Сонови, толкување на сонови

S

Sheldon Cooper

Гостин
Вчера сонував како во сонот бев комплетно свесен дека е тоа сон. И им велев на луѓето: “знаете ли дека е ова сон“? А тие некако ме гледаа рамнодушно и чудно/Брр зе наежив :S
 

buba18

God is a DJ
Член од
8 јануари 2009
Мислења
358
Поени од реакции
10
Прашање:Дали навистина ако сонувате гол маж или жена ке ви почине некој близок или некој што го знаете

јас имам сонувано и другиот ден почина една жена што ја знаев
(а имам од повеќе луѓе слушнато за ова):toe:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Прашање:Дали навистина ако сонувате гол маж или жена ке ви почине некој близок или некој што го знаете

јас имам сонувано и другиот ден почина една жена што ја знаев
(а имам од повеќе луѓе слушнато за ова):toe:

Точно е тоа, е сега немора секогаш соништата да се остварат има доста околности кои делуваат, пред се психа е во прашање...
 

Kika-17

Trouble maker
Член од
21 декември 2008
Мислења
240
Поени од реакции
5
Хмммм,што значи сега пак ова? Сум била на улица исфрлена од дома,од родителите и буквално немам ништо во сонот,ни пари ни облека ама секоја ден некој ми оставал облека пред мојата колиба каде сум била сместена .Потоа доаѓа еден стар дедо и ми носи часовник.Збунета сум зошто баш часовник сум го прашала но тој си заминал :toe: Ако може објаснување Луси_лу ???? :helou:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Хмммм,што значи сега пак ова? Сум била на улица исфрлена од дома,од родителите и буквално немам ништо во сонот,ни пари ни облека ама секоја ден некој ми оставал облека пред мојата колиба каде сум била сместена .Потоа доаѓа еден стар дедо и ми носи часовник.Збунета сум зошто баш часовник сум го прашала но тој си заминал :toe: Ако може објаснување Луси_лу ???? :helou:

Временски нешто ќе ти се одбележи, и ќе зависи само од тебе.
 
С

Спенсер

Гостин
хммм, идам со девојчето шо ми се свиѓа по пат, и ми даде бел апарат да се сликаме нешо,и ја да испробам сликнав на страна (2-3 девојчиња кои викаа не ме сликај!!!) и после тоа девојчето со мене избега назад негде,и се разбудив (у сонот,тргнавме од куката на мој другар)
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Цела вечер сонувам смрт, болести и такви ствари..
Прво.. бев дома, а мојте беа одамна излезени.. ги немаше 6-7 саата.. и решив да им се јавам да ги прашам каде се.. ама не можев да го напишам точниот број на телефонот.. ми излагаа други бројки. И у тој момент заѕвони татко ми, се јавив и го прашав каде се.. и он ми вика: У болница сум .. не ми е добро.. и ми исклучи.
После тоа се разбудив..и по 5 мин. пак заспав и продолжив да сонувам..
.. Ми кажале дека на дечко ми нешто лошо му се десило.. дека умрел.. знам мајка ми ми викаше: Не плачи, иди кај него дома, види како е.. може ништо не му е.. ама никако не можев да стигнам.. 5 мин. има од кај мене до кај него.. а во сонов изгледаше како 3 саата да одам..и кога стигнав до половина од патот, се најдов во кревет.. наводно све ова шо ми се десило сум го сонувала.. и у тој момент влезе мајка ми у соба и пак ми го кажа истово.. и тогаш стварно се разбудив..
И последниот сон.. Се најдов у Крушево.. на гробот од Тоше.. ништо посебно немаше, освен што и таму плачев многу ..
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Сонов што го сонував го немам на никој кажано ама коа и да ми текне на сонов мислам морници ми лазат по телово и страв ме фака.
Сум сонувала како мојата најдобра другарка си фатила дечко и тој имал мн убава кола и се возеле заедно а со нив се качиле и другите другарки да се возат а мене не ме викнале а имало место.После јас сум си тргнала накај дома и сум била многу разочарана и мислам дека и плачев едноставно сум се чуствувала грозно.
Луси што ке биде со ова?
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Сам играјала танц и после сум трчала по дождо и ми било ного убаво у соно
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
хммм, идам со девојчето шо ми се свиѓа по пат, и ми даде бел апарат да се сликаме нешо,и ја да испробам сликнав на страна (2-3 девојчиња кои викаа не ме сликај!!!) и после тоа девојчето со мене избега назад негде,и се разбудив (у сонот,тргнавме од куката на мој другар)

Премрежје, повторување на некои работи.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Сонував дека сум се спремала да идам на свадба и сум се излакирала со црвен лак, а после врз црвениот и бел сум ставила.. А во исто време, од таванот од дневната почнало да тече вода, протекло од комшиите горе ваљда, и се распаднал таванот, а јас со мајка ми почнав многу да се карам..
Ениуан? :toe:
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Јас сум сонувал неколку пати дека сум пливал некаде а мислам дека тоа значело дека ќе се разболиш ли нешто, па пак ништо не ми се случи, здрав како дрен сум веќе 3-4 години, пу-пу да чукнам во дрво!
А што ако се удавам?!(во сон).
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Цела вечер сонувам смрт, болести и такви ствари..
Прво.. бев дома, а мојте беа одамна излезени.. ги немаше 6-7 саата.. и решив да им се јавам да ги прашам каде се.. ама не можев да го напишам точниот број на телефонот.. ми излагаа други бројки. И у тој момент заѕвони татко ми, се јавив и го прашав каде се.. и он ми вика: У болница сум .. не ми е добро.. и ми исклучи.
После тоа се разбудив..и по 5 мин. пак заспав и продолжив да сонувам..
.. Ми кажале дека на дечко ми нешто лошо му се десило.. дека умрел.. знам мајка ми ми викаше: Не плачи, иди кај него дома, види како е.. може ништо не му е.. ама никако не можев да стигнам.. 5 мин. има од кај мене до кај него.. а во сонов изгледаше како 3 саата да одам..и кога стигнав до половина од патот, се најдов во кревет.. наводно све ова шо ми се десило сум го сонувала.. и у тој момент влезе мајка ми у соба и пак ми го кажа истово.. и тогаш стварно се разбудив..
И последниот сон.. Се најдов у Крушево.. на гробот од Тоше.. ништо посебно немаше, освен што и таму плачев многу ..


Не се секирај се е во ред со сите, на дечкоти дур и живот си му продолжила, ќе си решите некој проблем семеен:smir:

Сонов што го сонував го немам на никој кажано ама коа и да ми текне на сонов мислам морници ми лазат по телово и страв ме фака.
Сум сонувала како мојата најдобра другарка си фатила дечко и тој имал мн убава кола и се возеле заедно а со нив се качиле и другите другарки да се возат а мене не ме викнале а имало место.После јас сум си тргнала накај дома и сум била многу разочарана и мислам дека и плачев едноставно сум се чуствувала грозно.
Луси што ке биде со ова?

Недоверба, и лоши пријатели околу тебе.

Сам играјала танц и после сум трчала по дождо и ми било ного убаво у соно

Нема да се чувствуваш толку убаво и на јаве, солзи и немир вели сонот.

Сонував дека сум се спремала да идам на свадба и сум се излакирала со црвен лак, а после врз црвениот и бел сум ставила.. А во исто време, од таванот од дневната почнало да тече вода, протекло од комшиите горе ваљда, и се распаднал таванот, а јас со мајка ми почнав многу да се карам..
Ениуан? :toe:

Некоја состојба на неспокој во фамилијата, и ти внимавај од болести, тоа лакојте, бррр... и тоа што се караш со мајкати значи грижа некоја од нејзина страна, внимавај...

Јас сум сонувал неколку пати дека сум пливал некаде а мислам дека тоа значело дека ќе се разболиш ли нешто, па пак ништо не ми се случи, здрав како дрен сум веќе 3-4 години, пу-пу да чукнам во дрво!
А што ако се удавам?!(во сон).

Ако се удавиш ќе ти се продолжи животот...
Е сега недај боже да е некој кошмар па стварно и насон да се угушиш..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom