Гитарски појачала

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Ќе биди ко ќе соберам една 2000 $ , ама од ко ќе купам поасолна гитара :vozbud:
 
S

StormRage

Гостин
Ај народе глеам гитаристи овде... шо појачала се Guitarcord (мислам вака беше) не е нешо за мене туку за еден другар а баш такво на праење ми донесоја нешо му грчело неам да го пробам... чинат или не?
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
2
Собирајте до 700 евреи и обратете се кај Јован гитаристот од Hardfaced,да го чуете Soldano-то шо го има склопено има на газ паднете сите.:drk:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Се продава лампаш 100 w.Купен е од кај Владо лампа пред година ипол и кога е купен се веднаш сменети лампите така да мозам да казам дека се релативно нови.Погодно е за свирење секаква музика.Единствена мана му е што е прегласно :vozbud:јас до сега не сум имал каде да го пуштам погласно од 3 ипол.Инаку појачалото е Marshall 1959 серија со влад модификации затоа што Владо менуваше дел од електрониката.Цена само за главата е 260 евра а заедно со звучник 15 ка марка RCF цената е 300 евра.Не сакам да го менувам за никаков вид опрема поради тоа што имам се што ми треба.:tapp: Во одлична состојба е сите што сакаат да го чујат нека ми пишат приватна порака.Незнам како се закачува слика на странава па затоа и нема слика:smir:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Абе маршал сигурно не е, пошто таква глава кошта 2000 евра :) А од сликата на пазар3 шо е, се гледа по изработката дека не е Маршал туку некоја копија. Него, што лампи има? И фул лампаш е или само со предпојачало лампашко?
 
Член од
4 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Фул лампаш е 100 w убо пишува:vozbud:и исто така пишува дека е земено од кај Владо :smir:Значи и да била копија и да не била копија пак највеќе е влад затоа што тој го средуваше скоро целото ако не се лажам само плочката останала од Маршалот.Вреди да се види тоа можете и Владо да го прашате доколку го познавате:vozbud:а лампи какви има незнам нови беа коа ги монтираше Владо стандард што ги става во појачалата
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Шитка ли некој 30-50 ватно појачало ? :smir:
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
64
Поени од реакции
2
Абе маршал сигурно не е, пошто таква глава кошта 2000 евра :) А од сликата на пазар3 шо е, се гледа по изработката дека не е Маршал туку некоја копија. Него, што лампи има? И фул лампаш е или само со предпојачало лампашко?
Веруј дека не е копија,ова е еден подобрите Маршали шо ги иам чуено:)
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Веруј дека не е копија,ова е еден подобрите Маршали шо ги иам чуено:)
Хехе, абе не е битно дали копија или оргинал, чим звучи добро не е битно шо е :)

еве ми слика од мојата "опрема" :nesum:

 
Член од
4 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Хехе, абе не е битно дали копија или оргинал, чим звучи добро не е битно шо е :)

еве ми слика од мојата "опрема" :nesum:

Појачалото ти е Влад се гледа одма ,фини педали ми се допаѓаат, гитарата незнам што марка е не се чита но никогаш не сум бил љубител на страт модели ама важно е тебе да ти лежи:) значи и сам си свесен какви појачала изработува Владо лампа така да секој што би сакал да го чуе слободно нека ме исконтактира нема да згреши околу појачалото.а серијата е таа од маршал 1959 имаше и некои букви два модела се од тој тип ама незнам точно кој е.овој е со двата чисти канали нема никаква дисторзија.:vozbud:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Да да Влад ми е појачалото и се разбира многу сум задоволен пошо ѕвер е типот :) 60W со Vintage 30ка звучка. Педалите се топ мада ја продавам биг мафот пошо ми требаат пари за нова гитара, а Boss SD-1 е модувана за повеќе бас, драјв и потранспарентен звук. Иначе гитарата е Сквеер страт ама костумизирана малце... малце појче :vozbud:. Набрзо ќе земам ново гитарче изгледа PRS :). Иначе тоа појачалото твое е изглеа 1959SLP. И чим е од кај Владо сигурен сум дека звучи топ :helou:
 
Член од
4 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
PRS wow со таа гитара нема утка :vozbud:Убав звучник си избрал за појачалото.Шом кје купиш ПРС одма да се пофалиш.Би сакал да го видам тоа.:nesvest:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Хехе ќе биде, уште да присоберам пари. Планирам нешто како PRS SE Singlecut. Одлично гитарче според мене.
 

NetworX

Кретен
Член од
9 ноември 2009
Мислења
252
Поени од реакции
19
Добра оперма со мала забелешка
ДАЈ БЕ СМЕНИ ТОА ПРОДУЖНИОТ РОЗЕВ Е :jaj:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Хахаха, абе си врши работа каблето :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom