Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Ima vreme do 30 ne provociram nie ke bideme vo stadion dali ke go otvorat nasa tribina ne se znae ne sme nie domaqini ako ne ke platime karti ke pravime nesto ke vlezame ke navivame od glavna i toa bez transparent nemozeme so transparent :)..Ke vidime do togas ima vreme so sreqa :smir:

Neka pobedi najdobriot neka pobedi fudbalot :toe:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.318
Поени од реакции
2.846
Ima vreme do 30 ne provociram nie ke bideme vo stadion dali ke go otvorat nasa tribina ne se znae ne sme nie domaqini ako ne ke platime karti ke pravime nesto ke vlezame ke navivame od glavna i toa bez transparent nemozeme so transparent :)..Ke vidime do togas ima vreme so sreqa :smir:

Neka pobedi najdobriot neka pobedi fudbalot :toe:
Нека победи фудбалот и се надевам дека ќе е така
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Oooooooooууууууу Браво за Видеово Тетовчани секоја Чест . Ќе стискам палци на дербиво да победите и душава ќе ми се наполни ако е така . Многу ми е мерак што во Тетово имаме јаки момци и убаво што ви текнало полека полека да го мобилизирате народов да има во план дека се игра Големо Дерби . Верувам дека вашата трибина ќе биде исполнета до последно место и ќе им ја затворите муцката на дотичниве особи . Со Среќа само напред :vozbud:
 
Член од
10 април 2010
Мислења
320
Поени од реакции
58
Ima vreme do 30 ne provociram nie ke bideme vo stadion dali ke go otvorat nasa tribina ne se znae ne sme nie domaqini ako ne ke platime karti ke pravime nesto ke vlezame ke navivame od glavna i toa bez transparent nemozeme so transparent :)..Ke vidime do togas ima vreme so sreqa :smir:

Neka pobedi najdobriot neka pobedi fudbalot :toe:
мора да присуствуате градското дерби без 2те навивачки групе нема да биде дерби али мислим дека вашата трибина ќе ја затвора ама нвм ќе идете на главна ќе платите карта ќе навиате без транспаренти позз и ја исто се надевам да победи подобриот
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Ка што пишав пред 5-6 дена, непоразени ќе се вратимо од Турново. Појма неам што се дешавало на утакмицава, ама според мене целиот напад ни се базира на Генц. Мн е поажурен нападот ка игра он. Се надеам дека ќе остане кј нас.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ajde prijateli ideme zaedno vo polufinale..vardar gi zgazi tikves 4-1
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Двата гола ги дал Милан Ристовски...по двата гола со Вардар еве сеа и Турново го реши....со што покажа дека мора да игра прва постава:toe: :)
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
БРАВООООО ТЕТЕКС!!!!!!!!!!!! Победа на гости и тоа со 2 дадени :) наредна дома само паметно да се изигра и у полу-финале...па тогаш кој сака нека падне (а би сакал Вардар) !!! успут и браво за Милан Ристовски едноставно звер е :) поздрав...
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Супер! Имамо големи шансе за да се пласирамо пак во квалификациите за Евролигата... ако ги пројдемо Турново (што не би требало да претставува проблем) ќе играмо со Металург, Напредок или Вардар (таке би требало да биде по првичниве резултати) Вардар ќе биде зајакнат со доаѓањето на Брацо па може ќе сака Вардар да излезе во европа преку купот таке да би несакал Вардар да ни падне, Металург е јак но може да се пројде не са ништо посебно и Напредок најдобро ќе ни биде да ни падне... и таке до нов излез во Европа :)
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Супер! Имамо големи шансе за да се пласирамо пак во квалификациите за Евролигата... ако ги пројдемо Турново (што не би требало да претставува проблем) ќе играмо со Металург, Напредок или Вардар (таке би требало да биде по првичниве резултати) Вардар ќе биде зајакнат со доаѓањето на Брацо па може ќе сака Вардар да излезе во европа преку купот таке да би несакал Вардар да ни падне, Металург е јак но може да се пројде не са ништо посебно и Напредок најдобро ќе ни биде да ни падне... и таке до нов излез во Европа :)
ja брат ако примети пишав одма би сакал Вардар да падне...не за друго да знаемо на што смо нели???нејќем у финале да бидемо со нив зошто ќе има режисери,па ваке би знаел и да отпаднемо у полу финале да одпаднемо...а ако идемо без местенке тогаш купот е повторно НАШ, и излез у европа !!!!
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Честито победа момци:)Се гледаме полуфинале/финале :):)
ти се прае ќејфот а :) ???? хехеххехе....ако ако фала на честитката...честито победа и до вас па да се надевамо полуфина-финале/финале...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.463
Поени од реакции
28.740
ти се прае ќејфот а :) ???? хехеххехе....ако ако фала на честитката...честито победа и до вас па да се надевамо полуфина-финале/финале...
Како да не ми се прај после 2 години ваква победа немаме со 3 разлика :icon_mrgrКај што имавме можност за уште минимум 2-3 гола кој завршија у пречка или фатени од голамот..
пс.Извинете за офтопик:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom