F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
да некој мора да испадне

на крајот Арсенал шампион:helou:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
да некој мора да испадне

на крајот Арсенал шампион:helou:
Да де, така сите викаат за своите тимови пред почетокот на сезоната, ама на крај си викаат: Ај наредната сезона ќе бидеме шампиони.
Прво станете шампиони, па фалете се. :helou:

Едит: Абе заборавам да го пишам најважното...

pozZ
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Почеток на премиер лигата денес со натпреварот Арсенал - ВБА.Очекувам атрактивен фудбал и оваа година од Премиер лигата и Арсенал.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Еве некои информации за почетното коло во Премиер Лига

Arsenal v West Brom


Possible starting XIs

Arsenal: Almunia, Sagna, Toure, Gallas, Clichy, Walcott, Ramsey, Denilson, Nasri, Van Persie, Adebayor
West Brom: Carson, Hoefkens, Meite, Barnett, Cech, Morrison, Brunt, Greening, Kim, Bednar, Miller


prediction: 3-1


Aston Villa v Man City



Possible starting XIs

Aston Villa: Friedel, L Young, Davies, Laursen, Shorey, Reo-Coker, Petrov, Barry, Young, Carew, Agbonlahor.
Man City: Hart, Corluka, Richards, Ben Haim, Garrido, Elano, Johnson, Ireland, Petrov, Sturridge, Bojinov.


prediction: Villa 3 Man City 1



West Ham v Wigan



Possible starting XIs

West Ham: Green; Davenport, Ferdinand, Upson, Neill; Behrami, Parker, Noble, Etherington; Ashton, Cole.
Wigan: Kirkland; Melchiot, Boyce, Bramble, Figueroa; Valencia, Cattermole, Palacios, Kilbane; Heskey, Zaki.


prediction: 1-1



Everton v Blackburn



Possible starting XIs

Everton: Howard, Baines, Lescott, Yobo, Jagielka, Arteta, Neville, Rodwell, Osman, Yakubu, Vaughan.
Blackburn: Robinson, Ooijer, Warnock, Samba, Tugay, Nelsen, Emerton, Dunn, Santa Cruz, McCarthy, Pedersen.


Everton 2 Blackburn 1



Middlesbrough v Spurs




Possible starting XIs

Middlesbrough: Turnbull, Williams, Wheater, Huth, Pogatetz, Walker, Digard, O'Neil, Downing, Alves, Mido.
Spurs: Gomes, Zokora, King, Woodgate, Bale, Modric, Bentley, Jenas, Huddlestone, Berbatov, Bent.


Boro 1 Spurs 1



Hull v Fulham




Possible starting XIs

Hull: Myhill, Ricketts, Gardner, Turner, Mendy, Boateng, Geovanni, Marney, Halmosi, King, Windass
Fulham: Schwarzer, Stoor, Hughes, Hangeland, Konchesky, Davies, Bullard, Murphy, Gera, Zamora, Healy


prediction: 1-2



Bolton v Stoke




Possible starting XIs

Bolton: Jaaskelainen, Steinsson, Cahill, Shittu, Gardner, Nolan, McCann, Muamba, Taylor, Elmander, Davies
Stoke: Sorensen, Wilkinson, Cort, Shawcross, Griffin, Lawrence, Olofinjana, Whelan, Delap, Kitson, Fuller


prediction: 2-1



Sunderland v Liverpool




Possible starting XIs

Sunderland: Gordon, Bardsley, Chimbonda, Higginbotham, Collins, Malbranque, Tainio, Whitehead, Richardson, Diouf, Stokes
Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Agger, Dossena, Kuyt, Gerrard, Alonso, Benayoun, Keane, Torres


prediction: 1-1



Chelsea v Portsmouth




Possible starting XIs

Chelsea: Cech, Ferreira, Terry, Carvalho, Cole, Deco, Lampard, Essien, Cole, Wright-Phillips, Anelka
Portsmouth: James, Johnson, Distin, Campbell, Hreidarsson, Utaka, Diarra, Diop, Kranjcar, Defoe, Crouch


prediction: 2-1



Man Utd v Newcastle




Possible starting XIs

Manchester United: Van der Sar, Neville, Ferdinand, Vidic, O'Shea, Carrick, Scholes, Fletcher, Evra, Giggs, Tevez
Newcastle: Given, Beye, Taylor, Coloccini, N'Zogbia, Milner, Guthrie, Butt, Gutierrez, Duff, Martins


prediction: 3-0
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Не е премногу за Манчестер предвидувањето?Би сакал да е така, ама имам некое чудно чувство дека нема ни да победиме.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
јас мислам дека њукасл се вуиграни мн повеќе за разлика од минатата сезона и оваа ке бидат 5 или 6 место:toe:

а може и уште во прво коло а изненадат
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Кое 5, 6 бе чоек.Гледај да не биде Арсенал таму, а Њукасл во првите 4:)
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Некои од четворката мислам дека ќе киксне.Ливерпул би требало да киксне со оглед дека секоја сезона ја почнуваат лошо.Од Арсенал и Манчестер очекувам минимална победа,а Челзи ми е најголема дилема.Баш ме интересира како Деко и Сколари ќе се адаптираат на англискиот фудбал.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.657
Поени од реакции
11.331
Не е премногу за Манчестер предвидувањето?Би сакал да е така, ама имам некое чудно чувство дека нема ни да победиме.
Аман бе, лани ги испљаскавме 6-0, оваа сезона ќе неможеме да ги тепаме ни 3-0.. Не биди песимист.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Некои од четворката мислам дека ќе киксне.Ливерпул би требало да киксне со оглед дека секоја сезона ја почнуваат лошо.Од Арсенал и Манчестер очекувам минимална победа,а Челзи ми е најголема дилема.Баш ме интересира како Деко и Сколари ќе се адаптираат на англискиот фудбал.
Никако:)
Мислам дека Челзи нема да игра како лани или претходните сезони.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
гледај ја моменталната форма
не историјата
а њукасл не беше мн пријаелски настроен летово и не му ја знаеме формата
може наеднаш да се здиват

оба оба:helou:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Послабо мислам.Нешто слично како Барселона.Со сите ѕвезди не бива бе.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
абе бателете ѕвездите
него на А2 немам слика нешто од кабловската се поремети (телекабел)
ако има некој линкче нека прати ама убаво

за секој случај
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom