Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
6 септември 2009
Мислења
2.612
Поени од реакции
1.112
Ај у к*рац дебакл :tapp: Ја незнам дал на гости ќе земемо некој бод освен против Милано ? Па добро да му се пљукнем убоо вика боби4е, плата земаа редовно, имаа свекакви услови да играа ка прволигашка екипа,а на терен нигде ги нема...До когај ќе терамо ваке не ми е јасно :tapp:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Како и да е, после 17 године Брацо не пикна у прва лига, да не беше он ќе чекавмо може и уште толку. Со оглед на тоа колку са способни нашиве за барање спонзори, а и со оглед на тоа колку странците са заинтересирани за инвестирање у Македонија, тешко дека некој би не зел. Ја сум уверен дека ќе останемо у прва лига, него се нервирам што играчиве се понашаа ваке лежерно и ги боли курот за све. Македонска работа, ако не им даваш плата не им се игра, ако им даваш редовно се курча...едноставно за нас нема лек. За нас само казна казна и казна, како со магариња...само таке ни доаѓа памет.
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.612
Поени од реакции
1.112
И мене тоа ме нервира,ка нема плата не им се игра,а ка има си викаа шо примам плата редовно и кур ми чуе,епа нема таке треба да покажеш зош га примаш таја плата,за која негој играчи сонуаа за да ја имаа истата,а пак имаа бољи резултати од нас. Прошлата управа ка беше не им даваја плата и не сакаја да играа и само местеа до негде и ги разбирав,али сега имаш све и не играш ка што треба,тоа никако не ми е јасно.:toe:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Значи колку мрзим кј се губи ваке од некои ќори неписмени људи:zid::zid:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Вардар се уништи после бркањето на Брацо сега неможат ни најскромен спонзор да најдат да ги покријат трошоците:toe:
Грешиш овде многу

Македонска работа, ако не им даваш плата не им се игра, ако им даваш редовно се курча...едноставно за нас нема лек. За нас само казна казна и казна, како со магариња...само таке ни доаѓа памет.
Браво за ова:smir: без разлика дали е фудбал,кошарка или некој друг спорт навистина е така:pos2:Ке треба изгледа и вие како на играчите од вардар што им направија на Стража па малце да заиграат како шо треба:vozbud:

Значи колку мрзим кј се губи ваке од некои ќори неписмени људи:zid::zid:
Полека брат без нервирање све ќе си дојде на свое место
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Прееска ги гледав на спорт головите и ептен тиња голови примивте,сите голови по грешки на одбраната,а последниот гол голманот си ја заби во агол :kesa:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
mislenjata na AIWA do nekade drzat... a nie ako begame od realnosta toa e drugo...

Прво искрено ми е криво што изгубивте.:nesum:
Е сеа дали перел брацо пари или не тоа незнам само ке ве потсетам што му се деси на вардар додека чичко брацо беше на власт.Тотално го уништи тимот и уште прави некој обиди пак да се врати назад но изгледа тоа многу тешко да му успее.Дознале комитиве дека тој Јакимоски е човек на чичко брацо и одма рекле не.Е сеа да се навратам на Тетекс и еден совет до популарните ВОЈВОДИ(според мене се најпопуларни во цела Македонија:pipi:)гледајте до крајов на првенството некако избегнете бараж и да останете во прва лига а после тоа со бојкот да го избркате чичко брацо зашто тотално ќе ве уништи.Па да му се плукнам можете да најдате еден добар спонзор само тие од управа треба малце да го испотат гз-от:pos2:(простете на вулгарноста али таке е ебаго:toe:)нека прошетаат малце низ соседниве земји и одма ке најдат спонзор гарант па видете како еден пелистер најде добар спонзор од бугарија само работава е што има некои поединци што не сакаат да се тргнат од клубот и затоа нема пари.
Од мене толку и сеа извините ако мислите дека малце е глупо ова што го пишувам ама буквално е така:salut::salut:и на крај да не заборам нешто СО ВЕРБА ВО БОГ,ВОЈВОДИ ДО ГРОБ:vozbud:
samo neznam koj od upravata od teteks ke trgne da bara sponzori,pa ni manje ni vishe od stranstvo.. site se ljangari i cekaat sponzorot da dojde sam i da im dade plata na site.
site se kurchatori ,ama bash site do eden.. ne gi biva za nishto..
p.s. dobro e shto i po tolku godine vlegovmo, pa i da izlezeme barem uste ednash docekav da e teteks u prva liga..
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
E sto gresim se gleda po rezultatite. Dur bese Braco Vardar bea sampioni koj go izbrkaja 5,6ti u liga a sezonava se bora za opstanok:toe:

Ајде малце прогледај ја историјата на Вардар.Одма ке приметиш дека Вардар во времето на Брацо има освоено само една титула и тоа првата година кога дојде брацо во Вардар.И пази само малце тогаш беше само генерален спонзор а не сопственик.И после првата сезона го бара Вардар во целосна сопственост да вложувал повеќе пари и овие наседнаа на тоа.А што се деси после тоа дали знаеш???Губеше Вардар од третолигаши имајќи го најдобриот состав во Македонија.После пет години тапкање во место Комитиве со освестија и почнаа да се бунат против него.И овој сеа немајќи друг излез мораше на неговата десна рака(Хари) да му нареди да го намести купот во корист на Вардар мислеше со тоа да им ги замачка очите на навивачиве ама касно беше.Па почнаа комитиве заедно со играчиве да организираат бојкоти,штрајкови и што уште не.Пр:ако се сеќавате на гробот што го ископаа на градски.
Ај разгледај уште малце и после кажи да ли сум во право или не:tapp: е сеа стварно дека се борат за опстанок ама зашто е тоа така.Па кој сака да го земе Вардар со толкав долг направен во времето на Брацо(не плачање на сметки за користење на стадион,сомнителни трансфери и кој ден денеска не се исплатени)тоа е астрономска сума која ни будала не се нафаќа да ја плати.:salut:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Ајде малце прогледај ја историјата на Вардар.Одма ке приметиш дека Вардар во времето на Брацо има освоено само една титула и тоа првата година кога дојде брацо во Вардар.И пази само малце тогаш беше само генерален спонзор а не сопственик.И после првата сезона го бара Вардар во целосна сопственост да вложувал повеќе пари и овие наседнаа на тоа.А што се деси после тоа дали знаеш???Губеше Вардар од третолигаши имајќи го најдобриот состав во Македонија.После пет години тапкање во место Комитиве со освестија и почнаа да се бунат против него.И овој сеа немајќи друг излез мораше на неговата десна рака(Хари) да му нареди да го намести купот во корист на Вардар мислеше со тоа да им ги замачка очите на навивачиве ама касно беше.Па почнаа комитиве заедно со играчиве да организираат бојкоти,штрајкови и што уште не.Пр:ако се сеќавате на гробот што го ископаа на градски.
Ај разгледај уште малце и после кажи да ли сум во право или не:tapp: е сеа стварно дека се борат за опстанок ама зашто е тоа така.Па кој сака да го земе Вардар со толкав долг направен во времето на Брацо(не плачање на сметки за користење на стадион,сомнителни трансфери и кој ден денеска не се исплатени)тоа е астрономска сума која ни будала не се нафаќа да ја плати.:salut:
Titula vo prvenstvo i kup:toe: sega moze da sonua za toa,a inaku dolgot e 600.000 evra i ne e nesto golem se vrakjaa tia pare mn brzo ako izlezes u evropa.Ja nemozem da svatim uste kako takov klub so tradicija nemoze da najde sponzor imaa stadion super,navijaci i publika obicna da go napuna stadionot koj bi bil kvaliteten klub. Ipak federacijava ni e sranje i nikoj nejkje da rizikue da ulozi pare da go zaeba i da mu gi pokrada ama imam nekoj nadez cim kipranive uspeaja da ga sreda ligata zasto ne i mie za nekolku godine:toe:
 

Vojvodi_Te

Војводи Тетово
Член од
31 март 2009
Мислења
122
Поени од реакции
5
Браво за ова:smir: без разлика дали е фудбал,кошарка или некој друг спорт навистина е така:pos2:Ке треба изгледа и вие како на играчите од вардар што им направија на Стража па малце да заиграат како шо треба:vozbud:
Комитите напраеја тоа што напраеја на Стража, и се заеба*а .... Им отиде Трифун кој беше последната надеж за Вардар, и сега нека плача ... Не може да бараа некој да инвестира у Вардар, а тија да контролираа што и како ќе биде тоа го нема нигде у свет.
Инаку сега за сега ГОСПОД не може да го избрка БРАЦО од Тетекс, зошто клубот е 100% негов .... А ти што предлагаш членоој од управата да ида и да најда спонзор, тоа нема шансе, зошто Брацо е управа у Тетекс, што значи Брацо именуе и разрешуе членоој ....
Гледај го интервјуво со него, и ќе видиш што и како било у Вардар.
[link]http://video.gogle.com/videoplay?docid=-290942356472862681#[/link]
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
ајде ни иде многу лесен натпревар со милано имамо 3 бода ;)
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.612
Поени од реакции
1.112
Очекуем еден лесен тренинг со Милано,само што овја пут ќе ми биде прв да пропуштим една утакмица од Тетекс дома после долго време затоа што сум болен,али јбг. :toe:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Очекуем еден лесен тренинг со Милано,само што овја пут ќе ми биде прв да пропуштим една утакмица од Тетекс дома после долго време затоа што сум болен,али јбг. :toe:
Абе има време до среда можеби ќе бидеш подобар па ќе одиш да гледаш:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom