Фан Клуб: Германија

Член од
27 септември 2009
Мислења
2.184
Поени од реакции
1.059
Pisav na anketava ke pisam i ovde sto mislam braka kade bi mozel da se dobie natprevarot i kade bi mozele da zakrcime i baram malku poveke analizi od vas sto mislite , a ne samo transfer spekulacii da opravjate :)

Germanija ide ponatamu t.e FINALE ... Spancive nekako mi se gusat na sred i imam vpecatok deka toj Xavi ne e istiot od Barcelona ili od Evropskoto 2008,a pak Torres ne e nitu 50 % od 2008 , najgolem problem ke imaat Germanija kaj Cabi Alonso (EXTRA destruktivec) drugo osven nego nema da e problem i ocekuvam mestoto na Miler da go zavzeme Marin i nikoj drug pa zaedno so Lahm ke se dobie na brzina vo crossingot po taa desna strana kade ocekuvam ekstra centriranja i barem eden gol od taa desna strana , a i BTW Villa neka si znae uste sega deka niz Lahm nema da pomine nitu na Gurgovden pa taka neka bara nova pozicija od Del bosque.

Duel Ozil-Alonso ...ovde treba da dobie nekolku dueli Ozil sto i mislam deka ke se desi i barem dve do tri preubavi asistencii i da se postigne i preku nego barem eden gol,a dodeka pak ne ocekuvam od levata strana na Germanija ama bas nisto so ogled na toa sto Podolski ke treba da vleze vo duel so Ramos pa odovde bi dal podefanziva da igraat igracite od levata strana na Germanija za da se neutralizira prodorot na Ramos od taa strana so sto ke mora da se obiduvaat spancive so igra preku sredinata t.e preku Xavi i Iniesta , a ovde Xavi i Iniesta moze samo da sonuvaat deka ke projdat kraj Schweini i Khedira.

A OKOLU NAPADOT ocekuvam Klose da bide motiviran i da zabie golovi dodeka na drugta strana Villa ke bide neutraliziran od Lahm, a od Torres ne ocekuvam nisto ... moze da go pustat sam sebe da se cuva


Znaci odovde ocekuvam 2 - 0 ili 3 - 0 za Germanija.
Што збориш бе, не минаа............. БРАТ ЧАВИ И ИНЕСТА СЕ НАЈДОБРИОТ СРЕДЕН РЕД ВО СВЕТОТ..... ТВОЈ ШВАЈНИ ГО НЕМАШЕ ЖИВ !!!!!!!!!!!!!!!!!
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Штета,штета...:(
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Што збориш бе, не минаа............. БРАТ ЧАВИ И ИНЕСТА СЕ НАЈДОБРИОТ СРЕДЕН РЕД ВО СВЕТОТ..... ТВОЈ ШВАЈНИ ГО НЕМАШЕ ЖИВ !!!!!!!!!!!!!!!!!

Germanija ke pocne pak da redi tituli so ovoj premlad sostav .. i Evropsko nase e i idno svetsko ... Xavi e veke 32 godini druze tolku e so nego Villla isto taka cepa nakaj 30 ako so ovoj sostav ne napravat nisto spancive tolku ke im bide poletot...taka im se pogodi taa silna generacija inaku Spanija brat ima ima samo za 1/4 finale nisto povekje GERMANIJA bila e i ke bide brend za Spanija vo sekoj pogled.
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Germanija ke pocne pak da redi tituli so ovoj premlad sostav .. i Evropsko nase e i idno svetsko ... Xavi e veke 32 godini druze tolku e so nego Villla isto taka cepa nakaj 30 ako so ovoj sostav ne napravat nisto spancive tolku ke im bide poletot...taka im se pogodi taa silna generacija inaku Spanija brat ima ima samo za 1/4 finale nisto povekje GERMANIJA bila e i ke bide brend za Spanija vo sekoj pogled.
Чави има 30 години,и има уште 2 добри сезони во НЕГО!!! А и се виде како си играше курташак средниот ред на Шпанија со Џермани....80%-20% посед на топка.
Виља има 28...и тој ке игра уште 2-3 сезони на НИВО,а може и повеќе...инаку освен овие играчи Шпанија има и други...Фабрегас,Торес итн итн.
Очиигледно ти си немаш појма од фудбал.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Germanija ke pocne pak da redi tituli so ovoj premlad sostav .. i Evropsko nase e i idno svetsko ... Xavi e veke 32 godini druze tolku e so nego Villla isto taka cepa nakaj 30 ako so ovoj sostav ne napravat nisto spancive tolku ke im bide poletot...taka im se pogodi taa silna generacija inaku Spanija brat ima ima samo za 1/4 finale nisto povekje GERMANIJA bila e i ke bide brend za Spanija vo sekoj pogled.
другар сепак не е во ред дотолку да ги омалажуваш шпанија..иако во историатот никаде ја нема шпанија но ако сега го освои првенството ќе ги обедини двете титули ЕП и СП, што е вистина за почит ....плус и во финалето пред две години ве победиа и сега па мислам дека фан на германија има најмалце право да коментира нешто за шпанија:toe:..мислам реално да гледаме....
А за вчерашниот натпревар според мене да си ја игравте својата игра можевте многу полошо да поминете од 1 гол..сепак шпанија го има најкреативниот среден ред и тешко кој би му одзел топка...реално гледано германија не му дозволи на шпанија да игра туку неможеше да ја земи топката во свој посед поради универзалноста на чави-чаби-иниеста -бускетс..едноставно лев увиде дека неможе да се надигрува со шпанија(а реално никој неможе) и едноставно си избере да чека на контри(што крос ја пропушти шансата) и толку од натпреварот ..кога тогаш се знаеше дека шпанците ќе го отворат натпреварот и така беше:toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Толку дечки а? Заврши одисејата, ми се скурчи веќе од губење во финалиња и полуфиналиња. Пропуштија огромна шанса за да станат шампиони, ама ништо, ќе си останеме само на три титули, 7 финалиња и 12 полуфиналиња. За фудбалска велесија ништо.

А и нема да освоиме долго време титула.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Специјален поздрав до мојот имењак, кој Шпанија ја споредуваше со Англија и Аргентина :smir:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Чави има 30 години,и има уште 2 добри сезони во НЕГО!!! А и се виде како си играше курташак средниот ред на Шпанија со Џермани....80%-20% посед на топка.
Виља има 28...и тој ке игра уште 2-3 сезони на НИВО,а може и повеќе...инаку освен овие играчи Шпанија има и други...Фабрегас,Торес итн итн.
Очиигледно ти си немаш појма од фудбал.
54%-46% :smir:

Иначе штета.Многу ми е криво за овие млади супер таленти(посебно за Швајни) но времето е пред нив,млади и желни за нови предизвици и успеси.
Секоја чест за прикажаното против Англија и Аргентина.
 
M

mercenary

Гостин
Аии оној Крос какви центаршутеви испраќаше..се гледа дека ќе го биде ;)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Погледнете ја ѕверкава само...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom