F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Заврши ждрепката за полуфиналето на Фа Купот и се паднаа

Манчестер Јунајтед vs Евертон
Челзи vs Арсенал/Хул
Баш би сакал пак да играат финале Манчестер-Челзи :icon_lol:
Пази шо сакаш, го нема сега „извонредниот тактичар Сколари на кого не му било даено доволно време, и заради неговото бркање, Челзи ги загубил сите шанси за титулата“. :smir:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Пази шо сакаш, го нема сега „извонредниот тактичар Сколари на кого не му било даено доволно време, и заради неговото бркање, Челзи ги загубил сите шанси за титулата“. :smir:
Не не,најинтересно дерби ми е помеѓу Јунајтед и Челзи,дека и двете екипи се најквалитетни во Англија и играат отворен фудбал.Кој и да победи секогаш е интересно до крај,за разлика од Ливерпул кои напаѓаат додека дадат гол и кога ке дадат се бранат.Додека пак овој трофеј може да е единствен трофеј за Арсенал оваа година така да ке се борат за него.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Пази шо сакаш, го нема сега „извонредниот тактичар Сколари на кого не му било даено доволно време, и заради неговото бркање, Челзи ги загубил сите шанси за титулата“. :smir:
Точно, кој и да се падне од Арсенал и Челзи ке биде пеколно тешко финалето(ако го поминеме Евертон). Оти сега цел свет сака да го победи Јунајтед, а тоа понекогаш може да има devastating efects.
 
F

fantomX

Гостин
За Арсенал не знам, ама за Челзи такво финале ќе биди само „можност да се освои трофеј“. Баш и како против Хул на пример, само шо ќе треба да се трча со појќе памет, овај де, добра тактичка подготвеност. :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
За Арсенал не знам, ама за Челзи такво финале ќе биди само „можност да се освои трофеј“. Баш и како против Хул на пример, само шо ќе треба да се трча со појќе памет. :toe:
И за Арсенал полуфиналето(евентуално) против вас ќе им биде единствена можност за трофеј така да пекол ќе е.
А за финале се е можно, треба и среќа да се има понекогаш:wink:
 
F

fantomX

Гостин
И за Арсенал полуфиналето(евентуално) против вас ќе им биде единствена можност за трофеј така да пекол ќе е.
А за финале се е можно, треба и среќа да се има понекогаш:wink:
Ај ебаго, одма ги отпиша и Челзи и Арсенал од ЛШ, а? :)
За среќа во финалиња не би зборувал....

Во вистинската страна, па и статива, па и надворешна статива...:zid:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Тоа е мое мислење, такво е какво што е, не го менувам:helou:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Доста му се на Манчестер Карлинг и Премиер :smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Доста му се на Манчестер Карлинг и Премиер :smir:
На крајот се бројат овците, сега засега ги прибираме во трлото, кога ќе ставиме клуч на трлото тогаш ќе видиме колку овци ќе имаме:helou:
 
F

fantomX

Гостин
Ова е ретка сезона кога „волците“ се бааѓи заспани (еден се подразбудува сега, се надевам дека не е касно), Серо нормално дека нема јавно да се изјаснува за „пресметките во трлото“. Ама да не се лажиме, ко ќе нема „волци“, сите „овци“ се на број. :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ова е ретка сезона кога „волците“ се бааѓи заспани (еден се подразбудува сега, се надевам дека не е касно), Серо нормално дека нема јавно да се изјаснува за „пресметките во трлото“. Ама да не се лажиме, ко ќе нема „волци“, сите „овци“ се на број. :toe:
Или пак ако волкот се претвори во чудовиште тогаш сите "овци" пак ќе се на број:helou:

он топик:Не летам, знам дека е тешко да се освојат пет трофеи но вербата е голема што ја имам во овој тим и реално е да се надевам:toe:

 
G

Gray Foxx

Гостин
Ова е ретка сезона кога „волците“ се бааѓи заспани (еден се подразбудува сега, се надевам дека не е касно), Серо нормално дека нема јавно да се изјаснува за „пресметките во трлото“. Ама да не се лажиме, ко ќе нема „волци“, сите „овци“ се на број. :toe:
Да не случајно забораваш дека Ливерпул цела полусезона беше прв и дека ние после враќањето од светското во Јапонија направивме 11 победи без примен гол????
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Najbolja FA Cup momčad vikenda u izboru Setanta Sportsa:

Schwarzer (Fulham) – Phil Jagielka (Everton), Alex (Chelsea), Stephen Caldwell (Burnley), Patrice Evra (Manchester United) – Park Ji-Sung (Manchester United), Marouanne Fellaini (Everton), Alexandre Song Billong (Arsenal), Carlos Vela (Arsenal) – Eduardo da Silva (Arsenal), Carlos Tevez (Manchester United).

 
F

fantomX

Гостин
Да не случајно забораваш дека Ливерпул цела полусезона беше прв и дека ние после враќањето од светското во Јапонија направивме 11 победи без примен гол????
И ја го рачунав Ливерпул за озбилен тим, уште пред почетокот на сезоната, ама да купиш играч 20 милиони фунти, и по пет месеци да го вратиш за 15 милиони фунти од кај шо си го зел.......ни најмалку не личи на сериозен клуб за титула. Челзи со Сколари не покажуваше ниедна особина на шампионски тим, можеби на циркуски + среќата беше доста против Челзи (од 20 удари по 1 или ниеден гол, два примени гола од три удари на гол) + на 3-4 натпревари во клучни моменти за резултато и судиите згрешија на штета на Челзи. Арсенал треба да го коментирам?

Najbolja FA Cup momčad vikenda u izboru Setanta Sportsa:

Schwarzer (Fulham) – Phil Jagielka (Everton), Alex (Chelsea), Stephen Caldwell (Burnley), Patrice Evra (Manchester United) – Park Ji-Sung (Manchester United), Marouanne Fellaini (Everton), Alexandre Song Billong (Arsenal), Carlos Vela (Arsenal) – Eduardo da Silva (Arsenal), Carlos Tevez (Manchester United).

Само Ковентри - Челзи гледав од сите дуели, и мислам дека Алекс е клаен заради погодокот. За дефанзива ако гледаме, Тери треба да е место него.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom