Фан Клуб: Тетекс - Тетово

Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Жално ќе беше да не победевмо. Турново цела утакмица топка не чепна. Среќа на крај после толку шансе дадовмо гол, и многу важни 3 бода остануаа кј нас. Иначе публика имаше, ама навијачи немаше...не бркајте некој поими :)
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Aјде ко ќе дојда Војводеве дома и ќе се стопла нека ни сподела некој интересен момент, нивно видуење на утакмицава :smir:
абе победата ја заслуживмо немаја шанса они шут кон гол 0:) мие имавмо многу шансе, и пред црвениот картон имавмо 2 - 3 шансе навиање немаше заш бевмо околу 50 душе на југ, играчиве не играја нешто посебно на пример многу разочара аце стојановски не му беше денот а многу добро одиграја Марко (голман), Далибор стојковиќ, Елмедин реџепи им го сврте паметот и Жика.
Ипак добра утакмица бар малу проурлавмо:)
 
B

Beck's

Гостин
абе победата ја заслуживмо немаја шанса они шут кон гол 0:) мие имавмо многу шансе, и пред црвениот картон имавмо 2 - 3 шансе навиање немаше заш бевмо околу 50 душе на југ, играчиве не играја нешто посебно на пример многу разочара аце стојановски не му беше денот а многу добро одиграја Марко (голман), Далибор стојковиќ, Елмедин реџепи им го сврте паметот и Жика.
Ипак добра утакмица бар малу проурлавмо:)
kako toa 0 sutovi kon gol,a mnogu dobar bil golmanot

inaku cestita pobeda
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Па два-три пута добро илзезе пред противничките играчи ка беа сам на сам и пресече топка, иначе немаше шанса да се докаже на подруг начин.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Мрзим некој кј игра бункер ка што играја денеска турново:toe:
Пробуавмо некако преку нафрлувања во нивниот шеснаетерец,но тешко е кј играш против таа игра:toe: и на крај за наша среќа се протна некако топката излегоја напред сами и да не дадеја гол подобро ќе беше да се утепаја :toe:
Ајде нека ни е со среќа победава:salut:
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
230
Поени од реакции
0
апсолутно заслузена победа за нас иначе тиа од турново незнам зошо играа фудбал нека ида да глума негде за тоа ги бидуе,:toe: кј нас на нашата трибина немаше никој од воџете којзнае што е работава :toe::toe:
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
ајде нека ви е честито победата,поздрав од КОМИТИ
КОМИТИ И ВОЈВОДИ засекогаш заедно:helou:
 
Член од
29 август 2009
Мислења
134
Поени од реакции
19
dobra igra posle crveniot probuevmo nesto da napraemo ama turnovo igraja bunker nemozese da se probie ama od igracive regepi izigra stvarno jako i e do sea najdobar igrac vo teteks spored mene. za Vojvodi loso bese vremeto a i mn sa po rabote take da jbg naredna pojce ce bidemo da se nadeamo!!!!:smir:
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Ајде нека ние со среќа победата!!!Сосема заслужена беше,цело време напаѓавмо а Турново се бранеја и нешто на контра сакаја да направат.И сеа ќе биде тешко со Силекс,ама ништо не се знае..
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.619
Поени од реакции
1.124
Ајде нека ние со среќа победата!!!Сосема заслужена беше,цело време напаѓавмо а Турново се бранеја и нешто на контра сакаја да направат.И сеа ќе биде тешко со Силекс,ама ништо не се знае..
E da so Sileks ke bide tesko,ali ako se napagja od pocetok i ako prvi dademo gol sve ke bide polesno,ama ke vidimo sto ke bide.
 

POTOK

VOJVODI
Член од
4 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
6
treba da znaete na 1 noemvri vojvodi slavat 21 god postoenje take da so renova ima da gori cel stadion spremajte se:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom