Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Абе ние овде знаеме сите шти има викендов! :) ама за жал има мн копиљаци кои поважно им е кафето:tapp: па така да у недела или се затвораат кафиќите или се крши се! :)
Незнам само што им е филмов :tapp: Ако не доаѓаат на стадион за да седнат во недела попладне на кафе, нека се убијат подобро.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Сигурно има некоја причина тука не е дека кафето им годи повеќе од фудбалски натпревар на Тетекс.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Иначе, има некој информација дали го регистрираја Јакимовски или ништо не испадна?
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
денеска слушнав некој муабети дека шипциве нуделе 20000евра да им се пушти у недела.едни ми кажаја дека веќе е договорена,а други збора дека се 4екало на металург дали и они нешто ќе понуда.така да со оглед на финансиете у клубот не е 4удно да ја пушта.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
денеска слушнав некој муабети дека шипциве нуделе 20000евра да им се пушти у недела.едни ми кажаја дека веќе е договорена,а други збора дека се 4екало на металург дали и они нешто ќе понуда.така да со оглед на финансиете у клубот не е 4удно да ја пушта.
Ајде баш да видимо...слободно нека ја пушта :zlo:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
^ Шпекулации само!

Не доаѓа во предвид никаков договор на оваа дерби!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Пишав и таму, и овде ќе пишем. Нека пробаа нека ја пушта, па тек после незнаа што ги чека.
 
Член од
15 март 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
денеска слушнав некој муабети дека шипциве нуделе 20000евра да им се пушти у недела.едни ми кажаја дека веќе е договорена,а други збора дека се 4екало на металург дали и они нешто ќе понуда.така да со оглед на финансиете у клубот не е 4удно да ја пушта.
hahahah znaete deka de go jaedete najgolemiot k*r zatoa zboris spekulaci od sega.. nie "sipcive"(provociras??!! eve vaka sega :D) ne vi davamo pari na vas kaurite :D-pari ke zemete od metalurg toa e napraeno.. aj idi u kurac sega
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Мрсен ајде одјеби, не ти е местото овде. Имаш многу попаметни работе отколку да паламудиш на темава, на пример да се искупаш конечно.
 

DUKESSINCE1988

THE DUKE LORD
Член од
20 јануари 2011
Мислења
260
Поени од реакции
46
hahahah znaete deka de go jaedete najgolemiot k*r zatoa zboris spekulaci od sega.. nie "sipcive"(provociras??!! eve vaka sega :D) ne vi davamo pari na vas kaurite :D-pari ke zemete od metalurg toa e napraeno.. aj idi u kurac sega
ШТО КОЈ КУР ПА ТИ СЕ ЈАВУВАШ ОВДЕ АЈ КРШИ ГЛАВА КАЈ ВАШИОТ УСРАН ФАН КЛУБ.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.239
Поени од реакции
8.017
Зошто на последната утакмица чинам дека беше со скопје дома бефте сместени на големата трибина на не позади гол на вашата трибина ?
Знам дека нешто беревте пари за некое дете на ако беше тоа можеше и таму да се плати карата или нешто друго беше работата ...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
За да нема збрка со картете, затоа и Војводи беа на главната трибина. Зошто Војводи не плаќаа карта за нивната трибина, па таке нема ни контрола на врата (контрола од управа мислим, за карте и такви работе, иначе полиција има). А ваке свекој што влезе на главна купи карта, што отиде за лекувањето на Владе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom