Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Партнерот ви згрешил, ве изневерил со друга. Вие дознавате од некој трет нормално, не знаете ништо што се десило, знаете само дека ве изневерил. Тој доаѓа по вас и ве моли за 5мин. да објасни. Ве моли многу ...

Што ќе направите?

Ќе го отерате у ПМ, или ќе му дадете шанса да објасни?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Среката на партнерот или вашата ви е на прво место ?? :)
Дали некогаш сте размислувале за друг додека сте во врска со некој(убава врска)?
Мојата среќа ми е на прво место.Можам во некои случаи кога знам дека ќе се осеќа убаво да направам нешто,ама јас да страдам,не.

Партнерот ви згрешил, ве изневерил со друга. Вие дознавате од некој трет нормално, не знаете ништо што се десило, знаете само дека ве изневерил. Тој доаѓа по вас и ве моли за 5мин. да објасни. Ве моли многу ...

Што ќе направите?

Ќе го отерате у ПМ, или ќе му дадете шанса да објасни?
Ќе му дадам шанса да објасни,зашто ќе му биде последното нешто што ќе го направи и после аривидерчи.Чим сум дознала од друг нема понатака иднина никаква.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Партнерот ви згрешил, ве изневерил со друга. Вие дознавате од некој трет нормално, не знаете ништо што се десило, знаете само дека ве изневерил. Тој доаѓа по вас и ве моли за 5мин. да објасни. Ве моли многу ...

Што ќе направите?

Ќе го отерате у ПМ, или ќе му дадете шанса да објасни?
Ќе ми објасни и ќе го отерам.

Не ми е јасно...зошто поставувате прашања на кои надолго и нашироко сме дискутирале во некоја тема? Дефицит на креативност?
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
дали имате желба да ги снимите жешките моменти со партнерот, онака само да си ги имате двајцата и да си ги гледате понекогаш...
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
колку сте станале сите мрачни и непријателски расположени... може едно вакво прашање....

Do you like Pina Coladas and getting caught in the rain?
Do you like making love at midnight, in the dunes of the cape?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
колку сте станале сите мрачни и непријателски расположени... може едно вакво прашање....

Do you like Pina Coladas and getting caught in the rain?
Do you like making love at midnight, in the dunes of the cape?
Нема смисла на англиски,македонскиот јазик ќе се налути:)

Не сме мрачни и непријателски расположени бе,само себични:pos:
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Dali bi mu raskinale na deckoto radi nekoja pricina kako na pr: Ima nekoi naviki losi, se kocka , pusi joint :) pie mnogu , ili pa na pr: mal mu e , vlaknest e :) ili pa ke gledate da go popravite toa kaj nego?? malce mos glupo e prasanjevo ama sakam da znam dali ljubovta sekogas e nad se kaj nekoj devojki...
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Dali bi mu raskinale na deckoto radi nekoja pricina kako na pr: Ima nekoi naviki losi, se kocka , pusi joint :) pie mnogu , ili pa na pr: mal mu e , vlaknest e :) ili pa ke gledate da go popravite toa kaj nego?? malce mos glupo e prasanjevo ama sakam da znam dali ljubovta sekogas e nad se kaj nekoj devojki...

Ni edna od ovie PRICINI ne bi prostila:pos2:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425

Kajgana Shop

На врв Bottom