Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
6 септември 2009
Мислења
2.625
Поени од реакции
1.169
Може тој играчот од 3-та лига е тој од пелистер што играше блажевски или таке неш добар играч ако е тој беше меѓу најдобрите у првенство,а тој тиаго не заигра само на пријателски заш го чуваа господ знае,а и мишко ќе можеше да игра да не беше у славија:vozbud:
Тиаго еднаш играше против Беласица у куп и тоа влезе од клупа и не се покажа баш многу...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тиаго еднаш играше против Беласица у куп и тоа влезе од клупа и не се покажа баш многу...
Па играше 20 минута само, а нема играно којзнае од когај. Ама сигурен сум дека од Постолов ќе изигра подобро, нека го проба барем (ако е овде).
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Aбе постолав нее некој шпиц ама трча многу и знае да му пушти топка у празно на другиот напаѓач,а ико скроз прекинал со фудбал?
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Da be Zika go zabraev,a on moze mnogu da pomogne...

btw, isto take i Bojan moze da igra napagjac i licno od nego sum slusnal deka prirodna pozicija mu e spic,ali sve ostanue na Kifla
праев муабет завчера со него и ми кажа дека не му е шпиц стандардна позиција туку дур играл у чукарички и младенковац играл крило:)
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.625
Поени од реакции
1.169
Aбе постолав нее некој шпиц ама трча многу и знае да му пушти топка у празно на другиот напаѓач,а ико скроз прекинал со фудбал?
Тачно, на првите утакмице трчаше баеѓи и се залагаше, ама пак ја мислим дека не заслужуе да игра прва постава зш у последно време ич не се залага,ем е многу спор и ка ќе му пушта топка у празно не може да ја стигне или ако ја фати одма ја губи...:toe:

праев муабет завчера со него и ми кажа дека не му е шпиц стандардна позиција туку дур играл у чукарички и младенковац играл крило:)
Добро де се збркав ја :smir:
Младеновац се вика клубот не Младенковац :helou:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Тачно, на првите утакмице трчаше баеѓи и се залагаше, ама пак ја мислим дека не заслужуе да игра прва постава зш у последно време ич не се залага,ем е многу спор и ка ќе му пушта топка у празно не може да ја стигне или ако ја фати одма ја губи...:toe:


Добро де се збркав ја :smir:
Младеновац се вика клубот не Младенковац :helou:
грешка при куцање:)
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
пишујте нешто да не седи ваке се нервирам:)
на пример: Металург - Тетекс 0-1 стрелец Мики јовановски:)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Не веруем дека може да извлечемо поволен резултат со оглед на тоа дека на гости имамо освоено само 3 бода(и тоа со милано:kesa:).Мора да почнемо и на гости да земамо бодоој :toe:
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.625
Поени од реакции
1.169
Ја мислим дека и утре е тешко дека ќе земемо бодоој у Скопје, заш неколку стандардни играчи нема да бида у можност да наступа и без нив ќе биде доста тешко,али ќе видимо зош да не изненадимо,бидејќи е редно да земемо бод на гости против една асална екипа каква што е Металург :toe:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Не веруем дека може да извлечемо поволен резултат со оглед на тоа дека на гости имамо освоено само 3 бода(и тоа со милано:kesa:).Мора да почнемо и на гости да земамо бодоој :toe:
тоа време за почнуење со гостински бодој е токму утре:)

денеска играмо у следниов состав:
Јовановски

наумовски мишковски георгиев богојевски

ристовски савевски реџепи захариевски

Радоњиќ Полстолов



Левков и Стојановски се повредени иако само стојановски може да смени нешто у играта на тетекс, левков има промашено 5-6 зицера таке да:)


http://ffm.com.mk/
имате на радио у живо коментирање:)
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.625
Поени од реакции
1.169
Ц ц ц 1 0...:nesum:
Ајде у второ нека дада гол барем нерешено да извадимо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom