Скинери

Статус
Затворена за нови мислења.
R

Razorblade Kiss

Гостин
Можеше да речеш-познавам еден од форумов,не мораше имиња да бидат спомнувани,па претпоставувам се придржуваме до некои принципи.:smir:
Скајдог да се работеше за тебе,ќе излезеше навреда нели?Се додека не е за тебе,не е ништо :smir:
За Бада не коментирам.Тој си го искажува своето мислење како и сите членови на форумов.
Генерализираш Марија88.Исклучи ме од тоа`вие ностоп ова она кењате шознам јас`.Јас кењам на место кое е предвидено за тоа...вц.Е сега ако се начека во полски,ја отежнува работата.
Велиш не познаваш ниеден скинер,а сигурна си дека можат да ти побијат мислење со аргументи?Јас неодамна прашав еден таков,која е вашата идеологија,зошто си одлучил да станеш скинер?Само ги поткрена рамениците и знаеш што рече?Па...кул е да бидеш скинер.Истото и се случило и со оние другине кои се нарекуваат панкери рокери,металци фолкери и штознам уште што има.Штом сами си ја лупнале таа етикета пред име и презиме,се виде колку е часот.
Луѓето се различни во секој поглед,секогаш има исклучоци,но те молам,прекини да генерализираш дека само зборуваме во празно,а надвор во нашиот`реален` живот сите сме обични црви.Немаме ние право на еволуирање?:)
едит-сега треба да го нападнам бада за да не ми извадат афера дека го бранам зошто чувствувам нешто за него :):):)ајде коментариве нека се бришат,вклучувајќи ги и моиве.Серпико?
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
искрено, незнам само до каде ке отиде дегенскиов муабет и сексуалната фантазија за другарот хитлер да победел у војната ... просто неможев да веруем дека curin88 бил способен да направи толку клошарски и крајно не-интелигентен муабет .. очигледно само за тоа го бива чоекот ..затоа што муабети како "тебе ти треба силно пердашење" може да се чујат само од луге кои што имаат крајно мизерен живот и интелигенција далеку под нула ! затоа Аda , те молам не му замеравај на curin88, чоекот најверојатно почнал да оди на 8 години , а научил да збори на 12 .. и сигурен сум дека уште незнае ни што значи зборот секс , или евентуално дознал пред 2-3 дена , па сеа мора малце да глуми некој опасен јебо !!!

by the way curin88 .. верувам дека ке го прочиташ ова и ке добиеш голема желба да ми пратиш ПП (пошто те бануваа од темава) со нешто како "ке те скршам од ќотек" ... али боље ич не се замарај зашто нема ни да ти ја отворам пораката !

И стварно не ми е јасно како може цел памет (ако уопште го имате) да ви биде настроен само на хитлер и нацизам .. као демек ако хитлер ја добиел војната , сеа планетава ке цветаше и на неа ке владееше само мир и љубов , и сите 6 милјарди луге на проклетава планета ке беа наци скинери ... стварно незнам што ви е поентата (а не ме ни интересира) !

а за тоа A.C.A.B. (all cops are bastards) стварно немам зборови !!! исто како сеа да ми текне A.N.S.A.G. (all nazi skinheads are gay) ... патетична работа !

затоа еве ви еден голем поздрав со едно :pusk:


Со Љубов : The Fallen One ! :pos:
 

Marija88

Почетник...како неее
Член од
4 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
Pak si zgresila

Abe Razorblade Kiss, barem prvo dobro procitaj sto sum napisala, pa posle komentiraj. Jas pisav deka retko koj skiner ne go znam vo Makedonija, pisav se znam so skoro site Nazi,SHARP i Traditional skins, a ti vikas sum pisala ne se znam so skineri. Ok, ne e tolku bitno,ama pripazi po malku.
A BadaBing za toa so podednakvata omraza kon site, premnogu ironicno se izrazvas, a ako ne ti e toa ironija togas IZGLEDA kako da si mizerno ogorcen-ama ti si znaes najdobro.:kesa:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
ОК. Во право си. Длабоко ја себе ја барам твојата љубов. :*
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Нема закон против социјализирање со ломброзови типови. :wink:
 

Marija88

Почетник...како неее
Член од
4 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
Mislam deka retko koj skiner od Makedonija licno ne poznavam-ne treba bas gatanje za ova.citiraj ja cela recenica a ne samo del.
Badabing:ne se sekiraj, te sakam.
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Епа марија88,што тогаш се правдаш дека доброволно си дошла овде:)И цуринче имаше 88 во никот....хммм..случајност?баш тие броеви?А велиш дека никој не те испратил да пратиш поздрав за Бејко...ок се ми е јасно.А случајно цурин е од Битола,од каде што е Бејко,а и ти...:)
Не ми е важно дали се знаеш со еден или со сите скинери во македонија или на планетава воопшто.Првичната цел ми беше да ти објаснам-темава не служи за навредување на мислењата на другите членови,или пак откривање на нивниот живот,и колку јунаци или лигловци биле тие.
 

Marija88

Почетник...како неее
Член од
4 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
:toe:pak skokas mnogu do zaklucoci, ama tvoja rabota.
Jas vo Skopje ziveam.toa so bitola e celosno druga a voopsto ne e tvoja rabota.
Temata bese skineri, a jas samo elaborirav na taa tema. I normalno toa elaboriranje go praev spored moe iskustvo, moi poznavanja, i moe licno mislenje-celosno nezavisno od 88 ili so i da e so sum imala zaednicko so curin(so cii mislenja ne se slozvam celosno).
Sekoj ima razlicen aspekt i razlicen pristap, jas postovam toa so mn luge ne se slozuvaat so nacizmot opsto postovam tugo mislenje kolku i da e razlicno od moeto,zato so nekam nekoj drug moeto mislenje da proba go izmeni ili ignorira. A za tolku negativnata konotacija so zborot skineri kaj nas ja ima, spored mene se krivi delumno mediumite, delumno zalutanite nasilnici koi se opravduvaat so toa so bas tie mediumi pokazale kako skiner treba da se odnesuva.Ama tie se retki isklucoci.:smir:
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Skineri

Ja koa bev dete bev panker i imav cetka i sedev na kocka i piev i se tepav. Posto slicno drustvo se druzevme so skineri i vleguevme u diskoteki kolku sakame samo da ne praime neredi. Toa bese interesno i se na se detski raboti.

Ne oti imase nekoja filozofija cak sea mozam da kazam deka e detska rabota na izgubena nekoja generacija koja nema sto popametno da prai u denesnicava.

Zaednicko na site e nekoja anarhija nekoe buntovnistvo sakanje da se smenat rabotite no na pogresen nacin. Nema leb deca od toa skineri i chuda . Niti nekoj nesto smenil niti ke smeni , rasa ke ocuvuvame kako pa da ne . U ovoj svet sekoj se bori sam za sebe i toa e toa. Ok i den denes ne gi sakam crncite posebno koa ke vidam nekoja belkinja so niv . Ama toa sfativ deka e moda i deka ne vredi eptem da se zamaram so toa. Mozebi imale pogolemi kurovi toa crncite e pa golem kur na kraju kraeva . Ako eptem sakate da bidete rasa i tie raboti u preden plan ima mesto i na drugi polinja za dokazuvanje .

Ova se ne go sfakav se dodeka ne prekinav so mojot buntovnicki izlet koj traese nekolku godini a kako zavrsi sea ke vi kazam :

Uletavme pijani ko bajagi nekoj nekogo zakacal Albanci li bea sto li bea nemam vrska nesto taka bese nacionalna osnova . I uletuvame nie jaka muda nie 25 oni 5 ca heroizam neviden . Martinki frcat, lobanji pukaat . I mene iskreno mi se smachi od debilizmot koj go izveduvav grabnav eden od niv i go trgnav na strana ne dozvoluvajki mu da mrda. Koga se zavrshi i se razbegavme mi se smachi. Ne e toa heroizam veruvajte.

Vera , rasa ,nacionalizam dokolku na coek mu sece mozat i te kako da se dokazat i na drugi polinja zasto tesko e da se bide coek zver e najlesno posebno koga si u grupa ko zivotinja.

Ete taka cico sweden je rekao svoje
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Епа ако Curin88 и Marija88 не се иста личност ја ќе плукнам и ќе речам боже помогни ми. :pop:

Глеј сеа, да бидеш Скинер (колку ја приметувам) е да имаш идеологија на расист, и религиозна убеденост на древен муслиман. Значи мразиш све различно од себе (што е исто глупо као оној црнец во центар на Скопје што го видов со дрес Лацио) и, второто, да се користиш со агресија за добивање на свои најбанални потреби (што па е супер, глупи се кретените од власта, што по првото апсење не ги носат скинерите у затвор засекогаш)...
Да бидеш скинер, не е идеологија, ниту некоја суб култура, ниту начин на живот. Скинер е општествен проблем. Како наезда на скакулци во одредени периоди од годината.
 

Marija88

Почетник...како неее
Член од
4 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
Epa neka ti pomogni

Епа ако Curin88 и Marija88 не се иста личност ја ќе плукнам и ќе речам боже помогни ми. :pop:

I toa iskreno neka ti pomogni gospod, posto od mnogu brzanje do zaklucoci moze da se sopnes. Nemam namera da ti objasnuvam koj i sto e curinot a koja sum jas samo ako ne zabeleza dosega na forumov jas prilicno razlicni postovi od negovite imam-mozda posto ne mi se dopaga voopsto toa sto toj go pisuva.:pipi:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Епа ако Curin88 и Marija88 не се иста личност ја ќе плукнам и ќе речам боже помогни ми. :pop:

I toa iskreno neka ti pomogni gospod, posto od mnogu brzanje do zaklucoci moze da se sopnes. Nemam namera da ti objasnuvam koj i sto e curinot a koja sum jas samo ako ne zabeleza dosega na forumov jas prilicno razlicni postovi od negovite imam-mozda posto ne mi se dopaga voopsto toa sto toj go pisuva.:pipi:
1-0 за тебе... :eek:lee:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom