Сонови, толкување на сонови

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Сонував како јас сам, навечер шетам по станови, каде имаше само кучиња. Ги галев си играв со сите кучиња, ијако не беа расни. Повеќе наликуваа на скитници. Немаше луѓе во становите, само по едно куче во секој стан, а внатре беше мрачно... После тоа, одеднаш се најдов надвор. Тогаш беше ден... Имаше снег, река, и 2 мостови над реката. Едното мосте беше онака, даски на површината на реката наредени, али прилично стабилно делуваше, а другиот беше стандарден мост... Поминав по помалото, кое беше прекриено со снег, и цело време пазев дане се лизнам.. али стигнав до другиот крај без никакви проблеми... Луси...? :toe:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Значи вака.
Сонував како во некој спорт мислам ракомет беше кога играв и си ја скршив ногата, ме болело многу и сум одел тешко по патот ме жалеа :) ништо не раскажав ова колку толку мислам дека некој ке знае за што станува збор значи финтата е скршеница на ногата ???



бтв- растурена куќа значи?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Пред 3 дена и вчера сонував сонови каде што се карам со мајка ми. И тоа со доста погрдни зборови. Во реалноста не се караме... барем не толку остро. Толкување?
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ак некој знајт да ми го протолкува сонов..
сонував дека нешо сум се селела од дома т.е. во некоја куќа која била срушена

и другиов:
сонев дека ме болел колкот нешо и дека ми ја преврзвале нешо ногава
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Има некој мир ќе најде другарот твој, ќе расчисти некој проблем, убаво е на сон светци, цркви и манастири да се сонуваат:smir:




Епа мене ми е така оставено од баба ми, дека чевли се понуда за брак, а злато ако не е мажена е маки, тага.. така да секој со своите толкувања...
Jas znam deka cevli e raskinuvanje.Ocigledno se raboti za razlicni podracja pa taka i za razlicno veruvanje.A svetci crkvi manastri ne e loso da otide na crkva. Inaku jas ne veruvam vo tolkuvanjata od sonovi, seto toa go smetam za slucajno sovpagane.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував како јас сам, навечер шетам по станови, каде имаше само кучиња. Ги галев си играв со сите кучиња, ијако не беа расни. Повеќе наликуваа на скитници. Немаше луѓе во становите, само по едно куче во секој стан, а внатре беше мрачно... После тоа, одеднаш се најдов надвор. Тогаш беше ден... Имаше снег, река, и 2 мостови над реката. Едното мосте беше онака, даски на површината на реката наредени, али прилично стабилно делуваше, а другиот беше стандарден мост... Поминав по помалото, кое беше прекриено со снег, и цело време пазев дане се лизнам.. али стигнав до другиот крај без никакви проблеми... Луси...? :toe:
Гарфилд ме загрижуваш со соновиве, ова се ми звучи како да одиш секогаш на места каде што ти претстои голем ризик, да изгубиш или да бидеш повреден, имаш луѓе на кои можеш да се довериш но него правиш тоа... сепак стапнување на сигурно тло на крајот на сонот те вади од бездна во која можеш да навлезеш, затоа внимавај што одбираш и по кој пат минуваш, сепак убаво што ти претстојат предупредувања па можеш да бидеш и повнимателен, но сепак се изегува добро, макотрпно но со плод:smir:
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Седам кај мене дома и зборам, ама знам дека сум мртва и плава сум во устата. Дечко ми ме убедува да ме носи негде, ваљда во мртвачница, а јас не сакам пошто мислам дека има шанси да оживеам. Што симболика се крие позади моиве навидум морничави соништа?
 
С

Сатори

Гостин
Цел сон со 500 перипетии сонував вилица, не знам што ми се случило, но знам дека требаше да носам вилица и ја гледав, ама не ја носев.И сонот ми заврши кога ја ставив?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Значи вака.
Сонував како во некој спорт мислам ракомет беше кога играв и си ја скршив ногата, ме болело многу и сум одел тешко по патот ме жалеа :) ништо не раскажав ова колку толку мислам дека некој ке знае за што станува збор значи финтата е скршеница на ногата ???



бтв- растурена куќа значи?
Некој!?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
шо значи да сонуеш гола мома xD ?
Лошо..

Aj nekoj da mi kazi so znaci da sonuvas bubasvabi nasekade
Непријатели...зли луѓе околу тебе..


Растурена куќа значи раздор, разделба...

А тоа ногата скршена значи дека си разочаран од нешто..

Цел сон со 500 перипетии сонував вилица, не знам што ми се случило, но знам дека требаше да носам вилица и ја гледав, ама не ја носев.И сонот ми заврши кога ја ставив?

Криеш или сакаш да прикриеш нешто...

Седам кај мене дома и зборам, ама знам дека сум мртва и плава сум во устата. Дечко ми ме убедува да ме носи негде, ваљда во мртвачница, а јас не сакам пошто мислам дека има шанси да оживеам. Што симболика се крие позади моиве навидум морничави соништа?
Ништо страшно само себе си си го продолжила животот без секирации..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom