Мажите прашуваат, жените одговараат

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Што прво забелеежувате (ви остава впечаток) кај машкото кога прв пат го гледате? Нивниот начин на комуникација, нивниот надворешен изглед...?
Очите.Не бојата,не формата,туку изразот на очите.Не знам како да објаснам...
А второ што забележувам е начинот на комуникација,како ќе се постави и тие работи.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...aaaaaaaa vaka koa izleguete so nekogo vi teknue deka mozebi treba i na nego da mu se dopadnete so vasheto ponashanje ili muva ne ve lazi za toa si mislite deka on je tamu radi vas i cel univerzum je okolu vas i tachka???:pos2:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...aaaaaaaa vaka koa izleguete so nekogo vi teknue deka mozebi treba i na nego da mu se dopadnete so vasheto ponashanje ili muva ne ve lazi za toa si mislite deka on je tamu radi vas i cel univerzum je okolu vas i tachka???:pos2:
Нормално дека кога излегувам со некој,се надевам дека ќе му се допаднам јас и моето однесување,но ЈАС сум ЈАС и секогаш сум истата со сите,без разлика дали ми се допаѓа личноста или не.Не можам драстично да го менувам моето однесување,затоа што тоа не би била јас.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Нормално дека кога излегувам со некој,се надевам дека ќе му се допаднам јас и моето однесување,но ЈАС сум ЈАС и секогаш сум истата со сите,без разлика дали ми се допаѓа личноста или не.Не можам драстично да го менувам моето однесување,затоа што тоа не би била јас.
...znachi deka si slabo prilaodliva vo dadeni situacii...losha rabota e toa zlatna...sea treba da nauchish od ovoj post poshto si mlada ne ti se zema za minus...za tebe i site curi sto mislat taka deka oni se statichni a drugite treba da bidat fleksibilni(zborime za pochetokot na vrskata)...eve edna definicija...

"intelegencijata, e nishto drugo no sposobnosta na edinkata da se snajde i prilagodi vo sekakva dadena situacija od zivotot"


ps.DR,MR,PR DOC.- Feelgood -...blagodaram na vnimanieto...odnapred a bogami i odpozadi...


...idemo dalje...


...ako vi kaze mashkoto, deka saka da se vidi so svojata drugarka na kafe a vie ne ja poznavate lichno i toa saka da go stori onaka drugarski so nejze u chetiri ochi bez nichivo prisustvo, dali i kako ke izreagirate???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...znachi deka si slabo prilaodliva vo dadeni situacii...losha rabota e toa zlatna...sea treba da nauchish od ovoj post poshto si mlada ne ti se zema za minus...za tebe i site curi sto mislat taka deka oni se statichni a drugite treba da bidat fleksibilni(zborime za pochetokot na vrskata)...eve edna definicija...

"intelegencijata, e nishto drugo no sposobnosta na edinkata da se snajde i prilagodi vo sekakva dadena situacija od zivotot"???
Не се разбравме изгледа како што треба...Не е дека незнам да се прилагодам на ситуација,ама не можам да зборам и да се правам нешто што не сум.



...ako vi kaze mashkoto, deka saka da se vidi so svojata drugarka na kafe a vie ne ja poznavate lichno i toa saka da go stori onaka drugarski so nejze u chetiri ochi bez nichivo prisustvo, dali i kako ke izreagirate
Хм...па чим ми кажал ваљда му е другарка...
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Сакате ли кога машките ве шармираат со убави работи и зборови ??? :)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Сакате ли кога машките ве шармираат со убави работи и зборови ??? :)
па зависи дали тој што те шармира ти се свиѓа иако и зборовите знаат да ја сменат сликата за некого,ама има и нападни типци на кои ни убавите зборови не им помагаат:)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Сакате ли кога машките ве шармираат со убави работи и зборови ??? :)
Нормално :pipi:
Во просек девојките паѓаат на машки со голема доза на шарм,ма во било каква форма да е :)

Е сега тука битното прашање е дали и се допаѓаш,бидејќи така ефектот е поголем :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Сакате ли да експериментирате во сексот со вашиот партнер ??? :)
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Сакате ли кога машките ве шармираат со убави работи и зборови ??? :)

Да се разбира многу ми годи кога некој ме шармира со убави зборови,но тоа никогаш не го покажувам ќе го оставам дечкото да се труди...:wink:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ме интересира... Дали премногу мислите на иднината? На она што ке биди по некои 10-15 години?
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Да се разбира многу ми годи кога некој ме шармира со убави зборови,но тоа никогаш не го покажувам ќе го оставам дечкото да се труди...:wink:
da, pa posle deckoto ke vidi deka ne mu obrnuvas vnimanie,pa ke prestane so toa...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ме интересира... Дали премногу мислите на иднината? На она што ке биди по некои 10-15 години?
Јас да.Постојано размилсувам за мојата иднина.

Сакате ли кога машките ве шармираат со убави работи и зборови ??? :)
Па кој не сака да му кажуваат убави работи,ама да се во граница на реалноста.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Што прво забелеежувате (ви остава впечаток) кај машкото кога прв пат го гледате? Нивниот начин на комуникација, нивниот надворешен изглед...?

Прво го забележувам неговои став и неговото движење дали има самодоверба во себе...Воопшто не би забележала некое машко доколку иде со спуштена глава или згрбавен....Исто така голем впечаток ми оставаат очите...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom