Препораки за игри

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Вчера ја симнав Delta Force Xtreme 2.....
....ништо спектакуларно но забавно.....си фураат во стариот испробан стил:vozbud:.....за разлика од првата која бешр преработка на Delta Force 1 сега се сосем нови мисии поделени во две кампањи.:toe:
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
ја утре ја зиам X-men Origins:Wolverine да ја пробам па че постувам некоја сликичка и + нешо поише.:helou:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Да препорачате некоја игра како Prince of Persia, Assasian Creed, X-Men: Wolverine Origins, Spider-Man?
Било што од Ubisoft. тие се најдбро во овие од (платформски) акциони (пукачи) од трето лице. Моја препорака покрај Prince of Persia и Assasian Creed да ги пробаш Rayman (посебно Rayman 2 - малку стара е играва ама добра. најновиот рајман е повеќе зафрканција), Beyond Good and Evil и TMNT (Нинџа жекли. има повеќе игри за овие, таа од убисофт е најдобра).
 

Septimus

Dota moja Simpatija
Член од
12 мај 2009
Мислења
24
Поени од реакции
0
Dreamfall the longest journey-Igra vo koja imas edna misija,treba da odis da prasuvas da baras,si go aktiviras celosno umot,ubava gimnastika za mozokot e,treba da ti rabotat klikerite.Bajgi e dolga ali otkako ja zavrsiv zakluciv deka e edna od najubavite igri.Ne znam koj ja ima igrano od tuka.Malku krajot e nejasen.Treba da go desifriras!


Хах поарно играј ја Syberia 1 i 2 слична е дури и поубава :)
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Ај препорака за добра игра со мотори. и линк за симнување. :smir:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Почекај уште некое време додека излезе FUEL. Играва ке биде топ, веруј ми.
 
Г

Грејвдигер

Гостин


Аркадна, комична, но привлечна игра, која ве предизвикува да го браните својот дом од армијата зомбија. За да успеете во оваа мисија, неопходно е да победите 25 типа зомбија. ќе биде потребно да акумулирате и сончева енергија за да ги активирате одбранбените растенија.
Како што суштествата се движат по вашиот тревник, растенијата ќе отвараат оган, по што ќе ги парчосуваат. Нивоата од играта ве предизвикуваат да ги изберете соодветните растенија, кои ќе ви бидат потребни за да ги поразите непријателите. Но, главната цел е само мал дел од понудената игра. Имате можност за уште 20 мини игри кои ќе ги тестираат вашите способности. Ова е интересна игра, која е соодветна за секоја возраст.

Мора да ја пробате, не е лоша :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Ја имам свртено играва. Кој сака торент нека кажува, да му праќам :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Барам игра со градење на градови ... Нешто како Цезар/Клеопатра али во модерно време .... Нешто со економии бла бла бла ....(слично на Капитализам претпоставувам) ама со добра графика ... Сity Life ? ;)

Торенти ... ИТНО е ... глуп е петоков ...:drk::drk::drk:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Барам игра со градење на градови ... Нешто како Цезар/Клеопатра али во модерно време .... Нешто со економии бла бла бла ....(слично на Капитализам претпоставувам) ама со добра графика ... Сity Life ? ;)

Торенти ... ИТНО е ... глуп е петоков ...:drk::drk::drk:
Види ја Building & Co - You are the architect само торент не успеав да најдам.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Барам игра со градење на градови ... Нешто како Цезар/Клеопатра али во модерно време .... Нешто со економии бла бла бла ....(слично на Капитализам претпоставувам) ама со добра графика ... Сity Life ? ;)

Торенти ... ИТНО е ... глуп е петоков ...:drk::drk::drk:

Њу Јорк Тајкун?
Играта е жива зараза.Го градиш њу јорк со тоа што отвараш разно разни ресторани,бутици.супермаркети,хотели,згради,све и свашта ама буквално се.Али се разбира имаш конкуренти и не го развиваш само ти.И со тоа се глеа кој поголем профит ќе напраи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom