Сонови, толкување на сонови

Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Што значи да сонуваш како пушиш цигари? Значи сум пушел цигари во сон, мн чудно да го ---. И уште еден и уште еден сакав да го осетам филингот, ама ништо не осеќав.
бтњ. во реалноста не пушам цигари.
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Шо значи ако сонувам дека се ШМИНКАМ?Али мн повеќе отколку обично?
Инаку сонот се повтори..

А пред 2 дена..Сум сонувала дека имам риби во малоо аквариумче(или некој мал сад не знам) и нивната вода е многу матна..:vozbud:

Една од рибите,најголемата пробала да излезе од садот и сеа не знам излезе ли?:uvo:
И на крај сум и рекла на мајка ми да ја смени водата...:kesa:
 

KIFFLA

не ме викај друже
Член од
5 ноември 2008
Мислења
548
Поени од реакции
180
Сањав како се спремам за пат и ми се припи вода од еднаш,и идам кај чешмата и зимам чаша и таман ја пунам со вода ми паѓа и се се крши и после зимам друга и пак исто и така додека не го искршив цел сервис.Потоа се откажав од пиење вода и тргнав да го земам куферот ама ми текна дека дека сум заборавил да ставам четка за заби и ја зимам четката го отварам куферот и одеднаш вошки од него почнаа да искачаат и сите на мене и се разбудив:jaj:
има некакво значење ова
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сањав како се спремам за пат и ми се припи вода од еднаш,и идам кај чешмата и зимам чаша и таман ја пунам со вода ми паѓа и се се крши и после зимам друга и пак исто и така додека не го искршив цел сервис.Потоа се откажав од пиење вода и тргнав да го земам куферот ама ми текна дека дека сум заборавил да ставам четка за заби и ја зимам четката го отварам куферот и одеднаш вошки од него почнаа да искачаат и сите на мене и се разбудив:jaj:
има некакво значење ова
Добивка очекувај:smir:
 

anon313

O.D.Bloodz
Член од
29 декември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
1
Што значи да сонуваш како пушиш цигари? Значи сум пушел цигари во сон, мн чудно да го ---. И уште еден и уште еден сакав да го осетам филингот, ама ништо не осеќав.
бтњ. во реалноста не пушам цигари.
hehe pa toa e i fintata oti ne pusis cigari go nemas toa doziveano pa moze i za toa da si pusel poveke cigari a ne im go znaes filingot toa kako vleguva 4adot pa kako poleka te grebe niz grlo pa u plukja...hehehe

ina4e ne veruvam tolku u sonovi,a koa spijam mi se ima slu4eno da gi kontroliram, isto taka i mi se ima slu4eno kao sonuvam deka se budam i demek sum stanal i doru4kuvam usvari uste sum vo sonot i tek posle ke se razbidam btw 4esto spijam so otvoreni o4i :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
јас често сонувам катастрофалки,лошо соништа до макс,и кога ќе се разбудам,среќен сум шо тоа било само сон.....:tv:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Сонуав како со девојката, моите, сестра ми и дечко и бевме кај братучеди мои на гости, и онака, семеен ручек имаше, весела атмосвера.. И станав ја до ВЦ да идам, и на пат до ВЦ-то, во ходникот има огледало, и ја застанав да се огледам.. Кога ќе видам, што да видам... Сум почнал да оќелавувам :nesvest:, се гледаат ќелави делови на главата, но сепак не бев скрос оќелавен. Почнав да плачам и да викам на глас... Дојдоа сите у ходникот, да видат што се дешава. И ме тешеа, демек ае ќе ти порасне нова, ништо не е...

? :nesum:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Ситуацииве не да не се поврзани ама ај.
Сонував како демек владата и општо власта во МК. се откажала од нас и нешто цел народ ќе сме биле оставени сами на себе, сме мислеле дека лесно можат да не нападнат другите народи, па сме почнале јас и моето семејство да се пакуваме т.е.да ги ставаме најбитните работи што ќе ни користат во торба.
После се најдов со цело семејство на Партизанска(убаво се сеќавам и каде) и заедно со уште други две семејства сме чекале нешто во стил огномет, сме се зезале дека од таму ќе го пуштаат и слично.Сме решиле да идеме потоа во друга населба(Кисела Вода) кај што демек ќе имало уште еден огномет.Се пикнавме во едно комбе трите семејства и на пат натака јас и сестра ми зиркаме од прозорот, поминуваме од населби кои прв пат ги гледам, што воопшто не се слични на структурата на Ск. и и' викам на сестра ми, чекај сега ќе го видиме на улица оној, што се допишувавме со него.Некој од позади од тие другите дечки почна да се смее ради нешто, се свртев јас додека сестра ми уште гледаше низ прозор... и толку:uvo:.
Некое толкување за ова има?

п.с.не е за смеење сонов иако можда изгледа смешно:)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонуав како со девојката, моите, сестра ми и дечко и бевме кај братучеди мои на гости, и онака, семеен ручек имаше, весела атмосвера.. И станав ја до ВЦ да идам, и на пат до ВЦ-то, во ходникот има огледало, и ја застанав да се огледам.. Кога ќе видам, што да видам... Сум почнал да оќелавувам :nesvest:, се гледаат ќелави делови на главата, но сепак не бев скрос оќелавен. Почнав да плачам и да викам на глас... Дојдоа сите у ходникот, да видат што се дешава. И ме тешеа, демек ае ќе ти порасне нова, ништо не е...

? :nesum:
Ќе си олесниш некој бааги тежок проблем.

Ситуацииве не да не се поврзани ама ај.
Сонував како демек владата и општо власта во МК. се откажала од нас и нешто цел народ ќе сме биле оставени сами на себе, сме мислеле дека лесно можат да не нападнат другите народи, па сме почнале јас и моето семејство да се пакуваме т.е.да ги ставаме најбитните работи што ќе ни користат во торба.
После се најдов со цело семејство на Партизанска(убаво се сеќавам и каде) и заедно со уште други две семејства сме чекале нешто во стил огномет, сме се зезале дека од таму ќе го пуштаат и слично.Сме решиле да идеме потоа во друга населба(Кисела Вода) кај што демек ќе имало уште еден огномет.Се пикнавме во едно комбе трите семејства и на пат натака јас и сестра ми зиркаме од прозорот, поминуваме од населби кои прв пат ги гледам, што воопшто не се слични на структурата на Ск. и и' викам на сестра ми, чекај сега ќе го видиме на улица оној, што се допишувавме со него.Некој од позади од тие другите дечки почна да се смее ради нешто, се свртев јас додека сестра ми уште гледаше низ прозор... и толку:uvo:.
Некое толкување за ова има?

п.с.не е за смеење сонов иако можда изгледа смешно:)

Спремај се некоја бура ти надоаѓа, и фати се за нешто да не те повлече со себе..
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Sonuvav deka jas i tatko mi sme izlegle od doma ubavo obleceni i sme se vratile doma i vleguvam vo mojata soba,i sve mi bese lom i znam ja fativ kamerata moja(DSC-T70) i bese skrsena na pola i od strana bese iskrivena i placev i mozev da se slusnam deka placam vo ziov,i ko stanav imav solzi..

I utredenta imav uste eden son..
Bev vo eden zamok,i nesto kako lavirint,od soba vsoba odev...nekoja drugarka bese so mene ama nisto strasno...osekjav kako da brkam nekogo ama i kako da me brkaat od soba vo soba...i naidov vo edna soba i na zidot imase fustan i samo se nasmeav...

Help! site ovie 3 sona den po den mi se pojavuvaat!

Луси лууу,помош...вториот пак ми се повтори!

:helou:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Сонував како сум го претепал другар ми. Значи претепан цел во крв. А немаше некоја причина т.е никаква причина. И не се чувствував виновен, као ’така му треба’. После во сонот купував разни сокови, чоколади, благи работи...
толкување?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Го контролирав сонот ноќеска многу корисно. Си оставирив желба и имав секс со една девојка и тоа опак. Ебате си искорстив ситуација каде што владеам.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Луси лууу,помош...вториот пак ми се повтори!

:helou:

Не се чувствуваш среќна, потиснати чувства и несигурност..

Сонував како сум го претепал другар ми. Значи претепан цел во крв. А немаше некоја причина т.е никаква причина. И не се чувствував виновен, као ’така му треба’. После во сонот купував разни сокови, чоколади, благи работи...
толкување?
Ќе имате доста измешани работи со другар ти, некој ќе проба да ви ги смеша „штипките“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom