Сонови, толкување на сонови

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Морав да го пишам сонов...се работи за една моја бивша шо сеуште ја сакам...пред некој ден се скарав со сегашната женска..па сега па сум опседнат со неа...ај да ми кажете шо значење има сонот..значи вака....Се договорив ја со неа..да ја чекам пред школо да се видиме..а таму беа само другарките нејзини..неа никаде ја немаше..а кога стасав дома..она седеше со еден мој другар учеше..и ја седнав ...по некое време си замина другаров..останавме сами..она ми рече дека сите и се 5кки у школо.а јас пак и реков дека саатот и е застанат...потоа останавме само..присилно ја залапав и не ми се противеше..и се беше океј....и реков дека е здебелена..она само се насмеа..потоа седна да јаде...и така се ни беше океј..нескав никад да се разбудам..али дај кажете шо значење има?:toe:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
603
Поени од реакции
1.807
Сонував дека некој ме на плажа не му го видов лицето ама целиот беше облечен во црно.
Да не знае некој што значи???:toe:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
Љуѓе, сонував бело кученце како трчка и скока околу мене, всушност, 2 минутен сон беше, на кратко задремав. Поентата ми е дека пред некој ден изгубив многу драга личност и по цели денови не можам да се смирам, но после сончево се чувствувам многу полесно.. Си правам сама некои "филмови" или има некое значење ??
Ве молам за одговор..
 

Utopian

Neporazen
Член од
2 април 2011
Мислења
47
Поени од реакции
33
Љуѓе, сонував бело кученце како трчка и скока околу мене, всушност, 2 минутен сон беше, на кратко задремав. Поентата ми е дека пред некој ден изгубив многу драга личност и по цели денови не можам да се смирам, но после сончево се чувствувам многу полесно.. Си правам сама некои "филмови" или има некое значење ??
Ве молам за одговор..
Сама кажа дека си изгубила драга личност, што довело да ти се чувствуваш вознемирено, личноста ти недостасува, без разлика дали се работи за заминување на далечен пат или за смрт. Но сонот, т.е белото кученце, значи даоверба и сигурност. Како што белиот глушец значи среќа. Е сега белото куче во сонот како знак кој се јаува после губиток на личноста, значи дека таа личност колку и да е далеку сепак е тука околу тебе , се чувствува сигурна и бара да и веруваш дека таа е добро иако далеку, таа секогаш ќе скока и трчка околу тебе. Ако е на далечен пат, личноста е околу тебе постојано со нејзините мисли, а доколу се работи за смрт тогаш знај дека душата, т.е енергијата негова/нејзина е насекаде околу тебе. Затоа ти се чувствуваш подобро, затоа што иако ти не си го сватила сонот, тој е сватен од твојата потсвест која несвесно те натерала да бидеш подобро. Немаш потреба да се грижиш, тоа е добар знак. Иако не исто како порано, сепак се ќе биде добро.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сонував како летаат воени авиони, хеликоптери војуваа со некој, одеа на југ некои од нив гореа и паѓаа и
имав чуство дека не се бореа против нас, како да одеа некаде подалеку но паѓаа, потоа почнаа да
паѓаат бомби но не беа од нив.
Кога ќе паднеше бомбата се криевме јас и другар ми и после неколку секунди имаше силна
експлозија.
Потоа една бомба падна блиску но рипнавме во една мала дупка и имаше голема експлозија но некако куртуливме,
и на крај некој фрли бомба од земја блиску од мојата куќа кон нас и немаше време за бегање и само чекавме да експлодира.
Чуството за време на сонот не беше посебно страшно, освен на крајот, а отпрвен кога паѓаа воените летала чуство беше многу интересно како да се случува нешто големо.
... Se slucuva , i zatoa i go gledas, tuka imas razlicni raboti, prvo vlijanie na nekoi nebesni faktori vrz slucuvanjata so lugjeto na zemjata , znaci onie koi vlijaat , a ne dopiraat direktno i vlijanie na nekoi drugi faktori koi dopiraat direktno toa se bombite i pravat eksplozii , a toa se sudirite koi gi ima i gi gledame niz celiot svet , znaci ne se nasoceni direktno kon tebe , ne te dopiraat niti ti se zakanuva opasnost , ama gi gledas i ne ti e seedno , zatoa sto se daleku, zatoa ne se cuvstvuvas zagrozen , i ne treba da se cuvstvuvas zagrozen , na krajot mozebi poradi nekoj drug ke se pocuvstvuvas zagrozen , ama toa nema da ti e potrebno ...bombata ne eksplodira ....
... znaci seto ova e povrzano , nesto golemo vekje se slucuva , od ovaa slika mozes da vidis deka se e covecko , ona sto gi predizvikuva promenite avionite ,bombite, seto toa e nesto napraveno od lugjeto , taka da nisto sto se slucuvane e "slucajno" niti , "prirodno" katastrofite vo Japonija , vojnata vo Libija, se e delo na nekogo , toa i go gledas ... i go razbiras , a ona sto ne go razbiras , ona od prethodniot son , ili vizija ...so plavite formi i svetlina na neboto kako posmatras i si ispolnet so ubavo cuvstvo ... toa ne e covecko , zatoa ne go razbiras i ne o gledas dovolno jasno , a toa e ona sto ti pruza zastita , na tebe i na site nas.... nosis svetlina vo sebe coveku ... cuvaj ja taa iskra i neguvaj ja i napravi ja da bide plamen ....

pozdrav!

--- надополнето ---

Сонував дека некој ме на плажа не му го видов лицето ама целиот беше облечен во црно.
Да не знае некој што значи???:toe:
da , znae nekoj ...i ne e ubavo toa sto si go sonuvala , nemas detalji i zatoa nemam podolg odgovor

--- надополнето ---

Морав да го пишам сонов...се работи за една моја бивша шо сеуште ја сакам...пред некој ден се скарав со сегашната женска..па сега па сум опседнат со неа...ај да ми кажете шо значење има сонот..значи вака....Се договорив ја со неа..да ја чекам пред школо да се видиме..а таму беа само другарките нејзини..неа никаде ја немаше..а кога стасав дома..она седеше со еден мој другар учеше..и ја седнав ...по некое време си замина другаров..останавме сами..она ми рече дека сите и се 5кки у школо.а јас пак и реков дека саатот и е застанат...потоа останавме само..присилно ја залапав и не ми се противеше..и се беше океј....и реков дека е здебелена..она само се насмеа..потоа седна да јаде...и така се ни беше океј..нескав никад да се разбудам..али дај кажете шо значење има?:toe:
...te saka seuste ... samo napred :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Сонував дека чекам во ред,долг ред за да купам облека.Кога стасав да одберам од алиштата,приметив дека се тоа старите алишта на мојата сестра. Ги купив и заминав.Што значи ова?
 

Utopian

Neporazen
Член од
2 април 2011
Мислења
47
Поени од реакции
33
Сонував дека чекам во ред,долг ред за да купам облека.Кога стасав да одберам од алиштата,приметив дека се тоа старите алишта на мојата сестра. Ги купив и заминав.Што значи ова?
Ќе дојде период кога на твојата сестра ќе и треба помош. Ќе и помогнеш без таа да знае, или сепак ќе знае, и ќе ја извадиш од тешка ситуација. Подготвувај се на такво нешто.
 
G

GucciMane

Гостин
Сонував како се коцкам али некоја безвезе игра...значи плаќам и некој фрла коцка и паѓа nа 6ка (и таа страна од коцката е црна)..и така 3 пати исто, на 6ка паѓа и губам.
what could it be?
никој не знае?
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Чудно... снoшти.. сонував како одам по автопатот е-75... и десно видов поминаа 3 сиви мерцедеси кои тргнаа по еден земјен пат...
а пред мене застана црна кола... и излезе бритни спирс од колата... ме фати паника.. и почнав да ја гушкам и да ја бакнувам... и излезе еден дечко од колата... (изгледе бодигард и беше) и сакав да не слика... и му го дадов мојот мобилен... и тој не слика... ама сликата излезе замаглено, бидејки му се подмрдна телефонот... ...
шо може да значи сонот???
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Чудно... снoшти.. сонував како одам по автопатот е-75... и десно видов поминаа 3 сиви мерцедеси кои тргнаа по еден земјен пат...
а пред мене застана црна кола... и излезе бритни спирс од колата... ме фати паника.. и почнав да ја гушкам и да ја бакнувам... и излезе еден дечко од колата... (изгледе бодигард и беше) и сакав да не слика... и му го дадов мојот мобилен... и тој не слика... ама сликата излезе замаглено, бидејки му се подмрдна телефонот... ...
шо може да значи сонот???
...mnogu filmas i si zamisluvas raboti...ti treba vrednost , nesto sto ke napravi da vredis vo ocite na drugite zatoa ti e potrebna slika , za da pokazes , dokazes deka vredis, ama nema da ja dobies ., ne odi toa taka
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.740
Поени од реакции
19.920
никој не знае?

Опасен сон, внимавај во што се впуштат и колку е голем ризикот, можеш не се туку и главата да ја изгубиш, очигледно си се „заиграл“ со нешто што не е баш за играње.
 
G

GucciMane

Гостин
Опасен сон, внимавај во што се впуштат и колку е голем ризикот, можеш не се туку и главата да ја изгубиш, очигледно си се „заиграл“ со нешто што не е баш за играње.
Де бе..не ме плаши :nesvest:
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
Сум сонувал како ми ги извадиле сите заби воопшто не ме болело, а по некое време ми ги вратиле сите заби. Што би можело ова да значи?
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Сум сонувал како ми ги извадиле сите заби воопшто не ме болело, а по некое време ми ги вратиле сите заби. Што би можело ова да значи?
mozebi ke ti se slucat nekoi nepredvideni ili neprijatni raboti , nemoj da se plasis , nema da bide nisto loso ...povtorno se ke si dojde na svoe mesto ... znaci nema bolka , zabite ti se vrakjaat
 
Член од
23 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
3
Сонував како шетам на планина,и онака шетајќи гледам две врапчиња се тепаат,јас фатив едно од нив но тоа почна да ме клука по рацете и го пуштив,па почна да ме клука по очите(лошо чуство)
Што би можело да значи ова???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom