Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
6 септември 2009
Мислења
2.618
Поени од реакции
1.123
Зарем Миравци и Шкендија не беа доволен аргумент да се смени Стратев ? Ај доста више зборење глупости, досадни сте !
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.430
Поени од реакции
28.555
Во сабота после утакмица ако не сте уморни ве чекаме вечер на утакмица со пАлистер :)
 

realMadridfan

Madridista
Член од
15 декември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
10
kako sto pocna mislam deka deka i ova sezona tetovo ke bide najfudbalski grad mislam deka i sampionot i pobednikot na kupot ke bidat vo tetovo......srekno i na vas daj boze da bideme 1-2 mesto vo ligata i vie uste ednas da go osvoite kupot :D
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.175
Поени од реакции
7.889
Oва сам го смисли или ти го кажа некој?
Aбе така мене ми текна :toe:ама види во денешен дневник што се жали стратев;
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=DAD38658E2014848A936BFE0C8CC8078

Немам одговор што се случува, бидејќи играчите ништо не кажуваат, но знам дека вака повеќе со интернационалците од Бразил не оди, поради што сум принуден да ги тргнам настрана, вели Стратев по третиот последователен пораз на Работнички
- Немам одговор што се случува со играчите. Често имаме состаноци, разговараме, со мене и со претседателот, но никој ништо не пријавува. Нема ниту поплаки. Од она што го демонстрираат на теренот, знам дека вака повеќе не оди со интернационалците од Бразил. Продолжуваат да играат за себе, а не за екипата. Фудбалот е колективен спорт. Бидејќи не слушаат што им се кажува и не се ставаат во функција на тимот принуден сум да ги тргнам настрана. Нема да играат, се пожали по мечот со „текстилците“ Зоран Стратев, тренерот на Работнички.

Па ти види сега и размисли како ќе заврши утакмицата во тетово со голем коефициент за 2 а ништо чудо до тогаш ако брацо се пресели во вардар како што се најавите па нив да му ги враќате бодовите од оваа утакмица :salut:
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Aбе така мене ми текна :toe:ама види во денешен дневник што се жали стратев;
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=DAD38658E2014848A936BFE0C8CC8078

Немам одговор што се случува, бидејќи играчите ништо не кажуваат, но знам дека вака повеќе со интернационалците од Бразил не оди, поради што сум принуден да ги тргнам настрана, вели Стратев по третиот последователен пораз на Работнички
- Немам одговор што се случува со играчите. Често имаме состаноци, разговараме, со мене и со претседателот, но никој ништо не пријавува. Нема ниту поплаки. Од она што го демонстрираат на теренот, знам дека вака повеќе не оди со интернационалците од Бразил. Продолжуваат да играат за себе, а не за екипата. Фудбалот е колективен спорт. Бидејќи не слушаат што им се кажува и не се ставаат во функција на тимот принуден сум да ги тргнам настрана. Нема да играат, се пожали по мечот со „текстилците“ Зоран Стратев, тренерот на Работнички.

Па ти види сега и размисли како ќе заврши утакмицата во тетово со голем коефициент за 2 а ништо чудо до тогаш ако брацо се пресели во вардар како што се најавите па нив да му ги враќате бодовите од оваа утакмица :salut:
На Бразилците не им е ова прва утакмица како играа лошо, со Шкендија беа декласирани, а и изгубија од Миравци таке да гледаш дека не е целта местењето туку нешто друго има Брацо у план.
а зашто да им ги враќамо бодовите кај му ги земавмо поштено сеа?? На тој мајмунот Поповски што на секој можен начин не омаложуваше?? пред да напишеш нешто глупо размисли двапута:tapp:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Него,прочитав мислам во Нова Македонија,Гама потпишал за некој молдавски тим мислам,Дачиа беше...нели требаше во Тетекс да дојде ??
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Него,прочитав мислам во Нова Македонија,Гама потпишал за некој молдавски тим мислам,Дачиа беше...нели требаше во Тетекс да дојде ??
Немаше пари за него, јбг. И точно потпиша за Дачија.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Немаше пари за него, јбг. И точно потпиша за Дачија.
Еееех...ме интересира за што сума се работело,онака чисто информативно ??
Како ке ви дојдеше добро во тим,како кец на десетка,ама јбг,си бара и тој кеш,на крај краева од тоа живее...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Еееех...ме интересира за што сума се работело,онака чисто информативно ??
Како ке ви дојдеше добро во тим,како кец на десетка,ама јбг,си бара и тој кеш,на крај краева од тоа живее...
Појма немам за каква сума, само знаем дека не било баш малку. Јебига, како што кажа и ти дур може ќе си зема јака плата, па за 2 год. може и ќе се врати у Тетекс.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom