Невзат Халили планира Македонија да ја направи Федерација

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Ти изгледа не живееш во РМ а ако живееш помини од мавровка до Бутел, види чиви знамиња се виорат по улиците, запрашај каков е случајот во администрацијата, македонците делат работно место со поранешни команданти, се вработуваат според % колку ги има во РМ, зар тоа не е федерализација. Инаку што се однесува до албанските војници кој даваат заклетва во АРМ, изгледа ни војска не си служел за да ја видиш правата слика.

пс: СФРЈ беше федерација но имаше еден службен јазик, РМ ти е условна федерација, доколку не се исполнуваат барањата на албанците се знае што следува.
Размисли и ќе видиш зошто твојата мила Србија го изгуби Косово...

п.с. зошто мислиш дека српското знаме во твојот потпис ми пречи помалку од албанското знаме?
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Зависи како гледаш на тоа.
На пр. ако Албанските војници доволно не се вклучени во војската на РМ немаше да маршираат под знамето на Македонија, туку ќе посакаа да маршираат под знаме на некоја си Илирида (лудата идеја на Халили).
Колку повеќе ги одбегнуваш, толку повеќе стануваат сепаратисти.

Еве на пр. како "војската" на Р. Српска дава свечена заклетва:
(ова ќе им ги згрее срцата на Зевсус, Месијата, Милојко, Делија...:tapp:)


Ти изгледа не живееш во РМ а ако живееш помини од мавровка до Бутел, види чиви знамиња се виорат по улиците, запрашај каков е случајот во администрацијата, македонците делат работно место со поранешни команданти, се вработуваат според % колку ги има во РМ, зар тоа не е федерализација. Инаку што се однесува до албанските војници кој даваат заклетва во АРМ, изгледа ни војска не си служел за да ја видиш правата слика.

пс: СФРЈ беше федерација но имаше еден службен јазик, РМ ти е условна федерација, доколку не се исполнуваат барањата на албанците се знае што следува.
HAHA kaj pa ti zivesss skopje?,alooo wake up baby:)sfjr imase eden ustav od 1974:) zemi citaj citaj dete kade toa tvojte srbi pogresile i kako komunizmto im go naucka na svrbcinjata ovcarcinja dojdeni na dedinje:) e tokmu od takvi tuposi svrbi deneska kosovo e drzava .:pos2:aj tisi dete pa neznaes dovolno za sfrj:)sto se narodi i narodnosti:)koj znaminja se veeja niz makedonija bas so toj ustav od 1974.:kez:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Охридски договор е вовед во федерализација.
HAHA kaj pa ti zivesss skopje?,alooo wake up baby:)sfjr imase eden ustav od 1974:) zemi citaj citaj dete kade toa tvojte srbi pogresile i kako komunizmto im go naucka na svrbcinjata ovcarcinja dojdeni na dedinje:) e tokmu od takvi tuposi svrbi deneska kosovo e drzava .:pos2:aj tisi dete pa neznaes dovolno za sfrj:)sto se narodi i narodnosti:)koj znaminja se veeja niz makedonija bas so toj ustav od 1974.:kez: __________________
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Размисли и ќе видиш зошто твојата мила Србија го изгуби Косово...

п.с. зошто мислиш дека српското знаме во твојот потпис ми пречи помалку од албанското знаме?
Али проблемот е што денеска РМ ти е копија на Косово, па 2001 токму албанците од Косово ви наметнаа охридски договор а воедно и печат на РМ за век и векова.

пс: мене не ми смета твојот потпис ни аватар, но сепак тоа е разлика во култура, треба да почитуваш за да те почитуваат.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
HAHA kaj pa ti zivesss skopje?,alooo wake up baby:)sfjr imase eden ustav od 1974:) zemi citaj citaj dete kade toa tvojte srbi pogresile i kako komunizmto im go naucka na svrbcinjata ovcarcinja dojdeni na dedinje:) e tokmu od takvi tuposi svrbi deneska kosovo e drzava .:pos2:aj tisi dete pa neznaes dovolno za sfrj:)sto se narodi i narodnosti:)koj znaminja se veeja niz makedonija bas so toj ustav od 1974.:kez: __________________
Ако сакаш да навредуваш ок, твое право, подобро овчар одколку полтрон.
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Али проблемот е што денеска РМ ти е копија на Косово, па 2001 токму албанците од Косово ви наметнаа охридски договор а воедно и печат на РМ за век и векова.

пс: мене не ми смета твојот потпис ни аватар, но сепак тоа е разлика во култура, треба да почитуваш за да те почитуваат.
А ти кај живееш па што самиот се исклучуваш од ОНИЕ НА КОИ Албанците ОД КОСОВО ИМ НАМЕТНАЛЕ ДОГОВОР? Значи кои беди мизерни се бе ова србчињава, абе... да ти се згади живот. Инаку честито тужба. Ќе ве погребаат Хрватите ај ти.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
А ти кај живееш па што самиот се исклучуваш од ОНИЕ НА КОИ Албанците ОД КОСОВО ИМ НАМЕТНАЛЕ ДОГОВОР? Значи кои беди мизерни се бе ова србчињава, абе... да ти се згади живот. Инаку честито тужба. Ќе ве погребаат Хрватите ај ти.
Немаше одлучна акција, требаше поенергично да се делува 2001, тотално сум разочаран и од признавањето на Косово од страна на РМ ( од 120 пратеника само еден гласаше против ), јас повеќе не се гледам како македонец, јас не сум пичка без лице, јас сум човек со сопствено мислење и верување.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Немаше одлучна акција, требаше поенергично да се делува 2001, тотално сум разочаран и од признавањето на Косово од страна на РМ ( од 120 пратеника само еден гласаше против ), јас повеќе не се гледам како македонец, јас не сум пичка без лице, јас сум човек со сопствено мислење и верување.
Ти Македонец??? Со српското знаме во потпис???
-Ма ајде бе...:tapp:

-Ти си Месијата :vozbud:
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Ти Македонец??? Со српското знаме во потпис???
-Ма ајде бе...:tapp:

-Ти си Месијата :vozbud:
Србија ми е мајка Македонија ми е се останато. Жално е твоето однесување премногу омраза имаш во себе, немаш ниту една причина да ја мрзиш Србија.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Немаше одлучна акција, требаше поенергично да се делува 2001, тотално сум разочаран и од признавањето на Косово од страна на РМ ( од 120 пратеника само еден гласаше против ), јас повеќе не се гледам како македонец, јас не сум пичка без лице, јас сум човек со сопствено мислење и верување.
Повеќето работи што ги кажа се точни но за признавањето на Косово беше јасно дека ќе се случи. Интерес и економија а освен тоа и сугестија од одредени западни земји. Земи и големо албанско малцинство и нивна партија во власт и направи заклучок чии интереси се побитни.

За тоа дека не се гледаш како Македонец па ти не си ни бил Македонец туку веројатно Југословен или Србин. Нема проблем. Секој си го носи со себе националното чувство.
 

Svetovid

Триглав
Член од
26 февруари 2006
Мислења
868
Поени од реакции
44
Ти Македонец??? Со српското знаме во потпис???
-Ма ајде бе...:tapp:

-Ти си Месијата :vozbud:
Абе остај го... Гарант е некој од скопска црна гора. Расадот на нААААААјголемите сељачишта у Македонија. Патем таму уште живеат у куќи со земјени подови. Кога ми кажуваа не верував, ама... за жал се убедив самиот. Тоа ти е!
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Србија ми е мајка Македонија ми е се останато. Жално е твоето однесување премногу омраза имаш во себе, немаш ниту една причина да ја мрзиш Србија.
Извини оче :tapp:

Имам и тоа голема причина да ги мрАзам (не мрзам) таквите како тебе србомани и бугарофилите (притоа создавајки ми одбивност кон нивната "матична" држава) бидејки тие се НАЈОДГОВОРНИ за вештачки создадениот раскол и поделба на мојот Македонски народ!
Капиш? Ма и да не сфаќаш сеедно ми е...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Извини оче :tapp:

Имам и тоа голема причина да ги мрАзам (не мрзам) таквите како тебе србомани и бугарофилите (притоа создавајки ми одбивност кон нивната "матична" држава) бидејки тие се НАЈОДГОВОРНИ за вештачки создадениот раскол и поделба на мојот Македонски народ!
Капиш? Ма и да не сфаќаш сеедно ми е...
Да но таквите како тебе прават да се има одбивност кон Македонија.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Абе остај го... Гарант е некој од скопска црна гора. Расадот на нААААААјголемите сељачишта у Македонија. Патем таму уште живеат у куќи со земјени подови. Кога ми кажуваа не верував, ама... за жал се убедив самиот. Тоа ти е!
Види си го потписот.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Да но таквите како тебе прават да се има одбивност кон Македонија.
Вашата заинтересираност во врска со Македонија и така нанесува само штети, така да мило ми е...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom