Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Ееее дете дете од вакви каа тебе неможе да не биде ако одиш на градски оди со лалињата навивај да ти се тртнам у тоа патриотското што го имаш ќе се радувал на голот на Ван Перси преваранту еден што мешаш клуб и национален дрес тука ногу го поштувал Ван Перси ѓоа заедно у кафенето бете некња не оде така таа пријателе ни првен нашето не си го сакамеа а гледаме по туѓото.:salut:
- ко прво сите ја сакаме македонската фудбалска репрезентација
- ко второ сите сакаме победа
- ко трето - што те прави тебе поголем навивач на МЕКДОНСКАТА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА од мене ?

точно го сакам арсенал - го сакаш милан -

навиваме за македонија - имаме симпатии спрема играч кој игра во противничкиот табор , кој "случајно" игра во арсенал - па ти веднаш пресуди дека имаме ПРЕДАВНИК - имам идеја ќе го бесиме :tapp:

беше помина !

Почнавте, КЛУБ И НАЦИОНАЛЕН ТИМ да мешате а?! Браво бе. Ке се радувале ако РвП даел гол. ццц, срамота.!:nesvest:
- ти не/маше ?


Тео гази....:pipi:
3 гола:pos2::pos2::pos2:
Не е нормален:nesvest:
феномен - тео е феномен :pos2:

Така е брачко.Не е се во парите.Треба да се навива од срце за тимот.
ама да бидеме реални :

сега сите го кудат професорот дека не донел некој - чудо големо -

ами кога ќе се виде целиот потенцијал на децана ? видете пример - тео - синоќа доби шанса и веднаш се здоби со довербата на капело , насри е ѕвер , сите овде гледам позитивни критики за сонг - билонг , вела - истото ...

па ајде ... па после тоа безпотребна дискусија за финансиските моменти и стабилност ..... достате !!!

нашиот следен противник ;



Ewood Park

Blackburn Rovers v Arsenal

ќе ја даваат на а1 конечно !

инаку див противник со доста добри тепачи на теренот ни најмалку нежни - со добри играчи - роке санта , бени меккарти , педерсен ...

лени се секавате на онаа апсурдна грешка на нашиот тогашен голнам мад јенс !

другиот наптпревар инаку беше - ама сега сме гости :
- олеснителни околности - аде нема гол во ЕПЛ - а на блекбурн голман им е пол робинсон ! бак и гаел беа стартери за фрнција , никл"с им покажа на португалците дека играл и учел од најголемиот тити - во негов стил им го пукна ! тео - ууууууууууууууу ! роситски мислам дека ќе влезе ко замена , се очекува и деби на "кодошот" силвесер :)

си велам дека ќе ги натепаме со ваков дух во екипата !

позЗ
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
40
Поени од реакции
4
Sonne bravo poubavo kazano do sea neam procitano :)) I vo se te podrzuvam zasto na nisto ne lici navivaci na Arsenal i sea tuka ke se karaat koj prael pari ili nz sto. Mn mi se sviga tvoeto razmisluvanje.
Golem Kiss Meggi
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Sonne bravo poubavo kazano do sea neam procitano :)) I vo se te podrzuvam zasto na nisto ne lici navivaci na Arsenal i sea tuka ke se karaat koj prael pari ili nz sto. Mn mi se sviga tvoeto razmisluvanje.
Golem Kiss Meggi
:back:

"Golem Kiss Meggi"

OPAAAAAA :vozbud:

Gi tepame Blackburn inaku 0-2
овој па веднаш љубоморен :pos2::pos2::pos2:а боки ...

безпотребни дискусии - безвредни муабети и кеифот на душманите + некој кој два % не го лулаат на неговиот фан клуб или на било кој друг му креваат его - дај ви се молам !

позЗ
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
40
Поени од реакции
4
Aj aj jas si go sakam sonne najbolji e na forumov (bez ljutenje drugite) i uste mn kissovi ke mu prakam :)) MIslam deka ne se luti.Neli sonne?:))
A za blackburn so ima da se prai muabet be toa e vise zavrsena utakmica kako sto i poveke od jasno e koj e momentalno najtalentiranito fudbaler vo svetot.
Pozz Meggi:pipi:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
9.356
Волкот машина е ,треба повеќе во преден план да го гледа Венгер.
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
silvestre najverojatno nema da nastapi sabota no ke bide spremen za sreda
isto taka mozno e da ne nastapat i vella i nasri vela poradi kasnoto vrakanje od mexico a nasri poradi povreda na kolenoto no ke znaeme utre
moj tip za so blekburn 1:2
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Блегбурн секогаш биле мн незгодни противници , особено са мн незгодни кога играат на домашен терен па затоа не треба да ги потценуваме , но ние имаме добар тим со мн добра игра и се надевам дека ќе ги победиме со 1-3.
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
bravo walcott dzver eheheh 3 gola i asistencija sho sakate pojse eehehhe... teska e so blackburn ama treba da e 2jce...zavisi do timot sho ke iskoci deka moze da gi cuva za LS
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Да не звучам негативно,ама голем дел од фудбалерите имаа обврски кон репрезентациите и сега ќе настапат малку изморени.Сепак верувам дека ќе победиме со минимална победа.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Волкот машина е ,треба повеќе во преден план да го гледа Венгер.
самиот тио има изјавено дека ќе му верува на венгер затоашто само тој знел кога неговиот капацитет и квалитет ќе бидат на највисоко ниво - офанзивните дејствија му се молсаквични , но во дефанзивните задачи е доста слаб - така да ако игра ко крило - му треба и овој скил . се разбира дека е во преден план - има само 19 години , малиот е веќе докажан сега само треба да работи за кариерата - да шиба голови !

silvestre najverojatno nema da nastapi sabota no ke bide spremen za sreda
isto taka mozno e da ne nastapat i vella i nasri vela poradi kasnoto vrakanje od mexico a nasri poradi povreda na kolenoto no ke znaeme utre
moj tip za so blekburn 1:2
аман конечно се израдував дека ќе ја даваат - а овој копуков ... а сакав да го видам како ќе му стои дресот :vozbud:
насри - не е ништо сериозно - нека починува за со динамо е пополезен , ама вела - еееееееееее далеко е мексико .

за сметка на ова имаме ; бентнер , тио , РвП кој не е повреден и покажува дека лекарскиот штаб на арсенал е можеби најдобриот на светов ( пу пу ... да не чуе ѓавол )

мој тип 1 : 3 , 0 : 4 - во секој случај 4 гола ќе видеме !:pos2:

[zEUs];1655051 напиша:
Блегбурн секогаш биле мн незгодни противници , особено са мн незгодни кога играат на домашен терен па затоа не треба да ги потценуваме , но ние имаме добар тим со мн добра игра и се надевам дека ќе ги победиме со 1-3.
види погоре - сигурно дека ќе ги победеме - кој се тие ? ( ова ми е омилено ) - пол робинсон на голот на блекбурн :) :pos2:

bravo walcott dzver eheheh 3 gola i asistencija sho sakate pojse eehehhe... teska e so blackburn ama treba da e 2jce...zavisi do timot sho ke iskoci deka moze da gi cuva za LS
браво за сите фудбалери на арсенал кои настапија на овие натпревари од квалификациите -
фрнација : вили , гаел , бак - бивши - тити , предавничено метју
данска - ник'с бентнер - гол
англија - тио - со 3 - а имаме само едно детенце во екипата :) нека пукнат душманите :)
цесц играше - во првото не , ама дали влегол потоа ? незнам .
РвП - изигра колку да не го мразат "другиве" - не даде гол !
и тн .

позЗ ганери - брз разлика на вера , пол , боја на кожа , националност ... !
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
33
е во ваков натпревар како овај со Блекбурн се докажува шампионскиот дух.Ако победиме со нив го имаме:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom