Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
И сеа дојдовмо до некаков закључок ? Свите смо свесни дека мак фудбалот треба да се мењава од корен. од федерација, судие и селски стадиони без трибине.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.175
Поени од реакции
7.889
И сеа дојдовмо до некаков закључок ? Свите смо свесни дека мак фудбалот треба да се мењава од корен. од федерација, судие и селски стадиони без трибине.
Pak stativa drugarce
Koj site?
sega i vie ste protiv hari ?
sega koga imate neizvesna idnina a do vcera kaj bevte ?duri imavte sponzor vo intimni vrski so hari si kutevte sega pazi SVITE ste bile svesni ne be drugarce svite ste svesni samo koga ke dodji jajceto na gazot odnosno ke za igra meckata i vo vasiot dvor togas vi teknuva a inaku uste utre da najdite sponzor ke zaboravite na hari i kopmnaija
ps.tuku cesit ke bidat sega vasite duracina od sk sega ke svrtat plocata i za hari ke bidat i ke ostanime samo nie proiv hari i kopmanija i se razbira toj sto ke bidi drugiot za odpanjake ovaa godina bregalnica so falangata :smir:

pps.poke ne pisma kaj vas izvinete za offtopicite do sega :salut:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.351
Поени од реакции
16.543
Што се замарате со ствари за кои не треба да се замарате.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.684
Поени од реакции
5.992
Pak stativa drugarce
Koj site?
sega i vie ste protiv hari ?
sega koga imate neizvesna idnina a do vcera kaj bevte ?duri imavte sponzor vo intimni vrski so hari si kutevte sega pazi SVITE ste bile svesni ne be drugarce svite ste svesni samo koga ke dodji jajceto na gazot odnosno ke za igra meckata i vo vasiot dvor togas vi teknuva a inaku uste utre da najdite sponzor ke zaboravite na hari i kopmnaija
ps.tuku cesit ke bidat sega vasite duracina od sk sega ke svrtat plocata i za hari ke bidat i ke ostanime samo nie proiv hari i kopmanija i se razbira toj sto ke bidi drugiot za odpanjake ovaa godina bregalnica so falangata :smir:

pps.poke ne pisma kaj vas izvinete za offtopicite do sega :salut:
hahhah im zborite na vojvodi a vie so napraivte koga bojkotiraa vardar mkd gj p sloga vie ckembarite otidovtei rekovte da igra pelister a sega jadete gomna ccccccccc
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.175
Поени од реакции
7.889
hahhah im zborite na vojvodi a vie so napraivte koga bojkotiraa vardar mkd gj p sloga vie ckembarite otidovtei rekovte da igra pelister a sega jadete gomna ccccccccc
правен е муабетот 10000 пати ама ај уште еднаш само за тебе и лепо друштво
кажано беше дека ние како и пред тоа и после тоа дека сме против хари и ќе бидеме
тоа не беше начин да се смени хари само ситна игра во која најдебелиот крај го извлекоја слога и македонија за жал не можиш бе дете на собрание да имаш само тројца членови за тебе а тие да се буниш против хари и да бараш поново вондредно собрание и плус тоа николовски и овај до слога не беа поарни како против кандидати исти кур само друго паковање
друго ај да ми рече некој мене од македонија и до слога ама вие не бе што не останавте и вие во бојкотот како слога туку каши да се знај дека имаше конаткти по меѓу двете навивачки групи вашата комити и нашата чкембари и заеднички беше решено да се повлечат од бојкото оти тоа не е начин да се смени хари без јака подршка и официјлниот став на нашата група беше кажан 10000 пати дека ако се најдеја 6 клуба ние ќе бефме 7 клуб и за автоматски распад на лигата а вака ако пордолжевме што ќе беше сега ќе бефме и ние 3 лига и пак другите ќе си ја тераја работата и после кој е кирв никој
а кажими ти што има полошо од тоа клубот да тие последна лига
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
eve gledam deka se starmite vie da kazite pa jas da vi kazam inaku do pred nekoe vreme po deset postovi denot pisevte za bez vrska ama sega nekako nikade ve snema
Znaci se znaj deka braco dosol vo makedonija samo za vardar i ostanal site ovie godini tuka samo za vardar i vie befte samo preodna stanica na brklijata za zal do sega mnogu pati vi bese kazvano deka ste samo potrosen matrijal za barco ama vie zaslepeni od uspesite so klubot ne za drugo oti braco ne mozese da gi daj parite tamu kaj sto saka pa si rece da napraj nekoj dinar na strana odnosno so vas i se razbira zaslepeni so avtobusite i po nekoj baklja ne ja gledavte golemata slika no toa vie ste ne iskusni za ovaa prva liga pa da gi znaete slucuvanjata vo nasata liga i kakvi luge ima tuka
do sega se krstevte vo braco no sega kako sto ke odi rabotata godinava garant ke ste vo rpvite pet sest no za vgodina ke vidime
i nekoj mi se smeevte na potpisot moj no kako sto odi rabotata i vie ke go stavite istitot




ova go prefrliv od fan klubot na vardar da ne go tupime tamu
bravo be zver a koj rece deka nema da opstoite ke opstoite no rekov ke ve cekame vgodina vtora liga so nas da si igrate
sega prvo kaj bese teteks bez braco kazi mi ti?vtora liga !!! kolku godini?mnogu!koj ve pikna prva liga i vi dade trofej vo kupot?braco koj dava pari za igraci?braco
Znaci bez braco nisto be drugarce ne deka nema da postoite kako klub daleku od toa ama bez pari NIKOJ NE IGRA FUDBAL!!!a bez igraci samo vtora liga ova drugarce od iskustvo ti go kazvam a ne od gataci

ps.nemojte samo da si go rasipite drugarstvoto so skopjani za braco oti braco ke si zamini koga togas ama grupite ke treba da opstojat (ova ne za drugo oti gledam mnogu pocnavte da se kontrite )
:smir:

flopz-za kakov finasier bi molele be ? za braco ? ne blagodaram takvi i nie sme imale be dete samo da dojdat za koris vo klubot se da prodadat od igraci i da namestat utakmici site ni bile kao toj vasiot be do seg aza toa i nie sme na ova nivo sega
slusaj poarno da imas nekakov sponzor odnosno nikakov da sme stabilni vo ligata od kolku edna sezona vo prvi 4 pa drugta da da odime 2 liga
ama aj nema vrska terajte svoj film rekov ke se gledame vgodina
abe decko ja neznaem kakva ce bide situacijata pa tebe ce te prasuem...nikoj ne te vikna ovde da komentiras...sekoj znae koj e braco i gotovo nemora po 500 recenice ovde tvoi....a vie sto ste iskusni u pm. da ne zborim....i sea godinava ako otpagjate koj vie kriv???
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Дечко, НАПИЊАШ!
А што бе, демек ние го поддржуваме хари? Што мрсиш муда не ми е јасно. Едно е клубот, друго са навивачите. Цели две страни ги вртиш истите муабети, Брацо ова Брацо тоа. Па Брацо да не беше, знаеш до сега каква ќе ни беше лигава (не дека сега е многу поарна), ама немаше да постои Мак.лига. Брацо краде, ваков е таков е, ама барем инвестира. Во сите клубови кај што спонзорирал, крадел ама и вложуел многу. Почнуајќи од младинските категорие, да го земем Тетекс за пример. Младинските категорие до пред да дојде Брацо немаја основни работе за тренинг, значи ОСНОВНИ. И да не дојдеше Брацо сигурно сега Тетекс ќе играше у 3-та лига, а младинските категорие немаше ни да постоја (под такви услови какви што се тренираше, никој не е будала да продужи).
Така да, Брацо колку има лошо направено толку има и добро.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
dobija nagrada od hari za podrskata kon nego otidoa na pripremi vo spanija
А немаја пари за до кичево :toe:. И сега ќе каже дека по 1000 пати е кажано а уствари ништо не е кажано. Да откажаја и они и Турново сигурен сум дека и други ќе откажаја, а сега вели ако има 6 екипи ние ќе сме 7. А зошто ако толку се јаки (само на вилици изгледа) не се тие 6тата а некоја друга 7ма. Или пак ова јас го викам пичица ќе се сескам али да не ми влезе и фактички демек се против Хари а уствари му помагаат. И затоа глупаво е вие да напаѓате ако не поддржувате нешто не ни спомнувајте туку моабетот им е на пелистер ако сите тогаш и ние. Па така сите имаат "храброст", а уствари храброст е сам ако имаш МУДА да се спротиставиш.

Моабетот е некриви некого за нешто што немаш муда да направиш, т.е. Пелистер само бара алиби кај двете страни тоа ти се вика седење на две столици. барем нека кажат дека са со Хари и слично поголеми мажи ќе испаднат а не вака кажуваат на други што треба да прават а уствари они истото го прават
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Значи има доста муабети шо се вртат откако Брацо го доби спорот, дека ќе финансира само во еден клуб и сл.
Но највероватно Брацо ќе ги финансира и Тетекс и Вардар од полусезонава или од почеток на новата сезоната.
И така приоритет ќе му биде и двата клуба да играат во Европа!
Инаку, за купов ја би преферирал послаб клуб да ни падне за да се нема некој проблеми, Локомотива или Брегалница би било супер :) .
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Значи има доста муабети шо се вртат откако Брацо го доби спорот, дека ќе финансира само во еден клуб и сл.
Но највероватно Брацо ќе ги финансира и Тетекс и Вардар од полусезонава или од почеток на новата сезоната.
И така приоритет ќе му биде и двата клуба да играат во Европа!
Инаку, за купов ја би преферирал послаб клуб да ни падне за да се нема некој проблеми, Локомотива или Брегалница би било супер :) .
а зошто не и Тиквеш ??? :)
 

RBA

Член од
6 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
а зошто не и Тиквеш ??? :)
За Тиквеш е друга песната во моментот Тиквеш го фати некоја криза но тиј во 2ра лига е нај стабилен и еден од сигурните што ке влезат во лигата има квалитетни играчи има финансии кој може и екипи од 1ва лига да му завидат и како др фени му е спонзор нај малку Тиквеш ке биде во полу финале.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
За Тиквеш е друга песната во моментот Тиквеш го фати некоја криза но тиј во 2ра лига е нај стабилен и еден од сигурните што ке влезат во лигата има квалитетни играчи има финансии кој може и екипи од 1ва лига да му завидат и како др фени му е спонзор нај малку Тиквеш ке биде во полу финале.
Абе другар не ме зезај нека падне па ќе го сомелемо ;)
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Забрането ни е гостуење у субота од страна на управата на Скопје. Дури и доколку се иде неорганизирано со обележја наВојводи, Тетекс на поединците ќе им биде наплатено карта од 300 денара. Така да наредно нивно гостуење нека бида спремни по 1000 да плата карта доколку сакаа да си го гледаа тимот у Тетово.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Забрането ни е гостуење у субота од страна на управата на Скопје. Дури и доколку се иде неорганизирано со обележја наВојводи, Тетекс на поединците ќе им биде наплатено карта од 300 денара. Така да наредно нивно гостуење нека бида спремни по 1000 да плата карта доколку сакаа да си го гледаа тимот у Тетово.
Не доаѓаат они не бери гајле,затоа прават вака :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom