Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
чекај само 3 кола се изиграни а еве Барса влегува во форма ги збриша лион 3-0 а и Анри навести дека ќе почни гол сериа.
Така да рано е за кажување:eek:lee: :eek:lee:
Што навестил Анриии????? Тоа што даде од 2 метри на празен гол? Ќе видиме понатаму...ми мириса на пораз против Севиља :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
pa dobro, imas pravo za anri, ama ja mislam mesi navesti mng poveke:vozbud:
dobro se pokaza kako se gladni za golovi... od prv do posleden
Точно голот на анри беше во инзаги стил и не можам да кажам дека е во некоја форма.
АМА остатокот од барса играше супер. Реал си имаја маки со лион и кажваја дека кје биди тежок мечот и ето го таков беше :pos2:. ок знам дека пола тим на лион е сменат па ајде нема многу да кажвам.

во секој случај освен шпицот браво за секој шо беше на терен
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Точно голот на анри беше во инзаги стил и не можам да кажам дека е во некоја форма.
АМА остатокот од барса играше супер. Реал си имаја маки со лион и кажваја дека кје биди тежок мечот и ето го таков беше :pos2:. ок знам дека пола тим на лион е сменат па ајде нема многу да кажвам.

во секој случај освен шпицот браво за секој шо беше на терен
А ти знаеш кој тим го имаа тогаш Лион...а кој сега?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Батка кога веќе болдираш и прашваш нешто можиш и одговорот да го болдираш. :pipi:
Па ја видов и предтоа дека кажа дека имале подобар тим тогаш...но продолжи да тврдиш дека Барса поминале без проблеми со нив, а Реал се изнамачил :smir:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Па ја видов и предтоа дека кажа дека имале подобар тим тогаш...но продолжи да тврдиш дека Барса поминале без проблеми со нив, а Реал се изнамачил :smir:
Батка прво кажав дека реал се мачеше (шо е и точно, самите си кажавте)
кажжави дека барса го прегази лион (не само со голови туку и играчки на теренот имаше апсолутна доминација)
И НА КРАЈ кажав дека не можи да се споредва оваа победа на барса со игрите на реал и лион затоа што тимот не е истиот (барем не добар дел)

Во секој случај да се игра против било кој клуб онака како што играше барса со лион (без разлика кои се играчите) е успех особено по слабиот старт на барса кој сите го критикуваја. :smir:

п.с. прогноза за Севиља. Oчекувам сигурна победа на Барса.
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Abe JAS Ti ocekuvaj si pobeda na sevilla ama aj sea neka dojdi LYON na bernabeu pa ce vidime so ce se sluci da ne gi pregaza
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Abe JAS Ti ocekuvaj si pobeda na sevilla ama aj sea neka dojdi LYON na bernabeu pa ce vidime so ce se sluci da ne gi pregaza
Абе ко имаја шанса да ги прегаза не ги прегазија.
Зато чути си и трпи си вие како се фалите реал кога ќе победи.:salut:
 
F

fantomX

Гостин
Споредувата јачина на Реал и Барселона според натпреварите со Лион?!?!?!?!

Господе, Господе....
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Абе ко имаја шанса да ги прегаза не ги прегазија.
Зато чути си и трпи си вие како се фалите реал кога ќе победи.:salut:
zato se vide lani koj bese sampion i kako zavrsija megusebnite natprevari so barcelona
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Честитам за победата! Добар натпревар...само коментаторот ми ги искорна живците со неговите НАЈГЛУПИ коментари. Колку киксови направи, ни самиот не е свесен. А сум се смеел невидено, кога на почеток на 2-ро полувреме...покажуваат на екранот.

Барса-Атлетико Мадрид второ полувреме (ај што пишаа Атлетико Мадрид...ама место знакот од Севиља, знакот од Валенсија беше ставен) Па тоа е брука бре, да гледа некој од страна што ќе рече...овие си немаат врска што е тоа фудбал! Адриано играше од прва минута, а тој запнал Дуда па Дуда, а играчов не ни играше (влезе во второ полувреме) а овој ни кажа дека влегол ни ништо...сеуште мисли дека играл од 1-ва мин. Бог да чува...имаше уште 1000 киксови ама не ги запамтив!

СРАМОТА!!!
 
F

fantomX

Гостин
Finalizado Zaragoza 2:
0 Sevilla

Gol DґAlessandro 53'
Gol Sergio Garcнa 86'


Finalizado Levante 1:
4 Barcelona

Gol (penalty) Viqueira M. 73'
Gol Henry 18'
Gol Henry 26'
Gol Henry 48'
Gol Messi 50'

30/09/2007

17:00 At. Madrid
- Osasuna

17:00 Villarreal -
Athletic

17:00 Almerнa
- Racing

17:00 Valladolid -
Murcia
17:00 Betis -
Mallorca

17:00 Espanyol -
Deportivo
19:00 Getafe
- R. Madrid

21:00 Recreativo -
Valencia
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom