Најдобри голови и изведувачи на слободни

Најдобар изведувач на слободни удари

  • Бекам-Реал Мадрид

    Гласови: 41 17,2%
  • Роналдињо-Барселона

    Гласови: 19 8,0%
  • Накамура-Селтик

    Гласови: 6 2,5%
  • Жунињо-Лион

    Гласови: 91 38,2%
  • Роберто Карлос-Реал Мадрид

    Гласови: 16 6,7%
  • Некој друг (кој?)

    Гласови: 65 27,3%

  • Вкупно гласачи
    238

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
Дечко ај глеј си ја работата. Не сакам да се расправам, сите знаеме колку само може да биде опасен Перси.. и според мене тој е еден од најдобрите(нее најдобар)

Ти си имаш свое мислење, јас иам мое.

(не враќај на пораква)
Не викам дека не е опасен . . . . . за публиката , т.е. оние што се наоѓаат позади голот кон кој тој упатува удари . :toe:
Не му е местото на Перси во оваа тема .
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
^Не биди сигурен во тоа.
Да,тој употребува повеќе сила,отколку техника...ама види па зборувај.
Нема многу голови дадено од слободен удар......но тие што ги има дадено се ремек дела.
Едит: Жунињо е најдобар.
http://www.youtube.com/watch?v=JzRGs0Qz7LU
 
А

Адриано

Гостин
изведувачи на слободни удари-рикелме,Рекоба и Дејвид Бекам!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
^Не биди сигурен во тоа.
Да,тој употребува повеќе сила,отколку техника...ама види па зборувај.
Нема многу голови дадено од слободен удар......но тие што ги има дадено се ремек дела.
Едит: Жунињо е најдобар.

Видов , клип од скоро минута ипол , со 4 добро изведени слободни удари , за Жунињо и компанија ( оние најдобрите ) потребни се минимум 5 мин. за секоја сезона посебно .
Никаде не реков дека Перси не е добар , али добар е и ништо повеќе , скалила под најдобрите , факт .
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Не викам дека не е опасен . . . . . за публиката , т.е. оние што се наоѓаат позади голот кон кој тој упатува удари . :toe:
Видов , клип од скоро минута ипол , со 4 добро изведени слободни удари , за Жунињо и компанија ( оние најдобрите ) потребни се минимум 5 мин. за секоја сезона посебно .
Никаде не реков дека Перси не е добар , али добар е и ништо повеќе , скалила под најдобрите , факт .
Де прочитај се пак......
Ако е така,според тебе...компанијата би требало да брои...3/4 фудбалери?
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
Де прочитај се пак......
Ако е така,според тебе...компанијата би требало да брои...3/4 фудбалери?
Ок, Логикс , јас некој друг Ван Перси гледам кога шутира 80 до 90 % од слободните над гол скоро цела кариера , ми даваш клип од минута и 25 со 4 негови гола и треба сега сите тука да кажеме дека тој е еден од најдобрите .
Ај ти прочитај се , реков добар е , како 50 други фудбалери , сега за сега ништо посебно , за разлика од оние , најдобрите . Само фанови на Арсенал гледам го ставате во таа група , т.е. двајца од нив ( Ти и Зоррран ) . Ке повторам , темава е за најдобрите , Перси е само офтопик . :toe:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ок, Логикс , јас некој друг Ван Перси гледам кога шутира 80 до 90 % од слободните над гол скоро цела кариера , ми даваш клип од минута и 25 со 4 негови гола и треба сега сите тука да кажеме дека тој е еден од најдобрите .
Ај ти прочитај се , реков добар е , како 50 други фудбалери , сега за сега ништо посебно , за разлика од оние , најдобрите . Само фанови на Арсенал гледам го ставате во таа група , т.е. двајца од нив ( Ти и Зоррран ) . Ке повторам , темава е за најдобрите , Перси е само офтопик . :toe:
ЧИТАЈ ЈА ТЕМАТА-НАЈДОБРИ ГОЛОВИ и изведувачи на слободни.
Дај ке ставаме 3 најдобри голови и ке и ставиме клуч на темата...
И не реков дека е најдобар...но има мн.добри голови дадено од с.удар.
Што тука не ти е јасно?И добар ти е процентот...:uvo:
Добар е,ама 90% од ударите му се утка?:tapp:
Најдобрите според тебе се:Жунињо,Жунињо,Жунињо.....
Епа пак ке кажам,што има да се разговара тука.....клуч?
Слободно тука може секој да си го каже своето мислење,за тоа кои се најдобри изведувачи и најдобри голови.
Јас реплицирав бидејќи ти го направи РвП да шутира како Kлиши:kesa:.Затоа и изведува слободни во Холандија...а таму ги има Шнајдер,ВдВ.....Зашто да не се спомне?Има прекрасни голови постигнато...зашто некој да не ги виде?Забрането е?Дај не се прави судија насекаде.....:smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
ЧИТАЈ ЈА ТЕМАТА-НАЈДОБРИ ГОЛОВИ и изведувачи на слободни.
Дај ке ставаме 3 најдобри голови и ке и ставиме клуч на темата...
И не реков дека е најдобар...но има мн.добри голови дадено од с.удар.
Што тука не ти е јасно?И добар ти е процентот...:uvo:
Добар е,ама 90% од ударите му се утка?:tapp:
Најдобрите според тебе се:Жунињо,Жунињо,Жунињо.....
Епа пак ке кажам,што има да се разговара тука.....клуч?
Слободно тука може секој да си го каже своето мислење,за тоа кои се најдобри изведувачи и најдобри голови.
Јас реплицирав бидејќи ти го направи РвП да шутира како Kлиши:kesa:.Затоа и изведува слободни во Холандија...а таму ги има Шнајдер,ВдВ.....Зашто да не се спомне?Има прекрасни голови постигнато...зашто некој да не ги виде?Забрането е?Дај не се прави судија насекаде.....:smir:
Остајго, тој мисли дека треба да мислиме како него. Не значи ако го нема Ван Перси на темава па да не речам дека е еден од најдобрите изведувачи на слободни. Ако е така убаво ти кажа Логикс нека се стави Клуч, Жунињо Жунињо Жунињо...
 
Член од
4 август 2008
Мислења
243
Поени од реакции
8
ОФФ ТОПИК:

Дечки можда ке ви звучи глупо, ама нов сум на форумов и ми треба некој да ми каже како да поставам нова тема??

ај плс некој нека ми помогне нека ми каже.

фала и поздрав!!!
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
И да.. погледни ја убаво анкетата последното гласање што пишува „Некој друг (кој?)

Мислам дека треба тука све да ти биде јасно..
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.440
Зоррран , Логикс , да бевте фанови на друг тим , истото мислење ке го имавте ?
Логикс не заборавај дека јас реплицирав на Зоррран , кога рече дека еден од најдобрите е Ван Перси , тука започна целата дискусија .
А и што имаше добро во тој едноминутен клип , со просечни 4 гола , иди пиши Батистута , Михајлович , Бекам , и од поактивните , К.Роналдо , Жунињо , Карлос , Рони и другите .
Погледни ги нивните изведувања на слободни удари , головите што ги постигнале , па после спореди ги со едноминутното клипче на Ван Перси.
А кога ке речам добар , со оглед дека е фудбалер , буквално ништо не значи . Во истата група на Перси го ставам и Ибра , значи ништо посебно , не еден од најдобрите .
Едно е да дадете мислење , али ако е во рамките на објективноста , а не надвор од истата , како она на Зоррран .
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Зоррран , Логикс , да бевте фанови на друг тим , истото мислење ке го имавте ?
Логикс не заборавај дека јас реплицирав на Зоррран , кога рече дека еден од најдобрите е Ван Перси , тука започна целата дискусија .
А и што имаше добро во тој едноминутен клип , со просечни 4 гола , иди пиши Батистута , Михајлович , Бекам , и од поактивните , К.Роналдо , Жунињо , Карлос , Рони и другите .
Погледни ги нивните изведувања на слободни удари , головите што ги постигнале , па после спореди ги со едноминутното клипче на Ван Перси.
А кога ке речам добар , со оглед дека е фудбалер , буквално ништо не значи . Во истата група на Перси го ставам и Ибра , значи ништо посебно , не еден од најдобрите .
Едно е да дадете мислење , али ако е во рамките на објективноста , а не надвор од истата , како она на Зоррран .
Хмм,си реплицирал на Зоки,но РвП го спушти на ептен ниско ниво.....
Бекам,Махајлович,Батистута,Карлос....да,најдобри беа.Па Карлос како шутираше?Многу техника користеше во неговите слободни.:nesum:
Жунињо...најдобар,К.Ронадло...добар,Рони....и тој веќе не е тоа што беше.
Пак ке кажам,денес освен Жунињо..нема некој што шутира “најдобро“..според тебе....па што има тука да се дискутира...
Никаде не реков дека РвП е најдобар.....но реков дека има прекрасни голови(според тебе просечни) постигнато....и тоа ти е факт.
Незнам што тука не е објективно?
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Не сте нормални бе еј кај е ПИРЛО
Само да видите што све има погодено
Единствена негова конкуренција е Жунињо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom