Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
И да биде како Фламини,тука е Насри кој одлично би се вклопил во играта(талент голем),а НАУБАВАТА ВЕСТ што ја прочитав пред некоја минута....неофицијално за 16 мин фунти..Бен Арфа во Арсенал.А и да,се најавува уште 2/3 таленти да дојдат во Арсенал летово..
Поздрав Ганерс...
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.470
Поени од реакции
5.443
И да биде како Фламини,тука е Насри кој одлично би се вклопил во играта(талент голем),а НАУБАВАТА ВЕСТ што ја прочитав пред некоја минута....неофицијално за 16 мин фунти..Бен Арфа во Арсенал.А и да,се најавува уште 2/3 таленти да дојдат во Арсенал летово..
Поздрав Ганерс...
Насри не иде нигде дека пред неколку дена го продолжи договорот со Марсеј до 2012 година, а Бен Арфа би бил одличен за во Арсенал ...
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Насри не иде нигде дека пред неколку дена го продолжи договорот со Марсеј до 2012 година, а Бен Арфа би бил одличен за во Арсенал ...
Ако го продолжил договорот,неможе да си замине?
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Ако го продолжил договорот,неможе да си замине?
за едно 100 милиона клаузула
па видете вие дали ке дојде
посебно ако се знае дека вие у еден трансфер период трошете по 10 милионки
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Нема врска, само нека пројави желба Насри да се пресели во Лондон...цената ке изнесува окулу 20милиони(што е реална цена за Насри)

Се поизвесно е и дека Александар Хлеб ке си замине од Арсенал, и ке го следи Фламини во Италијанското првенство. Искрено мене Хлеб во вториов дел од сезонава ми остави впечаток како најслаб играч во Арсенал. А ако се знае дека од наредна сезона се враќа и Карлос Вела...Хлеб може слободно да си иде.
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
Нема врска, само нека пројави желба Насри да се пресели во Лондон...цената ке изнесува окулу 20милиони(што е реална цена за Насри)

Се поизвесно е и дека Александар Хлеб ке си замине од Арсенал, и ке го следи Фламини во Италијанското првенство. Искрено мене Хлеб во вториов дел од сезонава ми остави впечаток како најслаб играч во Арсенал. А ако се знае дека од наредна сезона се враќа и Карлос Вела...Хлеб може слободно да си иде.
se soglasuvam so tebe
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Нема врска, само нека пројави желба Насри да се пресели во Лондон...цената ке изнесува окулу 20милиони(што е реална цена за Насри)

Се поизвесно е и дека Александар Хлеб ке си замине од Арсенал, и ке го следи Фламини во Италијанското првенство. Искрено мене Хлеб во вториов дел од сезонава ми остави впечаток како најслаб играч во Арсенал. А ако се знае дека од наредна сезона се враќа и Карлос Вела...Хлеб може слободно да си иде.
se soglasuvam so tebe
profesorot "ramnodusen" ako ghleb saka da si "odi" ima eden pravec sud , a toa odzema meseci pa i dozvola za igranje :) , budala e stariot :pos: ...
eve spekulaciite :) i za mikah i nasry i ben arfa ...

pozZ
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Лошо е заминувањето на Фламини,а уште полошо би било ако си отиде и Хлеб.Од сегашниве фудбалери не верувам дека може некој да го замени.Од тие што ќе дојдат истотака не можат да го заменат.Не верувам дека Вела може со 19-те години да замени толку добар фудбалер,а и Вела не игра баш на таа позиција,игра нешто понапред.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.679
Поени од реакции
9.296
Лошо е заминувањето на Фламини,а уште полошо би било ако си отиде и Хлеб.Од сегашниве фудбалери не верувам дека може некој да го замени.Од тие што ќе дојдат истотака не можат да го заменат.Не верувам дека Вела може со 19-те години да замени толку добар фудбалер,а и Вела не игра баш на таа позиција,игра нешто понапред.
pa trebit malu da go odvrzite keseto.ako si ojt Hleb mozete da zemete dobri krila do 15 mil.go imate Agbonlahor,Kranjcar ... i red drugi.a Wallcot ne moze da igra na pozicijata na Hleb.kolku so znam ja negova prirodna pozicija e desno krilo taka?ili pak sum greska
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Лошо е заминувањето на Фламини,а уште полошо би било ако си отиде и Хлеб.Од сегашниве фудбалери не верувам дека може некој да го замени.Од тие што ќе дојдат истотака не можат да го заменат.Не верувам дека Вела може со 19-те години да замени толку добар фудбалер,а и Вела не игра баш на таа позиција,игра нешто понапред.
во осасуна игра лево крило , со офанзивни задачи во понапредни линиии инаку во мексико игра истурено со дос сантос , ако си оде срекен му пат и газ му мајчин ... венгер кажал одење од страна на гхлеб од арсенал само на суд .

pa trebit malu da go odvrzite keseto.ako si ojt Hleb mozete da zemete dobri krila do 15 mil.go imate Agbonlahor,Kranjcar ... i red drugi.a Wallcot ne moze da igra na pozicijata na Hleb.kolku so znam ja negova prirodna pozicija e desno krilo taka?ili pak sum greska
гхлеб е десно , лево креатор , полунапагач ...... ко кико ваш , тео детенце со огромњен потенцијал кое открива теленти од напагач од десно десно крило ( појма нема од дефанзивни задачи , ама во атак .... видовме што умее ) и лево го подигрува . ама за тие пари се зема добар играч и мора да се земе еден кој баратас по фленговите .

позЗ
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Абе до кога ваква политика во Арсенал?Пак ќе ви заминат поискусните играчи или некои веќе заминаа и што в година пак со деца и Венгер пак ке се правда на неискуството.Ако замине Хлеб ќе биде катасрофално за Арсенал.Според мене тој беше најдобар плејмејкер кај вас сезонава,а и има одлични дриблинзи и пасови што е многу важно за играч на Арсенал.А дека младиот Вела Ќе успее да го замени тоа чисто сумњам.Мора да купувате класа играчи а не да ги пуштате да си одат и притоа да ги заменувате со деца од 18 години.И колку да се талентирани сепак неможат да го издржат темпото.И искрено се надевам дека ќе успеете да купите играчи од светска класа што би ги замениле Фламини,Анри па и Хлеб ако веќе си оди,се во интерес на што појака да биде Премиер Лигата.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Абе до кога ваква политика во Арсенал?Пак ќе ви заминат поискусните играчи или некои веќе заминаа и што в година пак со деца и Венгер пак ке се правда на неискуството.Ако замине Хлеб ќе биде катасрофално за Арсенал.Според мене тој беше најдобар плејмејкер кај вас сезонава,а и има одлични дриблинзи и пасови што е многу важно за играч на Арсенал.А дека младиот Вела Ќе успее да го замени тоа чисто сумњам.Мора да купувате класа играчи а не да ги пуштате да си одат и притоа да ги заменувате со деца од 18 години.И колку да се талентирани сепак неможат да го издржат темпото.И искрено се надевам дека ќе успеете да купите играчи од светска класа што би ги замениле Фламини,Анри па и Хлеб ако веќе си оди,се во интерес на што појака да биде Премиер Лигата.
Ti ne gi razbiras rabortive u Arsenal, bolje ne komentiraj okolu ova.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Hleb e eden od najdobrite igraci na Arsenal.Ne e bas vo forma ama mislam deka k bide golema greska da go prodadat.Neka kupat uste nekolku drugi igraci ama hleb mora da osane
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
kako sto pocnalo ova zaminuvanje na kraj ke osaneme bez nisto... ne velam deka mladite ne znaat da igraat ama im treba nekoj so pogolemo iskustvo za da izlezat na prav pat... ako namesto nekoi podobri igraci se kupat deca bez iskustvo... dogodina ke se nervirame poveke i od ovaa
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom