Левитација - лебдење

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
На тоа мислев, кога левитираш другарчето твое со хулахоп нека помине низ тебе... Или не е изводливо?
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Fantom_oh напиша:
Ајде сними клипче на отворено, каде што лебдиш хоризонтално, и на крајот речи поздрав до кајгана форум... тоаш ќе вервам.
Ќе го снимам баш како што го пиша горе и на крај ќа кажам поздрав до Кајгана и плагијаторот Фантом ОХ и сите останате како него. :nerv:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
mALEFACTOr напиша:
Ќе го снимам баш како што го пиша горе и на крај ќа кажам поздрав до Кајгана и плагијаторот Фантом ОХ и сите останате како него. :nerv:
Ај бе шо стори, или немаш набавено софтвер за монтажа уште?
Дај бе човече биди сериозен, левитација, сечење тела на половина, исчезнување... следно шо е?
 

kokolo_sk

Фаринго Егзофагијален Дивертикулум
Член од
8 јуни 2006
Мислења
261
Поени од реакции
8
edno devojce sto trenira joga e stignato do 6 ti stepen i so toj stepen moze da vidi sto se slucuva vo truga prostorija no nemoze da se teleportira tamu a so posledniot stepen se sovladuva grafitacijata i mozes da lebdis ... toa mi go kaza drugarkata ja ne veruvav no proveriv na net i taka e
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Во постарите броеви на Димензија Х пишуваше дека некои луѓе од Азија можат да левитираат( мислам дека се монасите од Шаолин или некои монаси од Тибет).
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Колку верувате дека човекот е способен да лебди, да се одржува во воздухот без да се допира до земјата?
:)ЧОВЕКОТ НЕ ЛЕТА!!НЕМА НИ ШАНСИ ДА ЛЕТА (Онаков каков што Господ го направил)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
2. Да вистинска Левитација постои дефинитивно. Еден мој пријател после извесен период успеа да постигне да левитира. Се разбира дека е потребна и дополнителна стимулација, но ефектот е очигледен.
Абе што е ова како го кажа ко најсекојденвен муабет. DETAILS!!!!

Ако си навистина сведок на левитацијата на твојот пријател потруди се да го снимиш или некако поубедливо да ни докажеш дека навистина постои левитација. Ако е само на збор и ја слободно можам да кажам дека можам да левитирам па чудете се дали е вистина.:icon_eek:
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
766
Поени од реакции
303
Znaete postoi edna sila vo fizikata i se vika gravitacija, i taa vazi za site, nemozis da mu izbegas osven ako ne upotrebis ogromna energija. Sega mozebi monasite od Saolin koi imaat ogromna samo kontrola, i mozebi mozat da ja namenat celata svoja energija za da skoknat na 5-6 sekundi no toa ne e levitacija.Levitacija e da lebdis vo vozduhot kako helikopter.
 

Arioth

Purpletrator
Член од
20 февруари 2007
Мислења
527
Поени од реакции
82
Levetation постои. Тоа е песна од Amorphis. И тоа какво добро парче музика:pos2:. Мала шала. Можеби постои левитација но додека не видам со сопствени очи јас во тоа чудо не верувам:nenene:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Znaete postoi edna sila vo fizikata i se vika gravitacija, i taa vazi za site, nemozis da mu izbegas osven ako ne upotrebis ogromna energija. Sega mozebi monasite od Saolin koi imaat ogromna samo kontrola, i mozebi mozat da ja namenat celata svoja energija za da skoknat na 5-6 sekundi no toa ne e levitacija.Levitacija e da lebdis vo vozduhot kako helikopter.
....и да внимаваш со елисите да не зафатиш некој од присутните......

Левитација има.
 

USB

Unforgiven
Член од
11 мај 2007
Мислења
241
Поени од реакции
0
Abe normalno oti e montaza kako moze covek da leta ? :nesvest:
Tuku na krajot tie lugeto me bunat :jaj: . Nekako cudo reagiraat pred kamerite demek cudo videle ... Mora da e mito :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom