F.A. Premier League

Кој е најдобар англиски клуб?


  • Вкупно гласачи
    600
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Абе ипак треба да знаење пред се, среќата е друга работа. Сигурен сум дека и оваа сезона Премиерлигата ќе докаже дека е најдобра лига у светот, а у првото коло очекувам победи од Манчестер, Арсенал, Челзи и Ливерпул.
 
В

Вори

Гостин
Ајде со среќа на сите клубови од ПЛ,Арсенал,Јунајтед,Ливерпул и највеќе на Челси.И да не се караме,провоцираме,и навредуваме,во смисла Манчестер е најслаб,Адебајор е дрво и такви ствари...Позз до сите!!!
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
сега си посакувате среќа а после коа ќе почнат дерби натпреварите ќе ве видам тогаш.:pos: :pos::pos:
но како и да е ЕПЛ е најквалитетна лига и се надевам и верувам дека и оваа година ќе има што да се гледа на а1.
и за на крај IN UNITED WE TRUST , се знае 3 титула in a row!
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
... И секако посакувам што помалку провокации по фан клубовите на Манчестер, Арсенал, Челзи и Ливерпул, еднаш вашиот тим ќе победи некој конкурент, ќе провоцирате, друг пат ќе загуби ќе се осеќате глупо кога ќе ве провоцираат.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Може некој да ги напише сите преноси на А1 и А2 за утре и задутре?
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Според до сега што гледав реклами за утре и задутре се:

Сабота 13:45 А2 - Арсенал - ВБА
Сабота 16:00 А1 - Мидлсброу - Тотенхем
Недела 14:30 А1 - Челзи - Портсмут
Недела 17:00 А1 - Манчестер Ј. - Њукасл

Значи не ја даваат Ливерпул, или бар јас не видов.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Еве и од мене,Со среќа на сите тимови.Очекувам каде каде поинтересна сезона од ланската зашто годинава покрај топ 4 ги имаме и Тотенхем,Евертон,Сити,Блекбурн,Вест Хем кој ќе бараат да им ги пореметат сметките на екипите од топ 4 за да го обезбедат својот пласман во Европа.Очекувам и годинава Мен Ју да ја освои,но сепак да не се заборават и другите.И еве еден апел од мене до сите навивачи како и на Јунајтед и на другите клубови од ЕПЛ,оваа сезона да ја заокружиме со фер односи меѓу нас зашто фудбалот сепак е спорт во кој треба да се дружиме.Сакам да кажам да бидеме пример како се сложуваат фановите од Англиските клубови наспроти фановите од другите лиги.Толку од мене и пак со Среќа од утре на сите!!:helou:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.544
Поени од реакции
48.012
Ајде доста се лигавите со овие благи тонови за пријателсвто,провоцирајте си се на раат што ке се праи иначе.... :):)
Помина периодот за кладба иначе ке се кладев со некој дека Бербатов нема да иде нигде

напред Тотенхем:pipi:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе чоек има 38 кола. Ќе се убиеме од провокации. Сеа смирено малку па после тоа.
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
пакт :pos2::pos2::pos2:
каков пакт бе што ви е на вас

не сме ние болтон и сандерленд

се работи за титули
спремни сме да се испоубиеме

и јас викам така дека треба малку контролирано ама секогаш некој ке пише нешто ете ти цела страна ла*на

позз
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Еве и од мене,Со среќа на сите тимови.Очекувам каде каде поинтересна сезона од ланската зашто годинава покрај топ 4 ги имаме и Тотенхем,Евертон,Сити,Блекбурн,Вест Хем кој ќе бараат да им ги пореметат сметките на екипите од топ 4 за да го обезбедат својот пласман во Европа.Очекувам и годинава Мен Ју да ја освои,но сепак да не се заборават и другите.И еве еден апел од мене до сите навивачи како и на Јунајтед и на другите клубови од ЕПЛ,оваа сезона да ја заокружиме со фер односи меѓу нас зашто фудбалот сепак е спорт во кој треба да се дружиме.Сакам да кажам да бидеме пример како се сложуваат фановите од Англиските клубови наспроти фановите од другите лиги.Толку од мене и пак со Среќа од утре на сите!!:helou:
Еее сеа претеруваш и ти. Нема ништо лошо да се расправаме и слично ама нема ништо лошо и во спотсманшип. Еве ја почнав со среќа на сите и слично. Тоа го кажувам и на други кога играме некојс порт или се натпреваруваме ама тоа не значи дека треба да се мазиме. Подавање рака го има во спорт сегде ама кога ќе си подадат рака ти мислиш тие викаат со среќа. Се кладам на пола терен кога ќе разменат тоа подароцине и ќе пуштат рака фудбалерите едниот мисли ќе ви е*еме мајката другион си вика ќе видиш ти на контри. Затоа сега викам со среќа ама утре тоа нема да биде еве барем за Њукасл мечот, а кога ќе заврши после колку сакаат среќа нека имаат.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Lele uste 2 casa do otvaranjeto na PL
So sreka na site klubovi da si gi ostvarat svoite ambicii
....ali na krajot Arsenal da bide sampion...
pozz
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
545
Lele uste 2 casa do otvaranjeto na PL
So sreka na site klubovi da si gi ostvarat svoite ambicii
....ali na krajot Arsenal da bide sampion...
pozz
Епа нема сите да ги остварат своите амбиции, затоа што некој мора и да испадне.
И на крајот ипак Манчестер ќе биде шампион.

pozZ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom