Што највеќе цените во животот?

M

Mr.InF3ction

Гостин
ценам луѓе што ја ценат мојата добрина...и враќаат со добрина :toe:
 
Член од
17 септември 2009
Мислења
165
Поени од реакции
2
добри луге од кои мозам да научам нешто вредно
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Ги ценам луѓето кои знаат да подадат рака кога на некој му треба,искреноста,почитта,разбирањето,довербата,љубовта...
 
I

Intex

Гостин
Добрина и интелигенција. Лугето кои не ги сметам за интелигенти, не сакам нит да си имам работа со нив. :):)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ги ценам луѓето кои знаат да подадат рака кога на некој му треба,искреноста,почитта,разбирањето,довербата,љубовта...
Пак јас на темава... :helou:

1. Не ја цениш искреноста, секој пат кога некој ќе ти каже нешто искрено се лутиш и мрштиш, правиш гримаса како бебе кога ќе проба лимон.

2. Почитта се вика еготрип. Сакаш кога ти ја даваат ама само фиктивно ја даваш ти некому.

3. Разбирање исто така немаш, ќе ти докажам со следниот пост.

4. Доверба?! Сите сме робови на емоции, џабе ќе имаш доверба во било кој, ќе те изневери додека кажеш Дебар маало.

5. Љубов, како можеш да збориш за љубов, само што се ослободи од наставката teen.

И сега, бидејќи рече дека цениш кога некој ќе ти подаде рака ако ти треба, погледни колку форумџии ќе те поддржат а тоа нема да го направат заради личен интерес.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
сите добри особини ги ценам

но искрено ме импресионираат реални луѓе....:pipi:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Пак јас на темава... :helou:

1. Не ја цениш искреноста, секој пат кога некој ќе ти каже нешто искрено се лутиш и мрштиш, правиш гримаса како бебе кога ќе проба лимон.

2. Почитта се вика еготрип. Сакаш кога ти ја даваат ама само фиктивно ја даваш ти некому.

3. Разбирање исто така немаш, ќе ти докажам со следниот пост.

4. Доверба?! Сите сме робови на емоции, џабе ќе имаш доверба во било кој, ќе те изневери додека кажеш Дебар маало.

5. Љубов, како можеш да збориш за љубов, само што се ослободи од наставката teen.

И сега, бидејќи рече дека цениш кога некој ќе ти подаде рака ако ти треба, погледни колку форумџии ќе те поддржат а тоа нема да го направат заради личен интерес.
Најискрен пост на темава до сега
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
ценам кога некој без да бара за возврат нешто ќе ти направи за тебе...без ралика што
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Пак јас на темава... :helou:

1. Не ја цениш искреноста, секој пат кога некој ќе ти каже нешто искрено се лутиш и мрштиш, правиш гримаса како бебе кога ќе проба лимон.

2. Почитта се вика еготрип. Сакаш кога ти ја даваат ама само фиктивно ја даваш ти некому.

3. Разбирање исто така немаш, ќе ти докажам со следниот пост.

4. Доверба?! Сите сме робови на емоции, џабе ќе имаш доверба во било кој, ќе те изневери додека кажеш Дебар маало.

5. Љубов, како можеш да збориш за љубов, само што се ослободи од наставката teen.

И сега, бидејќи рече дека цениш кога некој ќе ти подаде рака ако ти треба, погледни колку форумџии ќе те поддржат а тоа нема да го направат заради личен интерес.
A зошто мислиш дека немам разбирање??затоа што само што се ослободив од наставката teen??сепак, моето мислење е дека доколку некого лично не познаваш не можеш да тврдиш,дали има разбирање или не и сл..секој човек е различен..јас напротив се согласувам со твојот пост во глобала за некои работи,но за некои не..кога ја спомнав искреноста,јас стварно сум таква,сакам кога ќе ми кажат искрено луѓето што мислат за мене или за некоја моја постапка(можеби звучи као клише,секој веќе така кажува ама сепак така е кај мене),а и јас сакам искрено да пристапувам(сеа кој како ќе ме разбере тоа е друга работа нели?) ..најдобро е,да си знаеме сите на што сме..кога сме кај љубовта само сакав да кажам дека го ценам тоа кога луѓето знаат да ја покажат љубовта кон некого(да не се стегаат и да ги кријат своите чувства,не мислејќи само на љубов помеѓу спротивни полови него општо)...сепак постот ти е на место,и мислам дека те разбрав што сакаше да ми укажеш..позз се најдобро:wink:
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Ги ценам луѓето кои ми враќаат со добро и јас исто на нив.
Ги ценам сите совети што ми ги даваат.
Ја ценам искреноста.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Добрината.. автентичноста.. интелегенцијата..искреноста..:toe:
 
К

Кики.

Гостин
здравјето, искреноста, слободата, верноста, љубовта и сите што се до мене без разлика на ситуациите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom