Препораки за игри

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Баш денес видов дека е најавена CRYSIS 2 еве еден трајлер, само незнам што може да се види на него

хмм сеа нешо ми се врти у глава.Прво глеав на гејмспот дека ке има Crysis Maximum edition(сите crysis у една) а сеа глеам Crysis 2?Шо е финтава појма неам:toe:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
а шо е со call of duty 6.. кога е рилис дејт?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
хмм сеа нешо ми се врти у глава.Прво глеав на гејмспот дека ке има Crysis Maximum edition(сите crysis у една) а сеа глеам Crysis 2?Шо е финтава појма неам:toe:
Crysis Maximum Edition е компилација која ги содржи Crysis, Crysis Warhead и Crysis Wars (сите излезени веќе некое време). Crysis 2 е игра која само што ја најавија, а ќе биде и за PC и за конзоли.

а шо е со call of duty 6.. кога е рилис дејт?
Modern Warfare 2 (нема веќе Call of Duty во името) треба да излезе на 10.11.2009.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Crysis Maximum Edition е компилација која ги содржи Crysis, Crysis Warhead и Crysis Wars (сите излезени веќе некое време). Crysis 2 е игра која само што ја најавија, а ќе биде и за PC и за конзоли.



Modern Warfare 2 (нема веќе Call of Duty во името) треба да излезе на 10.11.2009.
аеее.. ке умрам од старост до тогаш... дај кажи им да мрднат таму :)
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Cryostasis izleze pred 1 mesec, ja zaigrav mnogu jaka
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
одличен е трајлерот а ја иам нешо плус за оваа игрица
А да прашам има од некаде демово да се симне за ПЦ или ова е само за некој од конзолите????????????
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Да препорачате некоја игра како Prince of Persia, Assasian Creed, X-Men: Wolverine Origins, Spider-Man?
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Уште е рано за Assasins Creed,,,ноември излага
 

Kajgana Shop

На врв Bottom