F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Еве посебна тема за Англиското првенство. Овде ќе дискутираме општо за лигата, за тимовите, играчите и слично.
П.С. Chelsea FC :eek:ujea:
:chelsea3:
 
Член од
24 април 2007
Мислења
251
Поени од реакции
2
MANCHESTER UNITED е најдобар тим во Premier League
 
T

tino097

Гостин
Сменете го прашањето во анкетата: Кој е најдобар тим во Англија во моментов

бидејќи со ова прашање треба да се додадат и Евертон, Сандерленд, Астон Вила, Њукасл, Лидс.. :)

Инаку гледано во моментов е четворката од анкетата плус можда Тотенхем. Гледано според титули е Ливерпул, од кога е формирана Премиер лигата е Манчестер, a за мене е Арсенал :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
tino097 напиша:
Сменете го прашањето во анкетата: Кој е најдобар тим во Англија во моментов

бидејќи со ова прашање треба да се додадат и Евертон, Сандерленд, Астон Вила, Њукасл, Лидс.. :)

Инаку гледано во моментов е четворката од анкетата плус можда Тотенхем. Гледано според титули е Ливерпул, од кога е формирана Премиер лигата е Манчестер, a за мене е Арсенал :)
Да, а кога ќе ја гледаш темава после 2 години, нема да е истот момент. ;)

Демек Лидс, Викомб, Порт Вејл, Престон и компанија се појаки од Челзи ова?:topkaaa:

Ако гледаме статистички, ќе кажеме дека Ливерпул се најдобри и ќе ја затвориме темава ;). Овде секој треба да излезе со свое мислење и став, како што излезе ти и гласаше за Арсенал ;)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Оваа година најдобар беше Манчестер и по играта и по резултатите, за наредната ќе видиме Манчестер земаа добри засилувања па така мислам дека е на повидок нова доминација на Ман. како во 90-тите иако за некоја година Арсенал ќе има добар тим, а Ливерпул и Челзи ќе се борат кој да биде втор:helou:
 
T

tino097

Гостин
Fantom_oh напиша:
Да, а кога ќе ја гледаш темава после 2 години, нема да е истот момент. ;)
е па затоа да ги додајме и другите екипи, оти после 2 години можи во врвот да бидат Њукасл, Мидлзборо, Вест Хем и Престон ;)
Fantom_oh напиша:
Демек Лидс, Викомб, Порт Вејл, Престон и компанија се појаки од Челзи ова?:topkaaa:
не се појаки, ама не е фер кон екпитие како Евертон и Вила кои имаат голем број на титули во Англија.
Fantom_oh напиша:
Ако гледаме статистички, ќе кажеме дека Ливерпул се најдобри и ќе ја затвориме темава ;). Овде секој треба да излезе со свое мислење и став, како што излезе ти и гласаше за Арсенал ;)
баш затоа вика да се додадат останатите екипи :), нормално не сите
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Златен Манчестер
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Челзи е најдобар според мене. Инаку следнава сезона се очекува да биде многу интересна. Манчестер, Челзи, Ливерпул и Арсенал сите имаат добри играчи, имаат пари, големи играчи се вртат околу овие клубови, следната сезона ќе биде многу интересно. Мислам дека сите ќе се навалат да ја освојат титулата. Ако не ги фати некој баксуз Челзи и следнава сезона мислам дека тие се најсериозен кандидат за шампион.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.528
Поени од реакции
47.890
Си навивам за Тотенхем и многу зверски тим ми се само ако може ако читаат sd би ги замолил некое дерби до година да добијат по можност да го тепаат Ливерпул или Манчестер.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ги сакам англиски екипи Ман утд Челси,Липул,Тотнем,Евертон,Вила подеднакво со јасно нагласени симпатии на првите три.

А за потпрашањето Нотингден Форест нормално
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
armin06 напиша:
Ги сакам англиски екипи Ман утд Челси,Липул,Тотнем,Евертон,Вила подеднакво со јасно нагласени симпатии на првите три.

А за потпрашањето Нотингден Форест нормално
Мислиш на Нотингем Форест. ;) Иначе доста појак бил Нотингем Форест порано, големо дерби било Бирмингем - Нотингем Форест, како сега да играат некои од големата четворка меѓусебе.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Fantom_oh напиша:
Мислиш на Нотингем Форест. ;) Иначе доста појак бил Нотингем Форест порано, големо дерби било Бирмингем - Нотингем Форест, како сега да играат некои од големата четворка меѓусебе.
Да де тој не знаев да ги погодам тастериве точно како што го изговарам.Н.Форест бил многу јак и ЛШ има освоено неколку пати
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.033
Поени од реакции
1.146
Јас се двоумев помеѓу Манчестер и Ливерпул.. но сепак за Манчестер гласав.
Ман. и Ливерпул се тимови со голема традиција, со многу богата историја.. а и во моментов се едни од најголемите светски клубови..
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ja sum za Chelsea ali tesko ovaa sezona ako si idat nekoj igraci
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom