Ваши програми

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Многу тешко да се најде бесплатен вин сервер за .NET апликации. Најдов јас еден, ама за месец дена ми го скинаа сега се гребам не тој од ЕУРМ. Една машина во подрум статичка IP, Windows server 2003 инсталирај и ич не мислимуја :)
За асп и за асп.нет види го:
www.brinkster.com
Ќе имаш малку глупа адреса ама брка работа.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
:(

http://rapidshare.com/files/87161862/kuvar.rar.html
Нешто лани што го работев, Електронски прирачник за рецепти тако звани Електронски кувар, кој се занимава со куварство ќе му се најде за рецепти да си складира и лесно да ги пребарува/сортира/класифицира, (работан е во C#)

Друго нешто интересно е игрицава што ја правев денес Икс По, моментално е на insane направена, деновиве ќе ставам левели и слични тракатанци. Кој ќе го победи компјутерот нака пише (возможно е)
(работена во ASP.NET 2.0 Ajax со C#)

И уште 4 што ми се најдоа во ПС, кратки за една употреба хехе


Последно време сум ориентиран кон веб програмирање, имам повеќе проекти само немам кај да ги хостирам...ќе ги поставам кога ќе најдам солиден асп.нет сервер

ajde ama nejke
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Декстерче појачај го тоа ИксПо то, го унаказив 7-3 за мене...
Иначе не сум по програмирањето, никогаш не сум го сакал иако премногу ценам програмери и нивни дела:) браво за сработеното дечки
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Декстерче појачај го тоа ИксПо то, го унаказив 7-3 за мене...
Иначе не сум по програмирањето, никогаш не сум го сакал иако премногу ценам програмери и нивни дела:) браво за сработеното дечки
Најдов и јас деновиве некој пропусти, ќе го апдејтам, само спремам и левели и уште некој ситници па се во пакет ќе иде хехе :)
 

back_rest

ex mod coder
Член од
19 јули 2006
Мислења
1.590
Поени од реакции
107
Најдов и јас деновиве некој пропусти, ќе го апдејтам, само спремам и левели и уште некој ситници па се во пакет ќе иде хехе :)
А компјутерот има слаба страна? Се убив од играње, и 0-0.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Декстерче појачај го тоа ИксПо то, го унаказив 7-3 за мене...
Иначе не сум по програмирањето, никогаш не сум го сакал иако премногу ценам програмери и нивни дела:) браво за сработеното дечки
Разбиено и од мене 2-0.
Само една тактика ми помина другите ти се ок.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Декстерче појачај го тоа ИксПо то, го унаказив 7-3 за мене...
Иначе не сум по програмирањето, никогаш не сум го сакал иако премногу ценам програмери и нивни дела:) браво за сработеното дечки
Таа и во живо поминува:) само сус не кажуј:pos::pos:
Онака нема никој да ми изигра.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Убрзај го ...
Локално лета, само преку нет пошто на секој клик иде ајаксот до сервер и назад изгледа бавно, едино јаваскрипт само тогаш цел код ќе ми е отворен :pos:

Има апдејт со нов алгоритам, малце е полесно за победување ама е и поинтересно за играње (и компјутерот прави напади)
 

l33tz

Macedonian Security Crew
Член од
9 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
34
Ова Crunkyilium некој ерор ми покажува :S ...И Source Code-от од мајнсвиперот вика Filenotfound на RS.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom