Сонови, толкување на сонови

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Сонував дека сум добила, видов крв. А интересно е што денес попладнето тоа и се случи. Што значи тоа?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Сунував прво как сам возила матор брат ми ме учил да возам и после тва сум се најдела у веце сум си мијала забите.. на огледалото сум си ги гледала забите ама само 2,3 и 4ката по сум ги гледала.. после пак сам се најдела у црква некаде и мама била со мене несто тешко и било па сум сакала да видам саато колко е и ми покажале и пишало 09.05 ... шо значе ак значе уопшта :)
OMg да се гледаш у огледало без заби ептен е лошо. Меѓу најлошите сонови е. Пази се и пази ги тие околу тебе :smir:
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
A shto znachi da sonuvash deka jadesh chokolado so leshnici?
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хм... сонував пред некој ден, како да сум бил во пустина со женската. И требало да се садат дрва, ама немало вода. И таа од некаде најде, излезе дека во пустината никнаа многу убави палми, а јас со гордост сум кажувал дека таа е мојата жена :).

Што можи да значи незнам (чекам да ми кажите), ама се разбудив насмеан.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Чекај од луси одговор ама јас мислам дека сега и мене ми се пријаде:baeh:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Хм... сонував пред некој ден, како да сум бил во пустина со женската. И требало да се садат дрва, ама немало вода. И таа од некаде најде, излезе дека во пустината никнаа многу убави палми, а јас со гордост сум кажувал дека таа е мојата жена :).

Што можи да значи незнам (чекам да ми кажите), ама се разбудив насмеан.


Џиш, можеш да се потпреш на девојка ти, ова ти е доказ дека и значиш многу:smir:
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Дали сонот се остварува обратно од тоа што сме го сонувале...
На пример ако сонуваш дека ќе се скараш со некого, дали тоа значи дека на јаве ќе се смириш со личноста?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Дали сонот се остварува обратно од тоа што сме го сонувале...
На пример ако сонуваш дека ќе се скараш со некого, дали тоа значи дека на јаве ќе се смириш со личноста?

Некогаш да некогаш не, зависи што сониш...
 

Facka

Ми се може па се курчам..
Член од
11 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
А шо значи кога сонуваш виолина.. ама јас не сум знаела да ја свирам.. и мнооогу била тешка:toe:
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
sonuvav kako sedam so Hugo Cavez (predsedatelot na Vencuela) ama maskiran

????
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Сонував нешо дека сме биле собрани цела фамилија и ту нешо имало повод за дедоми се работело, ама тој нешо неможел да качува скали.
Исто сонував дека сум се истепала со една од најдобрите другарки?
Некое значење??
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
sine mnogu mi e intersesno a bogami i strasno koga vo sonot trcas i begas od nekogo a nemozes da izbega i postepeno toj e stasuva
i kako da ti se zatvoraat ocite........
uuuuuuuuuuu
mizerna rabota
:tapp:

po avaka jas mislam deka sonoe e vsusnost slika na ona sto stvarno mectaes da se sluci na jave
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Што значи ако сонуваш чудовишта или некои човечки фаци да гледаш во нив?Огромен страв чувствувам во сонот и тоа постојано ми се случува...:toe: HELP!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom