Kуќи опседнати од духови?

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
abe koga se spomna strumica u moajata maala ima edna stara napustena kuka (ama epten stara) i sproti nea vo edna kuka si ziveese edna baba ama ednen ubav topol den ja najoa mrtva (bese izmusena) ..nakaj 5-6 casot porucek, a nad nea zivee edno dete nakaj 18-19 godini i toa vo momentot ne bilo doma i doslo doma samo da se presoblece za izleguvanje ama vo brizina tie od doma ne stignale da mu kazat sto se slucilo, vecerta koga se vrakalo nakaj 3 casot , kako sto ni bese kazano vrajkaki se toj ja vidol zenata or babata kako drzi cveke u raka i fleguvala u kukata toj i rekol dobro vecer ..a taa mu vrnala lele koga utre mu kazaa sto bilo toj bese fkocanet ama isto i nie o_O spooky ! ama sea koga si idam od izleguvanje neznam od kade poveke da mi e strav od starata kuka kaj sto bile i guess ubijcite ili od mrtvata baba ...od 2 te strani opasnost :D a mora niz tamu da minam...
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
abe koga se spomna strumica u moajata maala ima edna stara napustena kuka (ama epten stara) i sproti nea vo edna kuka si ziveese edna baba ama ednen ubav topol den ja najoa mrtva (bese izmusena) ..nakaj 5-6 casot porucek, a nad nea zivee edno dete nakaj 18-19 godini i toa vo momentot ne bilo doma i doslo doma samo da se presoblece za izleguvanje ama vo brizina tie od doma ne stignale da mu kazat sto se slucilo, vecerta koga se vrakalo nakaj 3 casot , kako sto ni bese kazano vrajkaki se toj ja vidol zenata or babata kako drzi cveke u raka i fleguvala u kukata toj i rekol dobro vecer ..a taa mu vrnala lele koga utre mu kazaa sto bilo toj bese fkocanet ama isto i nie o_O spooky ! ama sea koga si idam od izleguvanje neznam od kade poveke da mi e strav od starata kuka kaj sto bile i guess ubijcite ili od mrtvata baba ...od 2 te strani opasnost :D a mora niz tamu da minam...
абе аманте со вакви приказни за мали деца.
памтам јас ко бев мал се собиравме во маало и си кажувавме вакви страшни приказни за духови за сл глупости ама зарем верувате во нешто вакво????????????????????????:nenene::nenene::nenene:
 

ludAAAAAA

блесава џукела
Член од
26 септември 2007
Мислења
84
Поени од реакции
0
Imam edno prasanje! Dali nekoj znaj nekoja kuka opsednata so duhovi? Ne e vazno kade zivej samo da bidi taa kuka vo Makedonijava inaku jas ziveam vo Prilep! Pa ako sakate kazete i kazete nekoe iskustvo povrzano so duhovi
da be znam.vo skopje ima vo naselbata crnice spaga pod opstina kisela voda.inace toa e opsednato so sve i svasta ne samo so duhovi.toa e zelen zamok i sum dosla samo pred zamokot.nikoj nema vlezeno i nikoj neznae civ e.no se zbori deka nekoj doktor so ziveel porano vo taa kuka(zamok)pravel nekoi eksperimenti so hemikalii i neznam pogreska naprail neso i sam se otrul i teloto e 2 m pod zamokot,vo zemja.i demek use e ziv i use prael eksperimenti.kukata vikame zeleniot zamok a coekot doktor globil.hahah
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
абе аманте со вакви приказни за мали деца.
памтам јас ко бев мал се собиравме во маало и си кажувавме вакви страшни приказни за духови за сл глупости ама зарем верувате во нешто вакво????????????????????????:nenene::nenene::nenene:
jovan ja ne rekov deka veruvam deka toj vidol nesto...samo mnogu me lazat mornici koga minam niz tamu t.e.koga se vrakam od izleguvanje...:toe:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
125
Поени од реакции
0
Јас долго врама си мислев дека во мојата куќа има духови бидејќи навечер кога ке легнев да спијам ми тропаше нешто од таванот. Многу ми беше страв, но на крајот излезе дека на таванот спијат околу 4 мачки па од нив идело врева. Ха, ха колку ми беше страв.
 

Dimo the Fuhrer

Make WAR not Love
Член од
23 август 2007
Мислења
316
Поени од реакции
2
da be znam.vo skopje ima vo naselbata crnice spaga pod opstina kisela voda.inace toa e opsednato so sve i svasta ne samo so duhovi.toa e zelen zamok i sum dosla samo pred zamokot.nikoj nema vlezeno i nikoj neznae civ e.no se zbori deka nekoj doktor so ziveel porano vo taa kuka(zamok)pravel nekoi eksperimenti so hemikalii i neznam pogreska naprail neso i sam se otrul i teloto e 2 m pod zamokot,vo zemja.i demek use e ziv i use prael eksperimenti.kukata vikame zeleniot zamok a coekot doktor globil.hahah
i ja ja znam taa kuka u crnice ama ne veruvam u tie gluposti za doktor globil i a iam slusnato deka taka vikaat
 
Член од
21 април 2006
Мислења
612
Поени од реакции
11
Има во Битола една куќа, не знам дали има духови, ама знам дека на едната страна од куќата на ѕидот има крст. Тие што живеат во таа куќа правеле, фарбале што знам што, ама никако да излезе крстот. Викаат дека послем некој случај што се случил во куќата, некоја смрт, крстот сам се појавил на ѕидот. Можеби таа смрт треба да се реши за да се изгуби крстот. Оди таму, па можеби ќе видеш некој дух :)


Јас имам слушнато дека во таа куќа порано живееле 2 калуѓерќи,и на една од калуѓерќите му се родело дете и за да не биде посрамотена таа го отепала детето и го закопала во куќата се верува дека од тогаш почнал да се појавува крстот на куќата.Но сепак јас не верувам во ова бидејќи може од самата влага да се појавува крстот на куќата.
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
Можда е малце офтопик, али прочитавте у весник за таа лулашката што се лулала сама од себе? У дворот на некое школо у Аргентина или Австралија, не ми текнува точно кај беше. Језиво е, али не верувам многу во такви работи. Значи не многу. :)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
има такви работи
кај нас у св.николе викаа за старата градинка дека има духови
сеа е комуналното тамо сместено
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
U Kratovo se zborese deka na mestoto od novata gradinka porano bile grobista kaj so partizanite gi zakopuvale umrenite bebinja.I unutra u gradinkata nekogas lambite sami se palele na primer koa si idele u4itelkite nakaj doma gi gasele lambite a koa doagjale sabajleto,lambite bile upaleni...:pop:

Можда е малце офтопик, али прочитавте у весник за таа лулашката што се лулала сама од себе? У дворот на некое школо у Аргентина или Австралија, не ми текнува точно кај беше. Језиво е, али не верувам многу во такви работи. Значи не многу. :)

da da gleav na internet epten zaebano
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.202
Поени од реакции
918
Јас гледав на Discovery една емисија за духови, и богами ме замисли, а и секој што би ја гледал ќе го “стави во мисла“. Зборуваше еден демонолог (една девојка со дреч црвена коса, ако сте гледале) и даваа автентични фотографии и снимки, и тврдат дека под инфра-црвена светлина може да се видат духовите. Беа кај една жена која што се жалеше дека наводно има духови, па преку таква светлина навистина се прикажуваа некакви недефинирани бели шупливи форми кои летаа во собата кај што стоеше таа.
 
V

Viktoranius

Гостин
Јас знам во Струмица имаше една куќа, не опседната со духови, туку им фрлиле магија на луѓето и само лоши работи се имаа случувано..Лично детето ми има раскажувано и верувајте многу ме потресе...А за куча опседната со дохови како што знам до сега во Струмица се нема случено...
А која е таа куќа кажи ми и јас сум од Струмица?
Одсекогаш ме влечат да испитувам вакви работи, ај прашај го другар ти и пиши ми пп.:wink:

Имам влезено на многу места верувајте, никојпат не се случило да се затварат вратите сами или да се гаснат ламбите, ама верувајте се осеќа виша сила се осеќа нешто натприродно.
Незнам што е, ама многу ме интересират вакви работи.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Jas znam za edna kuka koja se naoga vo Bitola.
Prikaznata za taa kuka e deka malo devojce na vozrast od 2god bilo pretepano do smrt od strana na svojot tatko.Po dogovor so soprugata bilo zakopano vo kukata i na toa mesto bilo napraveno zid za prikrivanje a devojceto bilo proglaseno kako kindapirano...znam deka na ednata strana od kukata i den denes postoi krst koj moze da se vidi so golo oko koj stoi na severniot stranicen del od kukata...(ova neznam dali e vistina ama taka sum slusnal) deka devojceto dva pati godisno se pojavuva vo kukata i na toj zid moze da se slusne tivok plac...ednas na nejziniot rodenden i ednas na denot na smrtta...
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
ja znam taa kuka so e vo crnice poso ja ziveam tamu vo nejzina blizina i site velat deka e opsednata so duhovi a ustvari porano vo nea ziveele nekoj i site umrele od rak.vikaat deka kukate e pod dejstvo ne podzemni vodi.ne znam i jas se ezam koga se vrakam navecer i koga ke pominam pokraj nea..stvarno jezivo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom