Љубомора Vs. рамнодушност

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
во здрава врска нема ни рамнодушност ни љубомора. сега некој ке рече дека мала доза на љубомора била ОК? како ке определиме колку е таа ‘мала љубомора‘? или како што велат- ако не е бар малку љубоморен не те сакал...па зар треба да го испровоцираме партнерот флертувајки суптилно наоколу за да го направиме МАЛКУ љубоморен и да го добиеме неговото внимание? Јок, i don't think so.
Не можи да нема мала доза на љубомора бре човече..То би значело дека партнерот ич, ама баааш ич не те шиша...Никој не рече да го провоцираш партнерот/ката и да флертуваш наоколу...Едноставно во тие ситуации(Горе ги наведов), би ти било убо на душичката, ако изреагира така..Таман работа ако земиме да флертуваме пред него!..
 
M

_MACA_

Гостин
Да си рамнодушен исто како да не се замараш за ништо...тоа е по зафркнато мислам и љубомората е лоша ама да е во граница на нормалното сепак да си рамнодушен спрема некој е исто како да не ти гајле за ништо.:smir:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Можам да бидам рамнодушна кој некој што ми значи? НЕ
Можам мртва ладна да седам ако некој пробува да ја заведе личноста што ја сакам и покрај тоа што имам доверба во истата? НЕ
Знааачи, дефинитивно рамнодушноста е полоша зошто некој што те сака не може да биде рамнодушен спрема тебе. Е сеа и претерана љубомора вади од кожа, али некако се побива со љубовта:pipi:
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Ramnodusnosta e polosa spored mene.... Ljubomorata e reakcija, predizvikana od nesto ili nekoj...i mislam deka donekade e normalno da se pojavi ljubomora vo edna vrska...
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
spored mene nema neso poloso od ramnodusnost..ljubomorata voopsto ne ja gledam kako negativna osobina....ne ja definiram kako "bolest"tuku ednostavno ako nekoj ti znaci,go sakas..normalno e da osekas ljubomora,dodeka ramnodusnosta ja gledam kako nezainteresiranost ,ne postoenje na ljubov...:toe:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
уууфффффффффф рамнодушноста дефинитивно тоа убива љубомората не дотолку бидејќи да бидеме реални секој што ни значи несакаме да го изгубиме па от таму произлегува истата додека рамнодушноста барем според мене е "ај одјеби" така да не стравувам кога ми исказуваат доза на љубомора туку кога почнува рамнодушноста.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
љубомората е смешна работа!полошо нема!љубоморни цуци не поднесувам!
рамнодушноста е ок!доколку е во граници!
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
љубомората е смешна работа!полошо нема!љубоморни цуци не поднесувам!
рамнодушноста е ок!доколку е во граници!
друже не сфаќам како може рамнодушноста да е ок кога некој е рамнодушен значи не те есапи многу и не му е дојдено до тебе.:nenene: :nenene: :nenene:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
друже не сфаќам како може рамнодушноста да е ок кога некој е рамнодушен значи не те есапи многу и не му е дојдено до тебе.:nenene: :nenene: :nenene:
не!не!не!ако не покажува љубомора не значи дека не те есапи или дека не и е дојдено до тебе!можеби само тоа не го покажува на таков начин!тоа љубомората е болест детска!
сакаш да ти препорачам една девојка која ќе ти го смени мислењето од корен!:pos2: ништо лично!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
не!не!не!ако не покажува љубомора не значи дека не те есапи или дека не и е дојдено до тебе!можеби само тоа не го покажува на таков начин!тоа љубомората е болест детска!
сакаш да ти препорачам една девојка која ќе ти го смени мислењето од корен!:pos2: ништо лично!
Не се збора за болна љубомора. Полошо од то амин. Се збора за мала слатка љубомора. Прочитај некој пост погоре, да не се повторвам:smir:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Љубомора во мали количини е слатка, убаво е да ја има, сепак ако го сакаме партнерот во ред е некогаш да осетиме. Но не е убаво кога е претерана, веќе тоа е болест.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
не!не!не!ако не покажува љубомора не значи дека не те есапи или дека не и е дојдено до тебе!можеби само тоа не го покажува на таков начин!тоа љубомората е болест детска!
сакаш да ти препорачам една девојка која ќе ти го смени мислењето од корен!:pos2: ништо лично!
друже не реков ја дека доколку не покажува љубомора не ме есапи него со тоа што го реков дека онаа мала љубомора сепак е добродојдена скраја да е од болноубоморно створење и не е сепак само детска болест а што е со рамнодушноста за која всушност реце дека е ок па тоа е тоа не есапење:tapp:
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Рамнодушен ако си на нештото значи не ти е гајле за тоа....сеедно ти е дали го имаш дали ке го изгубиш
Љубоморен ако си премногу џабе кавги и нервози....

Спорен мене полоша е рамнодушноста....љубомората не е толку лоша ако не е преголема...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom