Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Слабо нафрла? :nesvest:
Ебуе со Сања се најдобрите фудбалери во цела Премиер лига на таа позиција десен бек. :smir:
Точно и најдобри се на таа позиција :vozbud: не знам или не сум видел некој подобар на таа позиција :toe:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Sanja e mn discipliniran i sekogas gi izvrsuva zadacite koi ke mu gi zadade Venger,nesto koe mnogu mi se dopagja kaj krilen bek.Sepak nema nekoj osoben talent i tehnika.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Босингва?:smir:
Да одличен десен бек е Босингва има се што му е потребно на еден десен бек брзина сентаршут дриблинг и сл... ама пак Сања и Ебуе се :zver:ови :wink: и :toe: ама подобро играат од Босингва бидејќи него ну е прва сезона и треба да се уклопи у играта ја нема таа контатност во играта како Сања памтим натпревари кој што Босингва ги одигра феноменално и на натпревари на кои изграа мн лошо а пак тоа не му се случува на Сања или пак само тоа е мое мислење :nesum:
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Ne e bas deka mislam oti Eboue e slab desen bek, daleku od toa. No, Sagna e mnogu podobar (posebno ofanzivno). Eboue povekje ima sklonost da proigruva so kratki pasovi i igra podefanzivno i porezervirano, a Sagna e mnogu poagresiven i poprodoren, sto povekje mi se dopagja.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Sanja e mn discipliniran i sekogas gi izvrsuva zadacite koi ke mu gi zadade Venger,nesto koe mnogu mi se dopagja kaj krilen bek.Sepak nema nekoj osoben talent i tehnika.
Така е ,се слагам со тебе ,тој е еден од најдициплираните играчи кој 100% дава на секој натпревар ,тука е и Евра ,каде што мн ми се допага неговата борбеност ,дисциплина и ангажираност и нема врска што не игра во тимот за кој навивам
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Нема лоши зборови за Алмунија. После Чех, најдобар голман во ПЛ.

Пенал фати, негов играч гол му даде, вториот гол Галас и Силвестре му ја голтаа прашината на Агбонлахор. Несреќен меч за Алмунија.


Кривицата треба да се бара во одбраната. Многу слаба игра сезонава. Скоро на секој натпревар еден од четворицата позади мора да направи катастрофална грешка. Што е апсолутно недозволиво во тим како Арсенал.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Нема лоши зборови за Алмунија. После Чех, најдобар голман во ПЛ.

Пенал фати, негов играч гол му даде, вториот гол Галас и Силвестре му ја голтаа прашината на Агбонлахор. Несреќен меч за Алмунија.


Кривицата треба да се бара во одбраната. Многу слаба игра сезонава. Скоро на секој натпревар еден од четворицата позади мора да направи катастрофална грешка. Што е апсолутно недозволиво во тим како Арсенал.
Точно е тоа мн грешке праа одбраната ама од секогаш било така :toe: луѓе са грешат :nesum:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
:eek:ftopic: Очекуваме вракање на еден наш најватрен фан ооооооооооооооооооооооооооооооооооо....
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Абе одбраната нее стандардна, тоа е проблемот според мене. Немоеш ти една да го играш Силвестер друга Туре друга Џуру... не иде така.

ПС: i'm back. хехехе :party1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom