Сонови, толкување на сонови

R

Razorblade Kiss

Гостин
Вечерва сонував многу чуден сон , како ме напаѓаат лилјаци. Многу лилјаци.
Во последно време се почесто ми се појавува некој лилјак во сонот. :toe:
Лилјакот е несреќа некоја,а повеќе лилјаци се веројатно зголемена јачина на несреќата. Пази се што како ;)

A еве еден мој сон од ноќеска...

Сум си го пресекла прстот до крв,длабока рана низ целиот прст како во круг,околу прстот. Што би значело тоа ?
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
jас сеа сонував нешо тетка ми дошла на гости ослабната 50кг! дека е стваарно ногу дебела а во реалниот живот има многу проблеми и тешкотии можно ли е ова да значи, дека ке и лекне нешто?:toe:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Лилјакот е несреќа некоја,а повеќе лилјаци се веројатно зголемена јачина на несреќата. Пази се што како ;)

A еве еден мој сон од ноќеска...

Сум си го пресекла прстот до крв,длабока рана низ целиот прст како во круг,околу прстот. Што би значело тоа ?
Очекувај убава вест.

jас сеа сонував нешо тетка ми дошла на гости ослабната 50кг! дека е стваарно ногу дебела а во реалниот живот има многу проблеми и тешкотии можно ли е ова да значи, дека ке и лекне нешто?:toe:
И јас знам, дека нешто ќе и олесне колку толку.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Во иста вечер и јас се сонував себеси и девојка ми ме сонувала.
Значи јас сонував како во раката ми забиле многу игли некакви, како боцки од морски еж , долги и црни . Јас ги вадев иглите една по една од рака и малце болеа ама оставаа дупки на раката, а до мене некој цело време вриска ,ама не се свртев да видам кој е!!!

А девојка ми ме сонувала како сум разгледувал книги целиот у црно облечен и ништо не сум зборел.

ПОтпрашање, зашто цело време сонувам мрачни сонови???
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Во иста вечер и јас се сонував себеси и девојка ми ме сонувала.
Значи јас сонував како во раката ми забиле многу игли некакви, како боцки од морски еж , долги и црни . Јас ги вадев иглите една по една од рака и малце болеа ама оставаа дупки на раката, а до мене некој цело време вриска ,ама не се свртев да видам кој е!!!

А девојка ми ме сонувала како сум разгледувал книги целиот у црно облечен и ништо не сум зборел.

ПОтпрашање, зашто цело време сонувам мрачни сонови???

Сонуваш затоа што имаш некој до тебе со бааги негативна енергија и ти се пренесува и кон тебе.

А значењето сепак не е толку лошо на соновите, тоа што си се избоцкал очекувај некоја добивка или пак остварување, ете ти потврда и од сонот на девојка ти:smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.024
Лус
Сонував дека ми било роденден ама на никој не му текнувало дека ми е..
И сум им викала да им текне и да ми пишат или да ми се јават.
А сум била со сите другарки/другари..
И веќе 2 дена поминале и им текнало дека ми било роденден...
Значење?
:/
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Лус
Сонував дека ми било роденден ама на никој не му текнувало дека ми е..
И сум им викала да им текне и да ми пишат или да ми се јават.
А сум била со сите другарки/другари..
И веќе 2 дена поминале и им текнало дека ми било роденден...
Значење?
:/

Чувство на празнина или недостаток на емоции, љубов топлина?
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
сонував како сум возел на автопат со голема брзина,и сум наишол на кривина,а сум бил премногу брз да ја фатам...не сум се слупал,ама ептен за влакно сум се извадил....што треба да значи ова,да возам внимателно или???
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
сонував како сум возел на автопат со голема брзина,и сум наишол на кривина,а сум бил премногу брз да ја фатам...не сум се слупал,ама ептен за влакно сум се извадил....што треба да значи ова,да возам внимателно или???
Тоа значи дека си тркач...како шо викаш си бил премногу брз и си ја фатил кривината...пробај и во реалноста :)...
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Луси, ај хелп. :)

Сонов језив. Имено, сонував како со мајка ми гледавме низ прозор, и надвор почнаа едни луѓе, облечени во црно, да лебдат. На почеток беа неколку, но потоа ги имаше се повеќе и повеќе, и цело небо беше прикриено од нив, ко со црна флека. Значи, беа језиви, на почетокот обични луѓе во црно, свртени со грб, потоа ко да се претвораа во црни огромни птици. И се вртеа, летаа во круг.
Е, и после тоа истрчав од соба демек да и се јавам на другарка ми да ја прашам дали и она ги гледа, и кога се вратив во собава почувствував страв, и само на мајка ми и реков : "Мамо, страв ми е." И се онесвестив.

? :S
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
сонував како сум возел на автопат со голема брзина,и сум наишол на кривина,а сум бил премногу брз да ја фатам...не сум се слупал,ама ептен за влакно сум се извадил....што треба да значи ова,да возам внимателно или???


Да внимаваш многу, огромни промени те очекуваат и од тебе ќе зависат во кој правец ќе одат.

Луси, ај хелп. :)

Сонов језив. Имено, сонував како со мајка ми гледавме низ прозор, и надвор почнаа едни луѓе, облечени во црно, да лебдат. На почеток беа неколку, но потоа ги имаше се повеќе и повеќе, и цело небо беше прикриено од нив, ко со црна флека. Значи, беа језиви, на почетокот обични луѓе во црно, свртени со грб, потоа ко да се претвораа во црни огромни птици. И се вртеа, летаа во круг.
Е, и после тоа истрчав од соба демек да и се јавам на другарка ми да ја прашам дали и она ги гледа, и кога се вратив во собава почувствував страв, и само на мајка ми и реков : "Мамо, страв ми е." И се онесвестив.

? :S


Птици значи гласини, новости, очекувајте некоја вест и во никој случај нема да биде лоша, а и втора опција може да е и само некој кошмар.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Sonivav deka sum pravela svadba so decko mi i deka sum se videla sebesi vo bel nevestinski vustan.I na sonot toj mi rekol deka za svadbata bile potrebni 15 avtobusi eden od niv bil na 3 sprata:D a eden na 2 sprata ,a drugite bile na eden sprat.

Lusi ?:helou:
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Што значи црвени ружи да сонуваш..?..
Не го памтам добро сонот, само знам дека ги добив на подарок од некого (не се сеќавам кого) и дека имаа доста долги дршки..
Благодарам однапред :)
 
С

Сатори

Гостин
Го сонував најстрашниот, најдолгиот и веројатно најубавиот сон досега.
Сум била бремена без на било кој да му кажам за постоењето на детето и кога сум се породила, еден човек (во сонот мојот прв дечко) ми го земал и не сакал да ми го даде.Цел сон гледам како девојчето ми го шетаат он и уште една девојка, ама секогаш кога ќе се доближам успеваат да побегнат некако.
Потоа се појавува од никаде на истото место, таткото на ќерка ми (бивши дечко кој страшно го сакав) иако не знае за тоа и ми помага некако да си ја земам назад.
После не знам колку време, се враќам заедно со него на истото место, имам 3 деца, а најстарата ќерка ми е примабалерина и со неверојатно задоволство кое што не може да се опише со зборови, јас се потпирам на него и се будам.
Страшното беше дека толку силно ги чувствував сите емоции во сонот, што сега додека пишувам ме лазат морници.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Еј ама чуден сон,немам сведоци ама сигурно војни сум водела во кревет. :)
Можеби сонов е поттикнат од една случка која неодамна се случи на моја подалечна роднина и навистина ме потресе и револтира.Но сепак...
Моите сакале да посвојат едно бебе. Бебето не го сакале родителите затоа што при раѓањето на докторот му паднало на земја и воспоставиле тешка ретардација како и многу фрактури. Јас сум била против тоа моите да го земат под крило тоа дете затоа што како прво самиот живот на детето ќе биде многу тежок како и нашиот.
Како и да е,бебе не видов во сонот,се се одвиваше како дебата помеѓу мене и моите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom