Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Manchester United manager Sir Alex Ferguson has stoked the flames ahead of his side's clash with Chelsea this weekend by insisting that Arsenal are a bigger team and a better rival than Sunday's opponents.. :smir:

Ааааа, овие отишле на пивце излеа. хаха :vozbud:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Ме изненади Сања за глупавиот потег.Можеби не беше пенал,но не смееше да дозволи да му изнудат пенал.Сепак не верувам дека ќе влијае врз добрата и константна игра на Сања.Патем ова е првата посериозна грешка на Сања што сум ја видел откако игра за Арсенал.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
ajde braka utre po nova pobeda ....moj tip 1-3 ....profesorot so pofalni zborovi za Denilson..."Denilson moze kompletno da go zameni Flamini"--pozz GUNNERS forever
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
ajde braka utre po nova pobeda ....moj tip 1-3 ....profesorot so pofalni zborovi za Denilson..."Denilson moze kompletno da go zameni Flamini"--pozz GUNNERS forever
Moj тип за утре: 0-3 ! :smir:

--------------Алмуниа-------------

---Сања --- Туре --- Галас --- Клиши----

-Ебуе --- Фабрегас --- Денилсон --- Волкот-

----------Ван Перси - Адебајор---------
 
T

tino097

Гостин
Мислам дека Валкот утре ќе биди на клупа, и најверојатно ќе влези во 2то
на негово место изгледа Вела, сепак ова е веќе четврто гостување за Валкот (вклучувајќи го и она за Англија во Загреб). Колку и да е добар, заслужува малце одмор. Спрема мене можда ќе видиме:

---------------Алмуниа----------------
Сања-------Туре------Галас----Клиши
Ебуе--------Цеск-----Денилсон---Вела
-----------Аде---Ник--------------

клупа: Фабијански, Џору, Валкот, Сонг,Рамзи, Вилшир, РвП
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Мислам дека Валкот утре ќе биди на клупа, и најверојатно ќе влези во 2то
на негово место изгледа Вела, сепак ова е веќе четврто гостување за Валкот (вклучувајќи го и она за Англија во Загреб). Колку и да е добар, заслужува малце одмор. Спрема мене можда ќе видиме:

---------------Алмуниа----------------
Сања-------Туре------Галас----Клиши
Ебуе--------Цеск-----Денилсон---Вела
-----------Аде---Ник--------------

клупа: Фабијански, Џору, Валкот, Сонг,Рамзи, Вилшир, РвП
Друже, колку што знам Вела е класичен напагач. Така да мое, мислење е дека Волкот ке игра прв тим. Али останува, да видиме.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
.............Алмуниа.............
Сања...Туре..Галас...Клиши
.........Ебуе...Денилсон.......
............Фабрегас..............
...Волкот..........Ван Перси...
................Аде..................

Ја мислам дека ќе изчезат со овја состав , одамна не играат Арсенал со класични 4-4-2 можда така излгледа на хартија ама не се одвива така на теренот !!!
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Вила е нешо ко Ван Перси и Волкот мое да игра и класичен напаѓаш а и како крило!!!
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Мој состав:
------------------Алмунија---------------
--Сања-----Туре----Галас--------Клиши
----------------Сонг--------------------
-------Денилсон----Фабрегас-----------
Волкот----------------------------РВП--
---------------Адебајор----------------

Инаку за Росицки мислам дека никогаш повеќе нема да игра фудбал во буквална смисла.Човеков цел живот е повреден.Секој месец треба да почне да игра,но се то тоа се одложува за некој нареден месец.Би сакал да се врати на зелените терени,но тој е далеку од тоа.Дури и кога би се вратил сигурно нема да игра во старата форма.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
[zEUs];1682100 напиша:
Вила е нешо ко Ван Перси и Волкот мое да игра и класичен напаѓаш а и како крило!!!
Што е ова на секој пост се дереш?( „!!!“ ) Дај не заебавај, срамота! :pos2: :pos2: :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom