F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
сеа арен беше или не?? горе викаш арен доле не
Добро бе, како да ти нацртам?
Ај вака; судијата беше добар, но имам една единствена забелешка: при направен фаул (не при секој) многу разговара со играчот, што и не е баш интересно за гледање. Но, тоа и не е некоја грешка за да го напаѓам.
И чисто литературно напишано.

Судијата арен беше, само шо многу зборува со играчите ебаго. Или картон дај му, или само два збор а кажи му, а не овај цел говор му држи. :)
Инаку за Арсенал сте праеле муабет, мислам дека Фламини да останеше че беше многу поарно за Арсенал. Фламини фали појче него Хлеб во овај тим на Арсенал.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Имаме, одлични замени и за двајцата. Денилсон, комплетно може да го замени Фламини, КОМПЛЕТНО! Тоа, веке и го покажува. Денилсон дае 3/4 гола, во првиве кола, за разлика од Фламини кој цела година немаше толку. Хлеб, сите знаеме дека не го биваше за гол.. и за тој се најде замена, Насри. Еве го и тој даде повеке голови од колку што хлеб дае во цела година. Имаме, добар финиш. Не сме веке како пред 2 години, кога создававме по 1000 шанси па едвај голови дававме..:smir:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Имаме, одлични замени и за двајцата. Денилсон, комплетно може да го замени Фламини, КОМПЛЕТНО! Тоа, веке и го покажува. Денилсон дае 3/4 гола, во првиве кола, за разлика од Фламини кој цела година немаше толку. Хлеб, сите знаеме дека не го биваше за гол.. и за тој се најде замена, Насри. Еве го и тој даде повеке голови од колку што хлеб дае во цела година. Имаме, добар финиш. Не сме веке како пред 2 години, кога создававме по 1000 шанси па едвај голови дававме..:smir:
Се имате,освен добри резерви.:smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Вела, Бендтнер, Сонг, Фабиански, Џуру, Ремзи, Вилшер..

Не ми се чинат, како лоши. :)
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Лани Денилсон и Ебуе беа резерви,сега се првотимци.Значи се намали квалитетот.

А од овие децава Вилшер и Ремзи,нема да има никаква полза во дуелите во кои Арсенал ќе брка резултат(времето ќе покаже дали грешам).
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Лани Денилсон и Ебуе беа резерви,сега се првотимци.Значи се намали квалитетот.

А од овие децава Вилшер и Ремзи,нема да има никаква полза во дуелите во кои Арсенал ќе брка резултат(времето ќе покаже дали грешам).
Незнаеш, шо збориш.. али ајде терај! Стварно, неможам да се убедувам со вакви како тебе! Жити све не вракај на напишаново. Поздрав :smir:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.030
Поени од реакции
2.045
Незнаеш, шо збориш.. али ајде терај! Стварно, неможам да се убедувам со вакви како тебе! Жити све не вракај на напишаново. Поздрав :smir:
Сепак решив да ти вратам.

Ќе видиме на крај дали јас не знам што зборам,или ти.

поззз
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Лани Денилсон и Ебуе беа резерви,сега се првотимци.Значи се намали квалитетот.

А од овие децава Вилшер и Ремзи,нема да има никаква полза во дуелите во кои Арсенал ќе брка резултат(времето ќе покаже дали грешам).
Ебуе беше во првите 11.:smir:
И да....гледам Зоки не ги напишал повредените....Росицки,Диаби,Едуардо.
Кога ке се вратат ке имаме добра клупа а?:smir:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ебуе беше во првите 11.:smir:
И да....гледам Зоки не ги напишал повредените....Росицки,Диаби,Едуардо.
Кога ке се вратат ке имаме добра клупа а?:smir:
Ќе имате квалитетна клупа ама повторно недоволно искусна за да издржи во ПЛ:toe:

http://en.wikipedia.org/wiki/Liverpool_FC
Liverpool Football Club are an English professional association football club based in Liverpool, England. Liverpool play in the Premier League, and are the most successful club in the history of English football, having won more trophies than any other English club.

ne treba nisto vie da pisuvate
Фала што ни кажа, ќе ти пишам за 2 години ако сме живи некој промени, ќе ги видиш се надевам!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
jas pak nisto nema da kazam

samo uste ednas ke napravam paste
Билдаш постови а?
Ако ако, млад си, сега тоа те радува:tapp:
Ти посакувам и ти во животот да се радуваш на титула во ПЛ(ако доживееш нормално)!
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
318
Поени од реакции
8
Koga Sirot vas dosol na celo na vasiot united kazal pred Geri nevil,Niki Bat i Pol Skols

Mojata Misija e da go napravam mancester da bide ona sto e liverpool!!!!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Koga Sirot vas dosol na celo na vasiot united kazal pred Geri nevil,Niki Bat i Pol Skols

Mojata Misija e da go napravam mancester da bide ona sto e liverpool!!!!!
Така беше, ама сега е Јунајтед многу многу блиску до остварувањата на Лузерпул, а е далеку попопуларен тим . Нема споредба:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom