не го направи. Значи тој верувал дека Денилсон би можел да успее на таа позиција. :toe:
Ама верувал... али самиот гледа дека не иде така! и дека смешно е да го рамњаме Денилсон и Фламини.

Мислам дека во Јануари ке одврзе кесето. :)
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Ама верувал... али самиот гледа дека не иде така! и дека смешно е да го рамњаме Денилсон и Фламини.

Мислам дека во Јануари ке одврзе кесето. :)
Денилсон е светлосни години подалеку од Фламани, но Дени според мене не е човек за ДМ позицијата. Кога во составот нема да игра Фабрегас тогаш тој може да игра на неговата позиција, вака цела сезона ќе се уништи. Дени и Фабрегас неможат да бидат заедно во срцето на средниот ред. :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom