Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
знаете , да ве потсетам јас ! се надевам не се налути :) :pos: ?

па да дискутираме на темата !
Таман работа, да се љутиме. :vozbud:

Мала шала :helou:

Иначе, Венгер најавил промени во тимот.
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Uffffff se razbudiv po ovoj uzasen vikend....seushte bev vo nokaut....pa gledam mnogu mislenja imate daeno....ama mi e maka site da ti citam....Ne znam dali razbravte za novite TV koi imaat opcija za menuvanje kameri na odredeni utakmici...Ne sakam da se falam ama jas imam doma takov....I tokmu zatoa vo vtoroto poluvreme gledav so kamera vo koja se gleda deka Gallas i Clishy ne mozea da napravat ni edna offside zamka...A za golot koj ni go dadoa ako dobro zaprimetiv Denilson trebashe da go markira Geovanni(kakov pogodok...sekoja cest)...Kako vtoro voopshto ne treba da go obvinuvame Gallas oti ako ne e toj...ne znam...toj e eden od najdobrite defanzivci vo svetot...Denilson 27 netocni pasovi...ova dokazuva deka toa shto go kazav uhste pri prviot poraz...Denilson nema konstantnost da odigra vo isto tempo....Da tocno e deka poslednite 4 utakmici odrigra sovrsheno(kako i celiot tim)....megutoa mora da igra postojano taka...Eboue beshe podobar od nego...na toj del od terenot...ali ajde nema veze...Adebayor se poveke mu lici na Kanu...i sega se kaam sho ne go prodadoja...ke kupea nekoj eliten napagac...RvP...slabo...i se na se mora da mu se cestita na igracite na Hull....pa luge imaa isto udari kolku nas vo ramkite na golot...7 vnatre 11 vkupno za Hull....za Asnl 8 vnatre i 13 nadvor...ili poveke ne znam...E sega deka imaja poveke sreka...imaja...ama se pokaza deka poedinec mozi da reshi natrpevar...i mislam deka kaj nas nekoj mora da shutka od podaleku...imame tolku poedinci...ovoj natprevar mi nalice na Arsenal-Leeds pred "Unbeatten" serijata koga izgubivme 2-3...ali ajde,.....odime napred....glavite krenati...pozzzzzzzzzz do Zoki, BS player i the gunner najjakite navivaci na Asnl.....:pipi::pipi::pipi:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Таман работа, да се љутиме. :vozbud:

Мала шала :helou:

Иначе, Венгер најавил промени во тимот.
се надевам на насри , кој изгледа е фит , стартери вела и бентнер ( овие двајцава јаките малце да погледаат од клупата аде и РвП )

може да игра и сонг - билонг ( леле овој ќе беше рапер ако не играше :pos: ) може џуру да поигра место овие јаките од одбраната :pos2: на местото од едниот не место двајца :)

другото порто ни е пациент на емирати , ама ако им го нема рикардо куарезма имаа доста добар тим ( сетете се на фенерите ) и не се за подценување , олеснителна околност за нас е - добрата традиција , поразот од хул , насри , јубилејот на професорот !
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
40
Поени од реакции
4
De be sonne ako tebe ti se lutam treba da se ubijam :)))

Sekako deka ne samo da ne bese ti kojznae kako ke doznaev za ovaa iformacja deka igraat so porto na Emirati :))) (Btw se nadevam deka emirati ke go pobedi vembli i alianc arena za finale na ECC 2011)

Za so porto luge se nadevam na edna stvarno dobra serija koga se ke bide na nasa strana i nema da ne faka nekoj maler ko i uvek ako nisto drugo bar nedaj boze da ne se povredi nikoj. I dajte mislam deka Wenger zasluzi da go pocastime edna od tie nasite :))

Pozz Meggi
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
(Btw se nadevam deka emirati ke go pobedi vembli i alianc arena za finale na ECC 2011)

Za so porto luge se nadevam na edna stvarno dobra serija koga se ke bide na nasa strana i nema da ne faka nekoj maler ko i uvek ako nisto drugo bar nedaj boze da ne se povredi nikoj. I dajte mislam deka Wenger zasluzi da go pocastime edna od tie nasite :))

Pozz Meggi
ракии , вина , песни ... ? што кажувај побрзо ( тргнувам за лондон :) да му пренесам поздрави и ? )

и јас се надевам : вмебли - храм на англискиот фудбал , порано ко традиција , сега ко има ( нели беше наново граден ) алијанц - јак е , ама лондон е лондон - + поголем е едно 14 пати од минхен ( уефа сигурно тоа ќе го земе во обзир - повеќе )
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Uffffff se razbudiv po ovoj uzasen vikend....seushte bev vo nokaut....pa gledam mnogu mislenja imate daeno....ama mi e maka site da ti citam....Ne znam dali razbravte za novite TV koi imaat opcija za menuvanje kameri na odredeni utakmici...Ne sakam da se falam ama jas imam doma takov....I tokmu zatoa vo vtoroto poluvreme gledav so kamera vo koja se gleda deka Gallas i Clishy ne mozea da napravat ni edna offside zamka...A za golot koj ni go dadoa ako dobro zaprimetiv Denilson trebashe da go markira Geovanni(kakov pogodok...sekoja cest)...Kako vtoro voopshto ne treba da go obvinuvame Gallas oti ako ne e toj...ne znam...toj e eden od najdobrite defanzivci vo svetot...Denilson 27 netocni pasovi...ova dokazuva deka toa shto go kazav uhste pri prviot poraz...Denilson nema konstantnost da odigra vo isto tempo....Da tocno e deka poslednite 4 utakmici odrigra sovrsheno(kako i celiot tim)....megutoa mora da igra postojano taka...Eboue beshe podobar od nego...na toj del od terenot...ali ajde nema veze...Adebayor se poveke mu lici na Kanu...i sega se kaam sho ne go prodadoja...ke kupea nekoj eliten napagac...RvP...slabo...i se na se mora da mu se cestita na igracite na Hull....pa luge imaa isto udari kolku nas vo ramkite na golot...7 vnatre 11 vkupno za Hull....za Asnl 8 vnatre i 13 nadvor...ili poveke ne znam...E sega deka imaja poveke sreka...imaja...ama se pokaza deka poedinec mozi da reshi natrpevar...i mislam deka kaj nas nekoj mora da shutka od podaleku...imame tolku poedinci...ovoj natprevar mi nalice na Arsenal-Leeds pred "Unbeatten" serijata koga izgubivme 2-3...ali ajde,.....odime napred....glavite krenati...pozzzzzzzzzz do Zoki, BS player i the gunner najjakite navivaci na Asnl.....:pipi::pipi::pipi:
Абе ти ни се испофали каков телевизор си имал :vozbud:(се шалам),па добро,беше што беше ,се случи тоа што се случи,можеме само да си нагаѓаме кој бил виновник ,кривец и сл.Да го оставиме зад нас овај натпревар,да се надеваме вакви утакмици нема да се повторат.
пс-the gunnerS ,ако мислеше на мене worca :helou: позз
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
That is where we were guilty. We worked so hard to get ahead and then we let it go again.”...Ova dokazuva deka neshto ne e kako shto treba....:((:)toe::toe::toe:

Veli Wenger
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Абе ти ни се испофали каков телевизор си имал (се шалам),па добро,беше што беше ,се случи тоа што се случи,можеме само да си нагаѓаме кој бил виновник ,кривец и сл.Да го оставиме зад нас овај натпревар,да се надеваме вакви утакмици нема да се повторат.
пс-the gunner
S ,ако мислеше на мене worca :helou: позз


Oks....the gunnerS....gotovo....ne e vazno....vazno e samo da se odi napred i da se pobediso Porto, togash ke kazam deka krizata e nadminata...ako ima voopshto kriza....Ne znam ama nesho mi veli deka ovoj poraz, ne znam kako da recam....cuden....Pa ne znam koga posleden pat bilo da sme vodele na Emirati i nekoj da ne pobedi...Pa i na Highbury...toa ne mu uspealo nitu na Utd.c Chelsea, L'pool, Cast'l....pa zatoa mislam deka mozi imalo nekakov dogovor...Tatko mi vika(strastven navivac na Newcastle)...deka porano vo 80' postele nekakvi dogovori pomegu timovite od golemata IV i od timovite od 2-ta divizija...da mu se pomozi...pa shto jas znam....da ne se vrati neshto....I so West Ham beshe taka...koga mu trebashe mu dadovme...I samo za potsetuvanje vo poslednite 5 kola Hull igra so site nashi pretendenti za titulata Chelsea, Utd. L'ool pa mozi togash nas ke ni treba pomosh....ne znam...samo nagoduvam...pozzzzzzzzzzzzzzzz:toe::toe:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
deka porano vo 80' postele nekakvi dogovori pomegu timovite od golemata IV i od timovite od 2-ta divizija...da mu se pomozi...pa shto jas znam....da ne se vrati neshto....I so West Ham beshe taka...koga mu trebashe mu dadovme...I samo za potsetuvanje vo poslednite 5 kola Hull igra so site nashi pretendenti za titulata Chelsea, Utd. L'ool pa mozi togash nas ke ni treba pomosh....ne znam...samo nagoduvam...pozzzzzzzzzzzzzzzz:toe::toe:
тешко ова , ама можеби ако има трошка реалност во ова ( пул стоук )
тие че треба да реагираат соодветно со друг или со нив :)

макар што мислам дека ова е мешање во политиката на тимот - што знаеш , огромни пари се во игра !
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
тешко ова , ама можеби ако има трошка реалност во ова ( пул стоук )
тие че треба да реагираат соодветно со друг или со нив :)

макар што мислам дека ова е мешање во политиката на тимот - што знаеш , огромни пари се во игра !
Pa tokmu zatoa...tatko mi mi vika deka Wiliam Hill(svetski poznata kaldilinica vo GB)...ostavrila profit od neverojatni 340.000.000 funti...sega go baram toj podatok da go pastiram....ama shto znam....i jas vo sekoj tim ima i politiki...vo Asnl vleze Kronki sega....pa ne se znae sho coek...e...pozzzzzzzz:helou::helou::helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Mnogu e znacaen da go imame vo prvi 11. Od eboue na taa pozicia i Nasri, ima golema razlika. :helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom