Сонови, толкување на сонови

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Jas pak go sonuvav Boris Trajkovski deka ke umre eden mesec pred negovata smrt...
ama ne sonuvav deka taka ke umre
tuku vaka: gledav eden golem crn rover so temni stakla vo osnovnoto kaj sto zavrsiv vo vinica i go otvaram bagaznikot i gledam coffin, go otvaram i go gledam Boris Trajkovski...
Posle negovata smrt drugarite malku cudno me gledaa...:uvo::toe:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Што значи ако сонуваш чудовишта или некои човечки фаци да гледаш во нив?Огромен страв чувствувам во сонот и тоа постојано ми се случува...:toe: HELP!

Кошмари се тоа, мислам дека знам што се ставаше под јастук за да ги снема, ако те интересира ќе ти пишам по пп..
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Ја сонував мојата најдобра другарка како облекува различни фустани, 5-6 беа и ептен беа убави. Последното фустанче во сонот сум сакала јас да го купам ама сум и рекла дека не носам бело...
Има некое значење ова? :smir:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Jas ja imam sonuvano sestrata na drugar moj najdobar.
Toes kako izleguva od prodavnica i odi nakaj doma.
Inace taa zivee vo italija.
Nekoe znacenje ima ova ???????
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
3
обично не ги памтам соновите што ги сонувам...многу ретко се сеќавам кога ќе се разбудам....затоа многу ме интересира дали некој може да ми го протолкува сонов :
сонував како спијам во мојата соба на мојот кревет (малце чудно знам- да сонуваш дека спиеш) и на јастукот преку лицето ми претрчa бел гуштер!!!!!! толку ми изгледаше реално што веднаш се разбудив и го запалив светлото во собата, мислејќе дека навистина се случило сето тоа :kesa:....
БАРАМ МИСЛЕЊЕ И ТОЛКУВАЊЕ ОД ВАС :kajg:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Ја сонував мојата најдобра другарка како облекува различни фустани, 5-6 беа и ептен беа убави. Последното фустанче во сонот сум сакала јас да го купам ама сум и рекла дека не носам бело...
Има некое значење ова? :smir:

Арно што не си го купила.. а другаркати ќе има некои непријатности, се надевам лесно ќе мине...

обично не ги памтам соновите што ги сонувам...многу ретко се сеќавам кога ќе се разбудам....затоа многу ме интересира дали некој може да ми го протолкува сонов :
сонував како спијам во мојата соба на мојот кревет (малце чудно знам- да сонуваш дека спиеш) и на јастукот преку лицето ми претрчa бел гуштер!!!!!! толку ми изгледаше реално што веднаш се разбудив и го запалив светлото во собата, мислејќе дека навистина се случило сето тоа :kesa:....
БАРАМ МИСЛЕЊЕ И ТОЛКУВАЊЕ ОД ВАС :kajg:
Штета, и тоа голема...
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Што значи ако сонуваш некоја личност која не ја познаваш,и која во сонот дури,ги чувствуваш емоциите што тој ти изразуват. Сонував дека бил кај мене дома(што е нешто најсериозно пошто кај мене дечко не е дојден дома) па потоа сум била ск со него,кај него..па сега незнам.знам дека се запознал со татко ми..се гушкавме,се бацивме,се милувавме но ништо појќе...а имам дечко,иначе:kesa:
ќе ми каже некој ли што значи ова?

:helou:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
189
Поени од реакции
5
Фала Луси..тоа и си мислев дека е..а у последно време пак ми се повторува тој сон со расипани заби,веќе 3 вечери по ред,а и прексиноќа сонував убиство..Момче сакаше да убие девојка,таа беше само во крпа за туширање,притисната до ѕид,нема кај да бега, а тој извади голем месарски нож!! сепак,кога го кренал ножот да ја убие,јас сум се свртела на друга страна...аман со овие сонови..
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Шо значи ако сонувам дека се ШМИНКАМ?Али мн повеќе отколку обично?
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Стана сестра ми возбудена исплашена некако, јас на кајгана и ми вика пиши ај вака и вака али подолг е дали ќе може:)ќе може и вика и ете...епа вака
Сонувала како надвор до дворот на куќата видела дека има змија и извикала бегајте сите и наеднаш змијата тргнала да си оди а уствари не била змија туку опаш од лисица видела и лисицата си оптишла надвор од дворот...сме влегле сите дома и почнале некои крици да се слушаат и сестра ми излегла да види и ко ќе види во гаражата мало меченце и голема мечка вистински животни, а на теван имало куче...и го прашала татко ми дали да ги убиеме или да ги пуштиме...и татко ми рекол да им дадеме мед...и тука завршува сонот се прекинува...Фала однапред од сестра ми



и втор сон :)
Што значи да сонуваш како јадеш во слаткарница сладолед и други благи работи, а дома сме имале многу кеси со колачи разни врсти благи работи ама мајка ми не ми давала демек ги чувала дали за гости или демек стари биле, ама јас видов една кеса со тазе локум и сум земал.....дошол поп за да ни ја свети куќата(во која се вселивме пред извесно време) зошто не била светена, ама не ја светел и толку?
Фала Луси
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Сонував еден дечко кој само онака го знам од видување во инвалидска количка и само го погледнав и застанав и реков кога се случи ова?и толку беше сонот:toe:
 
С

Спенсер

Гостин
ууу сабајле, мазење/милување/гушкање со девојчето шо ми се свиѓа??шо може да е ова/??
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
1
Нема кој да ни одговори:nenene:

:helou:
 

GrD

Член од
27 октомври 2008
Мислења
289
Поени од реакции
5
Abe dajte i malce odmor na luci :).

Siguren sum deka ke odgovori ali i ona saka da vidi vikend.
Ako sakate i jas ke vi tolkuvam xd xd xd ali ne garantiram za rezultatite :P.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom