Сонови, толкување на сонови

Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Значи сепак може да е смрт :cry::place:а идам на пат утревечер тоа е тоа шти ме плаши...
kolku sto razbrav , zabot ne go gubis, skrsen e , tolkuvaj go toa kako bolest , ne e smrt, tecenjeto na krvt e gubenje na zivotna energija , vo smisla za nepotreben odliv na energija ako si zagrizena za nekogo ili nesto , neprijatnoto cuvstvo ke ti ja odnese taaa energija , a najverojatno nekoj blizok ke se razboli ili povredi , odi si po patot i ne se grizi , ne mozes da napravis nisto za sega
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
kolku sto razbrav , zabot ne go gubis, skrsen e , tolkuvaj go toa kako bolest , ne e smrt, tecenjeto na krvt e gubenje na zivotna energija , vo smisla za nepotreben odliv na energija ako si zagrizena za nekogo ili nesto , neprijatnoto cuvstvo ke ti ja odnese taaa energija , a najverojatno nekoj blizok ke se razboli ili povredi , odi si po patot i ne se grizi , ne mozes da napravis nisto za sega
Прво ми се закалти и ко да ми падна и почна да тече мн крв и да боли ама коа се видов во огледало беше скршен и болката потпрекина ама плачев зашо сум останала со пола заб...мене ми рекоа нечинело катник да ми падне тогаш ќе ти починел некој мн близок роднина а вака не било страшно можеби ќе изгубам нешто или некој што ми значи онака ама сепак ќе ме допре...
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
katnicite se od kukjata prednite bi bile nekoj kosto go gledas stalno , a sto stalno go gledas ne ti e seedno , normalnoa , ama kako sto gledas od sonot ne e takakako sto ti izgleda na tebe , znaci mislis deka ispadnal , ama ne e ,samo e skrsen , ne e tolku strasno , bez gajle ...srekjen pat !
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
katnicite se od kukjata prednite bi bile nekoj kosto go gledas stalno , a sto stalno go gledas ne ti e seedno , normalnoa , ama kako sto gledas od sonot ne e takakako sto ti izgleda na tebe , znaci mislis deka ispadnal , ama ne e ,samo e skrsen , ne e tolku strasno , bez gajle ...srekjen pat !
Фала многу :D
се надевам се ќе биде во ред се најубаво:back:
 
Член од
20 март 2011
Мислења
37
Поени од реакции
2
Убо да си поминеш на патувањето помаранџа и немој многу многу да мислиш на сонот,што е пишано ке си биде неможеш да смениш све е тоа причински...така да кога ке се вратиш може ништо нема да биде како и да е ... не мисли многу многу :)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Што значи да сонуваш дека некој умрел? Некој со кој се знаеш? Да го жалиш и плачеш и одмаздуваш во сонот, а на сите други околу тебе се да им е сеедно како да не го гледаат мртвиот?
 

pomarandza

The singer
Член од
28 јуни 2009
Мислења
135
Поени од реакции
23
Што значи да сонуваш дека некој умрел? Некој со кој се знаеш? Да го жалиш и плачеш и одмаздуваш во сонот, а на сите други околу тебе се да им е сеедно како да не го гледаат мртвиот?
Ako umrel nekoj mu umrela smrtta, baba mi veli toj covek ke zivee dolgo :)
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.506
Поени од реакции
4.271
Сонував на еден мој пријател како му изгорела куќата, јас бев шокиран од таа глетка а пријателот мој не се ни замараше и ладно си праша: Има ли некој жив од тука? И мајка му вели: Помагај сине! О овој повторно ладно одговара: аха добро

Друг сон како предниот заб ми бил скршен и многу ме болел...

Последниве денови многу сум вознемирен и имам некое лошо пречуство. Дали вознемиреноста е причиназа ваквите глупави соништа?
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Сонував како летаат воени авиони, хеликоптери војуваа со некој, одеа на југ некои од нив гореа и паѓаа и
имав чуство дека не се бореа против нас, како да одеа некаде подалеку но паѓаа, потоа почнаа да
паѓаат бомби но не беа од нив.
Кога ќе паднеше бомбата се криевме јас и другар ми и после неколку секунди имаше силна
експлозија.
Потоа една бомба падна блиску но рипнавме во една мала дупка и имаше голема експлозија но некако куртуливме,
и на крај некој фрли бомба од земја блиску од мојата куќа кон нас и немаше време за бегање и само чекавме да експлодира.
Чуството за време на сонот не беше посебно страшно, освен на крајот, а отпрвен кога паѓаа воените летала чуство беше многу интересно како да се случува нешто големо.
Ве молам за толкување Метатрон и Златен Облак.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Сонував како летаат воени авиони, хеликоптери војуваа со некој, одеа на југ некои од нив гореа и паѓаа и
имав чуство дека не се бореа против нас, како да одеа некаде подалеку но паѓаа, потоа почнаа да
паѓаат бомби но не беа од нив.
Кога ќе паднеше бомбата се криевме јас и другар ми и после неколку секунди имаше силна
експлозија.
Потоа една бомба падна блиску но рипнавме во една мала дупка и имаше голема експлозија но некако куртуливме,
и на крај некој фрли бомба од земја блиску од мојата куќа кон нас и немаше време за бегање и само чекавме да експлодира.
Чуството за време на сонот не беше посебно страшно, освен на крајот, а отпрвен кога паѓаа воените летала чуство беше многу интересно како да се случува нешто големо.
Ве молам за толкување Метатрон и Златен Облак.

размисли добро дали имаш некој, кој во животов условно е на твоја страна, но сепак ти спрема нешто зад грб....ти си мислиш дека не се наменети за тебе, а на крајот бомбите паѓаат во твојата куќа...

одбраната од непријателот е лесна, во споредба со онаа од непријателот маскиран во пријател....

ова е моето сфаќање за сонот...метатрон и златен облак ке дополнат. позз
 
G

GucciMane

Гостин
Сонував како се коцкам али некоја безвезе игра...значи плаќам и некој фрла коцка и паѓа nа 6ка (и таа страна од коцката е црна)..и така 3 пати исто, на 6ка паѓа и губам.
what could it be?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Синоќа сонував како се споија небото и земјата, па над мене наместо небото полека се појавуваше големо пространство вода од кое паѓаа огромни млазови.
Со татко ми бевме скриени во едни карпи, пештери, незнам што беа и гледавме над нас и пред нас како се случува монструозно невреме. Језиво.
 
Член од
16 февруари 2011
Мислења
36
Поени од реакции
12
Сонував како летаат воени авиони.... ...Чуството за време на сонот не беше посебно страшно, освен на крајот, а отпрвен кога паѓаа воените летала чуство беше многу интересно како да се случува нешто големо.
...
Здраво, Златкорис! Поновите генерации- индиго децата сонуваат војни, а војната е предвесник на конфликти и промени, поради промените кои веќе не се само во најава, туку сме сведоци дека се случуваат секаде во светот... и тоа навистина е нешто големо.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Сонував дека сум убила една девојка со која имав некои недоразбирања пред некое време...Не се сеќавам на детали, но знам дека отпосле ми паднало многу тешко поради тоа и сум се прашувала како сум можела да го сторам тоа, како ќе живеам понатаму со таквиот товар и сл.:jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom