Готово е веќе што и да се збори, кога не можеше да се направи ништо цела сезона, можевме само да се надеваме дека единствено со баражот да опстанеме. Али кога отидовме во 3та лига, не очекуваат дерби дуели со Тиквеш, Вардар Н. Дојранско Езеро на кои верувам дека ќе има публика... Сепак од сите трети лиги, Трета Југ е најсилна според квалитотот. Мора да има промени во клубот, и да се надеваме, дека догодина ќе се вратиме каде што треба да бидеме, односно 2ра лига

25
А бе ајде нешто слики видео да видме од утакмицта со 11 Октомври? Иначе нема шо да се каже ке гинме во трета лига ваа година.:toe:

112
28
Пријателска Кожуф - Миравци 1-1 ( Виктор Кангов го постигна голот за Кожуф) судијата не досуди чист пенал, не досуди играње со рака, и нашите фудбалери не искористија неколку 100% шанси.

112
28
Распоред на ФК Кожуф за Трета Лига Југ (Есенски дел)

Датите не се утврдени, туку само распоредот на натпреварите
Најверојатно првенството ќе започне на 30ти Август и секое наредно коло треба да се игра отприлика за 7 дена.

39

Од кај се Младост и Полет, Партизан би требало да е од Обршани, зашто го нема велешки Борец.

112
28
Партизан е од Обршани, не знам од каде се Младост и Полет и зошто го нема Борец...

30 јуни 2007
1.775
23
младост е од кривогаштани, а полет од тремник. борец и победа од валандово испаднаја лани, т.е. победа испадна а борец мислим и дека не ни постои веќе зош имаја финансиски проблеми и немаја играчи, па веројатно само у младински конкуренции ке играат.

и да, партизан е од обршани.

15 јуни 2009
21
0
nie FAntomi moze ke navivame na nekoja utakmcia ama ne na site so sigrunost tvrdam deka ke gostuvame vo bgd
kavadarci i najverojatno negotino pozz do site posebon do ajduci i lozari

112
28
Следна пријателска Вардарски - Кожуф на 11.08.2009 во Богданци

112
28
Кожуф - Горно Лисиче 2-3 (1-0) Во првото полувреме водство донесе Виктор Кангов уште во 10та минута, подоцна се редеа шансите пред голот на Лисиче, но не беа искористени четири 100% шанси, додека на спротивната страна само една. Второто полувреме, составот на Лисиче беше сменет, така што беа ставени одморени фудбалери, и израмнија во 57 минута, потоа 4 минути подоцна Кожуф повторно поведе, но само по 2 минути резултатот беше изедначен. Кон крајот на натпреварот гостите го дадоа и победоносниот гол, и сите 3 примени гола одат на грешките во одбраната, а и жешкото време си го стори своето...