Фан Клуб: Тетекс - Тетово

27 ноември 2007
30.700
71.080
Имавмо три 100% шансе за гол, ама џабе. Реализацијата ни е тапа, и постојано го јадемо заради тоа. Прво полувреме бевмо катастрофа, ама второ ги пикнавмо Работнички у шише. Два пута Н`Дав промаши сам на сам со голманот, а најубаата шанса ни беше у 93 мин. кога Стојановски со глава промаши од 6-7м. :/

Сега со Ренова МОРА да се победи, иначе незнам како ќе се спасимо да не играмо бараж.

А за навивањето немам збороој, ТОП!

И уште нешто да кажем, ќе забраев. Значи судиеве незнам што имаа против нас, и стварно ова е премногу. Имаше најмалку 5-6 чисти ситуацие кј што дигна помошникот офсајд, ова ги прејде све границе. Ако продужа ваке не ни бега бараж...
Ќе се спасите бе. КОга тогаш мора да пркнете и на резултатски план. Не ебат и судииве. Шулевски во кобинација со Ставрев не утепаа и нас и вас. Сепак сум сигурен во спасот од проста причина што Турново се тешки камења во последно време и мислам дека не им бега девето место на крај. А и да играте бараж Напредок би требало лесно да го минете, иако не верувам дека ќе дојде до таа утакмица :)

2 јули 2009
230
0
Секоја чест за навивањето денеска:bravo::cuc:
Е сеа малце ме буни тоа што dukes 4ever i nikola_te зборат едно за играта а ти сосема друго и сеа кого да слушам:nesum:Дај барем и за играта бидете едногласни како што сте за навивањето:toe:
абе кој реков за слабата игра мислев за реализацијата, на ренова неможевмо гол да им дадемо и едвај им дадовмо еден на работнички денеска

2 август 2009
1.739
136
Конечно еден клип од 10 минута.:kesa: А, за ова што викате бараж дека ќе играмо незнам зошто зборите за џабе, не веруем дека Брацо ќе го дозволи тоа, ја мислим Турново ќе го јаде годинава зошто 3/3 ги имаа изгубено од кој 2 дома со Тетекс и Вардар таке да ....:tv: