Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Nasri is a big doubt for that, Eboue we might lose and Clichy too. We have to assess them tomorrow. It doesn't look too good.”:nesum:
АМАН ОД ТИЕ ПОВРЕДИ!
насри - сигурно нема да биде ни во поширокиот состав , ебу и гаел не се знае , но изгледа и тие ќе бидат отсутни - мака ми е за нив посебно за ебу - вчера конечно да заигра онака да ти е ќеиф да го гледаш и го акнаа од чименто !

ама позитивната страна : изгледа се враќа том4е , а свое деби изгледа ќе направи и силвестер :) :wink:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
насри - сигурно нема да биде ни во поширокиот состав , ебу и гаел не се знае , но изгледа и тие ќе бидат отсутни - мака ми е за нив посебно за ебу - вчера конечно да заигра онака да ти е ќеиф да го гледаш и го акнаа од чименто !

ама позитивната страна : изгледа се враќа том4е , а свое деби изгледа ќе направи и силвестер :) :wink:
Не знам колку позитивно ќе биде дебито на Силвестр,но немаме многу избор на левата бековска страна.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Динамо,во гости.
0-3....а?:pipi:
Тешко гостување !!!
Но никогаш ние не ги потценуваме противниците па и сеа не ми се верува дека Венгер ќе ги потцни и ќе излезе со некој 6-ти состав , а мојот тип е 2-4 !!!
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
запознај го непријателот :





динамо киев - киев украина - бело сини / кај нивните навивачи
- стадион - валериј лобоновски / киев капацитет :16 900
доста незгоден противник на арсенал -
21 октомври 1998
арсенал - динамо 1 : 1 / беркамп ( 74 ) / ребров ( 90 )
04 нември 1998
динамо - арсенал 3 : 1 / реров ( 26 пенал ) холовко ( 61 ) шевченко ( 71 ) / хјуз ( 84 )
21 окомври 2003
динамо - арсенал 2 : 1 / шаткиш ( 27 ) белкевич ( 64 ) / тити ( 80 )
05 ноември 2003
арсенал - динамо 1 : 0 / ешли кол ( 88 )

уефа куп - 1976 , 1986
супер куп - 1975
[zEUs];1664171 напиша:
Тешко гостување !!!
Но никогаш ние не ги потценуваме противниците па и сеа не ми се верува дека Венгер ќе ги потцни и ќе излезе со некој 6-ти состав , а мојот тип е 2-4 !!!
велиш гол да ни дадат

Динамо,во гости.
0-3....а?:pipi:
и јас типувам така :)

тоа последно умира :)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ќе ни дадат гол , тие се мн опасни на домашен терен а у плус таму е мн студено a во Аресенал све цнци :pos2:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
[zEUs];1664238 напиша:
Ќе ни дадат гол , тие се мн опасни на домашен терен а у плус таму е мн студено a во Аресенал све цнци :pos2:
види и самиот :)
киев , лондон

+ не е во крајот на ноември :pos2: , таму тогаш е - 100 , сега топличко по топло од лондон уште дожд да заврне :) таман :)
издржливи се нашите црнци :) не се од оние ко од јужна америка ко од моч праени :pos2:

пострашно е москва , донјецк , минск ...:helou:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Па значи да не се секираме за времесните услови ако бидат лоши ние можеме да издржиме значи , сеа го менувам типот 0-4 !!!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Како е атмосфера момци?! :vozbud: МНОГУ СМЕ ЈАКИ! :))).. Али преку глава ми е со тие повреди.

Адевајор, конечно научи да излага од офсајт, шо е нај трагично и се буни како да е на ратно стање дека тоа нее офсајт.

Важно ја подобри играта, давајки 3 гола. Одлични пасови, одлични голови.
Не ми е омилен играч, тоест нее тој тип шо го сакам како напаѓач, али мораме сите да признаеме дека Аде утакмицава ја одигра брилијантно.

Песри, меле се пред себе. Според мене, го имаме најталентираниот играч во тимот. Само да не се повреди! Ах тие повреди... до кога?

Волкот, неколку одлични пробиви, вклучувајки ја и та кон ван перси, иако можеше да ги закопа кога излезе сам пред гол. Малце е уфуран, се глеа.

Денилсон, се подобро и подобро.. одличен пас играч.

Фабрегас, го нема тоа што го имаше предходната сезона, во почетокот на сезоната, кога беше пожив.. Али ке биде.

Тоа е тоа момци, одличен МЕЧ! Браво..

ИДЕМЕ ДАЉЕ! :drk:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Најважно е дека се врати самодовербата кај сите и кај играчите ама и кај навиачите кој беа мн разочарани по минатиот меч .
Така е ,,ИДЕМЕ ДАЉЕ,, !!!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
[zEUs];1664844 напиша:
Најважно е дека се врати самодовербата кај сите и кај играчите ама и кај навиачите кој беа мн разочарани по минатиот меч .
Така е ,,ИДЕМЕ ДАЉЕ,, !!!
Разочарани по минатиот меч?
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Разочарани по минатиот меч?
По поразот од фулам навиачите на арсенал се разочараа од тимот и изгубија надеж , логих пиша тогаш дека англиските фановите на арсенал биле мн разочарани и имаше превод од англиски весник ако не се сеќаваш !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom