Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Барса...па уште Киву ако го земат!!!! Дрим Тим
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Imase i Real Madrid Drim Tim pa vidovme shto napravia :)
Barca ima jak tim poslednive 3-4 godini..Real od koga postoi ima jak tim...I najjak u Spania..Za Viljareal navivam..
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Cocacola напиша:
Imase i Real Madrid Drim Tim pa vidovme shto napravia :)
Barca ima jak tim poslednive 3-4 godini..Real od koga postoi ima jak tim...I najjak u Spania..Za Viljareal navivam..
Реал и Барса се сосема различни клубови, со различна традиција. Не можеш тукутака да ги споредуваш. Барса има само офанзивни ѕвезди, во одбраната нема никој ........ ѕвезда што е.
 
F

fantomX

Гостин
На 26 август започнува Примера 2007-08. Во првото коло Реал е домаќин, но ќе има тежок натпревар со градскиот ривал Атлетико, а Барселона започнува како гостин со Расинг Сантандер
Еве го и комплетното прво коло...
http://www.lfp.es/mainlfp.htm (клик - Primera Division)
А еве го и целиот календар...
http://www.lfp.es/mainlfp.htm (клик - Primera Division потоа клик - Calendario)
,,Ел класико,, помеѓу Барселона и Реал се игра на 22-23.12.2007 во 17 коло, а Реал - Барселона е на 7.5.2008 во 36 коло
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
реал-барселона на 3кола пред крај :nesvest:
 
Член од
7 јуни 2006
Мислења
92
Поени од реакции
0
Доаѓањето на Анри во Барса ме натера да ја отворам темава, наменета за фудбалското првенство во Шпанија. Ќе мора да ги трпиме Реал како шампиони година дена, ама тоа е тоа. Следнава сезона Барса ќе освои.
Kako prvo Barsa ne moze da ja osvoi titulata ovaa sezona poso Rajkard igra formacija 4-5-1 a ako ja smeni formacijata ke se zaebe kako so toa go napraj murinjo ovaa sezona. Taka da Barsa ili ke se muci so Anri vo spic a Eto da go kritikuva RAjkard i da si otide ili ke ja zaebat formacijata i neso nema da napravat a se razbira se toa ke mu odi vo prilog na Suster i Real MAdrid( K R A L E V I T E)

Барса...па уште Киву ако го земат!!!! Дрим Тим
Kivu potpisa za Real

Реал и Барса се сосема различни клубови, со различна традиција. Не можеш тукутака да ги споредуваш. Барса има само офанзивни ѕвезди, во одбраната нема никој ........ ѕвезда што е.
Ima Pujol so e
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Kako prvo Barsa ne moze da ja osvoi titulata ovaa sezona poso Rajkard igra formacija 4-5-1 a ako ja smeni formacijata ke se zaebe kako so toa go napraj murinjo ovaa sezona. Taka da Barsa ili ke se muci so Anri vo spic a Eto da go kritikuva RAjkard i da si otide ili ke ja zaebat formacijata i neso nema da napravat a se razbira se toa ke mu odi vo prilog na Suster i Real MAdrid( K R A L E V I T E)


Kivu potpisa za Real


Ima Pujol so e
ПО колку сакам вака кога некој ИНФОРМИРАН ќе ми соли памет.

Барса и да ја смени формацијата има играчи за тоа, за разлика од челзи кои има само 14 супер. Во барса има за секоја позиција по 2ца. Затоа и со ротација играше рајкард пошто имаше премногу играчи. Шустер??? јееееааахххх. Толку ко се разбираш од формации еве да ти кажам шо ќе игра Шустер догодина 10-0-0 Капело не ви чинеше?-овај е бетер.

Киву потпиша за Реал!!!!(ЕБАГО?!?!?!...поз Крејзи Пујол:))И Суазо за Милан и Меси за Интер не знаеше?:tapp:

Пујол...е тој е чоек 180 и нешо е висок. Звер е ама еден играч одбрана не прави. Сепак мислам со Милито супер централен тандем ќе бидат. Па со АБдал и Замброта бекови :vozbud: МИЛИНА!!!

и така...



Поздрав.


ЕДИТ само за Никола:)

ziti drim timo. neka go zemat. toj samo za pari igra. a so e poloso, primi 7 od manchester
Киву бранеше? ај мајката види бе сум оЌорел скроз значи. Киву изигра само една утакмица лошо во цела сезона и незнаел? Ај види тим на колото и тим на годината во Италијанско...можи така?

И кажи ми подобар лев бек од него.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
киву не потпиша со реал


че го јаите гадно
слабо слабо....му го нема сега олегер на викецот....така да нема од кој да се инспирира да праи киксови....
Барса ке си ја обезбеди титулата уште 3кола пред крај...исто ко манчестер годинава :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
кај е олегер?колку што знам се сакаат со рајкард,така има уште дасе гледа од неговата прекрасна игра
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
И кажи ми подобар лев бек од него.
роберто карлос, рисе, лам... има ногу. тие со играт за пари не ги поштовам, тебе ако сакаш и омилен играч нека ти биди
дури и мигел торес е поарен, односно најарен.
тој можи играше убо во серија а цела сезона, ама кај шо требаше се од себе да дај, 7 ги приме, ај да речиш 3-4 'простено' е, ама 7?
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ти кажам шо ќе игра Шустер догодина 10-0-0 Капело не ви чинеше?-овај е бетер.
Шустер и со Ксерез и со Леванте и со Гетафе играл офанзивно.Зашто сега би играл 10-0-0.Нема резон
И плус не купува такви играчи што се дефанзивно настроени.Како Емерсон шо го зема Капело и сакаше да ги шитне сите офанзивни Сисињо,Рејес,Робињо.
Баш напротив овој ги остај нив.
 
F

fantomX

Гостин
ПО колку сакам вака кога некој ИНФОРМИРАН ќе ми соли памет.

Барса и да ја смени формацијата има играчи за тоа, за разлика од челзи кои има само 14 супер. Во барса има за секоја позиција по 2ца. Затоа и со ротација играше рајкард пошто имаше премногу играчи. Шустер??? јееееааахххх. Толку ко се разбираш од формации еве да ти кажам шо ќе игра Шустер догодина 10-0-0 Капело не ви чинеше?-овај е бетер.

Киву потпиша за Реал!!!!(ЕБАГО?!?!?!...поз Крејзи Пујол:))И Суазо за Милан и Меси за Интер не знаеше?:tapp:

Пујол...е тој е чоек 180 и нешо е висок. Звер е ама еден играч одбрана не прави. Сепак мислам со Милито супер централен тандем ќе бидат. Па со АБдал и Замброта бекови :vozbud: МИЛИНА!!!

и така...



Поздрав.


ЕДИТ само за Никола:)



Киву бранеше? ај мајката види бе сум оЌорел скроз значи. Киву изигра само една утакмица лошо во цела сезона и незнаел? Ај види тим на колото и тим на годината во Италијанско...можи така?

И кажи ми подобар лев бек од него.
И Рајкард со ротацијата се заеба и не освои ниеден трофеј. Од тие премногу играчи ништо не излезе. Може Челзи нема повеќе супер играчи што ги велиш, отколку Барселона, ама тие што ги има знае да ги искористи. Барселона може многу да искористи од играчите што ги има само тренерот не чини. Кога беа сите на број, се беше во најдобар ред, Барселона беше прва, а минатава сезона, се повреди ето, мислам и меси беше едно време повреден и рајкард се изгуби.Имаше некаде, мислам на еуроспорт,
идното лето венгер и фабрегас во пакет во барселона. Ако се случи тоа може ќе направи нешто Барселона а со рајкард ништо:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom