F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Поздрав до сите навивачи на Евреите.
Спарс-Виган 0-0
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.580
Поени од реакции
22.369
Заслужено реми најдобар фудбал после финалето на лигата на шампионите ... И мнооогу сум изнервиран од тотенхем само на нив паднав на спортска:tapp::tapp:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Се надевам дека оваа година ќе има повеќе од 2 екипи кои ќе се борат за ПЛ, за да биде поинтересно и понеизвесно се разбира:smir:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Pa ako ne planira da se vkluci nabrzo ovaj Man Utd vo trkava za titulava ke ostanat samo Chelsea i Liverpool (Arsenal ke padni kaj da e) i na kraj Chelsea ke si ja zavrshi rabotata... znaete kako velat ne e sekoja godina veligden Manchester da trgnuva so kiksovi pa da doaga prv... taka da ako ne pocne da pobeduva teshko deka ke go stasa Chelsea... :pos2:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Pa ako ne planira da se vkluci nabrzo ovaj Man Utd vo trkava za titulava ke ostanat samo Chelsea i Liverpool (Arsenal ke padni kaj da e) i na kraj Chelsea ke si ja zavrshi rabotata... znaete kako velat ne e sekoja godina veligden Manchester da trgnuva so kiksovi pa da doaga prv... taka da ako ne pocne da pobeduva teshko deka ke go stasa Chelsea... :pos2:
Во право си, не е ова италијанско првенство па ќе стигнеш некоја појака екипа. Исто и не се надеваме ние да ги турнат во втора лига Ливерпул или челзи за да сме пак шампиони:tapp:
Затоа одеби од темава!
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Во право си, не е ова италијанско првенство па ќе стигнеш некоја појака екипа. Исто и не се надеваме ние да ги турнат во втора лига Ливерпул или челзи за да сме пак шампиони:tapp:
Затоа одеби од темава!
Za vas poznato ni e na site i za toa kolku ste jaki, vidovme pred nekolku nedeli koga Zenit vi odrza lekcija po moderen fudbal.. a vreme e da se naviknite na ovaa situacija na tabelava bidejki sepak na krajot Chelsea ke bide prv, Liverpool vtor, a vie ke igrate kvalifikacii za Liga na Sampioni!!
:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Za vas poznato ni e na site i za toa kolku ste jaki, vidovme pred nekolku nedeli koga Zenit vi odrza lekcija po moderen fudbal.. a vreme e da se naviknite na ovaa situacija na tabelava bidejki sepak na krajot Chelsea ke bide prv, Liverpool vtor, a vie ke igrate kvalifikacii za Liga na Sampioni!!
:toe:
Ние игравме со Зенит и поштено си изгубивме.
Вие кога последен пат игравте СУПЕР КУП?
А Ливерпул допрва ќе почне да тони така да не си во право.
Единствен конкурент во моментов ни е само Челзи, Лузеррул се клошарана, не ни се ни до *урот!
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Ние игравме со Зенит и поштено си изгубивме.
Вие кога последен пат игравте СУПЕР КУП?
А Ливерпул допрва ќе почне да тони така да не си во право.
Единствен конкурент во моментов ни е само Челзи, Лузеррул се клошарана, не ни се ни до *урот!
Toa go rekov i jas vi odrzaa lekcija... A Liverpool se klosharana?? Se soglasuvam do nekade so tebe deka tamu igraat igraci koi ne zasluzuvaat da igraat , odnosno ne se od toj kalibar na renometo na Liverpool, igraci kako Kujt, Babel, Lucas, Dosena, Skrtel... no deka vi se do *urot?? ma daj.. ne znaesh sto zboruvash... imaat poveke tituli od vas vo bilo koe natprevaruvanje... a toa sto nemaat osvoeno premier liga 15 tina godini ne e pricina da vikas deka ne vi se ramni!! Chelsea nemashe osvoeno titula 50 god, a ti sega vikas tie ni se konkurent?? Edinstven konkurent vo istorijata nanazad... vi e Liverpool, odnosno vie nego... taka da koga ke kazis nesto neka drzi toa... sepak Liverpool e najtrofeen... barem vo Anglija
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Toa go rekov i jas vi odrzaa lekcija... A Liverpool se klosharana?? Se soglasuvam do nekade so tebe deka tamu igraat igraci koi ne zasluzuvaat da igraat , odnosno ne se od toj kalibar na renometo na Liverpool, igraci kako Kujt, Babel, Lucas, Dosena, Skrtel... no deka vi se do *urot?? ma daj.. ne znaesh sto zboruvash... imaat poveke tituli od vas vo bilo koe natprevaruvanje... a toa sto nemaat osvoeno premier liga 15 tina godini ne e pricina da vikas deka ne vi se ramni!! Chelsea nemashe osvoeno titula 50 god, a ti sega vikas tie ni se konkurent?? Edinstven konkurent vo istorijata nanazad... vi e Liverpool, odnosno vie nego... taka da koga ke kazis nesto neka drzi toa... sepak Liverpool e najtrofeen... barem vo Anglija
Реков дека во моментов не ни се дораснати, затоа единствен конкурент(на сите позиции, и играчки и административно) ни е Челзи!

И не ми одговори на прашањето, Кога последен пат Интер играше СУПЕР КУП? Знаеш, не пратам многу фудбал:toe:
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Реков дека во моментов не ни се дораснати, затоа единствен конкурент(на сите позиции, и играчки и административно) ни е Челзи!

И не ми одговори на прашањето, Кога последен пат Интер играше СУПЕР КУП? Знаеш, не пратам многу фудбал:toe:
Jas ke te potsetam.. igrashe dva pati dosega.. vo 65 i 66 godina i na dva pati go OSVOI!! Aha tokmu taka! da te potsetam deka go osvoi... Aj ako docekash pak da igrate mozebi ke go osvoite.. :pos2:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Реков дека во моментов не ни се дораснати, затоа единствен конкурент(на сите позиции, и играчки и административно) ни е Челзи!

И не ми одговори на прашањето, Кога последен пат Интер играше СУПЕР КУП? Знаеш, не пратам многу фудбал:toe:
Административно,тепајте се со Челзи за 2ро место.
Гледам не сметаш дека Арсенал се конкуренти за титулата?
Причини?Неискуство?Слаби играчи?Лоша игра?:smir:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Неискуство (исклучок Волкот), непостојаност и едноставно, неконкурентен тим за прво место.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Административно,тепајте се со Челзи за 2ро место.
Гледам не сметаш дека Арсенал се конкуренти за титулата?
Причини?Неискуство?Слаби играчи?Лоша игра?:smir:
Неискуство:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom