Фан Клуб: Лацио

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
абе не добро, одлично!
На празни трибини, ослабен состав на Олимпиакос...закон...!

п.с Новиот голман не ке може да брани за Лацио во групите така да останува БАЛОТААА, на голот против Вердер и Реал...!

бад т веј- пандев беше асистент на голот.
И наградно прашање кој беше кривецот за примениот гол на Лацио? :pipi:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Леле леле Вердер (а богами и Реал) како се спасваја благодарение на голманите. Онакви одбрани од Балота можи само да сонваме. Ајде белки нема да имаат такви шанси против лацио. Навивам за нив во групава амаааа не ми мириса на арно. Вердер се јакииии (се покажаја вечерва)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.847
абе не добро, одлично!
На празни трибини, ослабен состав на Олимпиакос...закон...!

п.с Новиот голман не ке може да брани за Лацио во групите така да останува БАЛОТААА, на голот против Вердер и Реал...!

бад т веј- пандев беше асистент на голот.
И наградно прашање кој беше кривецот за примениот гол на Лацио? :pipi:
Abe kazete vise ednas koj e toj nov golman...

EDIT: Muslera e valjda, sega vidov na oficijalnata strana. Konecno ja update-uvaa u p.m!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Добро што Лацио зема бодови вчера повеќе среќа во следно коло со Реал:vozbud:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Bravo za Pandev.Ne bese nekoja asistencija, ama vazno na nego se pisa.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.439
Подобро е Лацио да остане во Рим
Градоначалникот на Рим, Валтер Велтрони, му порача на претседателот на Лацио, Клаудио Лотито, дека е подобро новиот стадион да го изгради во Фјумичино отколку во Валмонтоне. Лотито најави дека ќе го пресели својот клуб од Рим ако не му биде дозволено да изгради новиот стадион и дека негов дом во иднина ќе биде гратчето кое е оддалечено околу 45 километри од престолнината.
"Клаудио треба да расчисти сам со себе дали сака да гради стадион или цел град. Ако сака само стадион, во регионот на Фјумичино има неколку добри локации на кои може да го направи тоа. Ако не го сака ниту Фјумичино, тогаш го има Фламинио", изјави Велтрони.
Стадионот Фламинио и во минатото бил дом на Лацио и во негова близина се наоѓа тренинг-центарот на тимот, но таму се играат натпреварите на италијанската рагби-репрезентација, како и четвротолигашот Чиско Рома.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
За рекордот на Балота:
http://www.uefa.com/competitions/ucl/news/kind=1/newsid=588772.html
(ова е особено за батето kiksuperman, кој се прај многу „паметен“ со репутацијата и пораката во нејзе:pusk:)
Ја не знам зашто лошо се збори против Балота? СО оглед на тоа дека Лацио нема нормален голман, Балота е повеќе од добар. Оние кои не се разбираат од Лацио пред се, а потоа и од фудбал ќе кажат дека е Балота лош голман. И сепак ќе бидат во право. Точно, тој прима голови од ситуации каде нема ни да помислиш дека е возможно да се прими гол. Но затоа оние кои го следеле Лацио, знаат колку пати Балота го вадел клубот од ненормални ситуации. Веќе “примени“ голови тој ги спасувал. Ниеден голман не би спасил топки што тој спасува. Тој е еден од оние голмани од кои никогаш не знаеш што да очекуваш.
Како и да е, Балота е симбол на Лацио, и не е убаво да се плука по него. И покрај грешките кои знае да ги направи.
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
leleeeee feenord 4-0 izgubija, river gubat na poluvreme ovie vo posledna minuta. uste real da izgubat i stvarno da se frlam od negde i oficijalno 23 sep da go proglasat najglup den dosea
 
F

fantomX

Гостин
Лацио е просечен тим годинава, со најголема ѕвезда, Пандев. Мислам на крајот на сезоната ќе го продадат како, на пример, Реџина што го продаде Бјанки...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Срање срање срање срање! Ебаве Лацио ја...брука еј! А Интер како ме заеба на спортска...невидено! ШУПАЦИ!!!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе Аталанта не е слаба екипа на сите големи тимови ке им е тешко со Аталанта Лацио примија гол во 93 минута а Пандев повторно асистент за голот но за џабе
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.439
немаат победа сезонава (изгледа пандев не е во форма)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom