Каков фотоапарат имате?

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Ќе фуче ќе фуче:) само батеријава да ссе наполни бе....ќе умрам еј
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Aj со здравје да си го користиш, знам каков е ќефот , да се има ѕверче во рака :) со милион повеќе опции од претходно. Ај првите фотки ги чекам.
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
422
Поени од реакции
141
Точкест со здравје да си го холандисваш и саде убај слики да си прајш. :salut:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Еве една од фотките што ги направив:) 15 секунди Shutter:)


забегувам ептен со мануелните подесувања така да ќе ми треба време дур да ги совладам:) Ај на газда Мистик ќе му варам кафе у двор па ќе подобјасни малце:)
и пиво може:) :)
 
Член од
7 март 2007
Мислења
197
Поени од реакции
12
Точкест, убава кујна :P:P хех
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Еве една од фотките што ги направив:) 15 секунди Shutter:)


забегувам ептен со мануелните подесувања така да ќе ми треба време дур да ги совладам:) Ај на газда Мистик ќе му варам кафе у двор па ќе подобјасни малце:)
и пиво може:) :)
Преубава слика :wink:
 

DzULA

Nikonian
Член од
31 мај 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Aj so zdravje da si go koristis, solidno aparatce so super optika i zaviduvacki raspon na "mm". Aj sto pobrzo da go "sovladas" M -modot i da ni prakjas SUPER fotki (koga kje ti dosadi da si kupis poubav)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Aj so zdravje da si go koristis, solidno aparatce so super optika i zaviduvacki raspon na "mm". Aj sto pobrzo da go "sovladas" M -modot i da ni prakjas SUPER fotki (koga kje ti dosadi da si kupis poubav)
Не го мрдам од М модот и само пробувам разни комбинации:)
Фала фала следно нешто кога ќе здосади ова е што друго ако не

Oртодоксен на Сони (така ме нарече професорот на факс:pos::pos:)
 

filip_247

сељак...
Член од
30 септември 2007
Мислења
0
Поени од реакции
6
Вчера станав сопственик на Sony DSC-W55, во црна боја! :vozbud::vozbud:



Cyber-shot W55S - компактен и стилски дизајн со сребрена боја, 7.2 ефективни милиони точки, висока чувствителност за снимање во услови на недоволна осветленост, ZEISS леќи со 3x оптички зум, голем 2.5-инчен LCD екран, STAMINA издржливост на батеријата и предна страна од брусен алуминиум.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
За жал сеуште сум во исчекување на софистициран дигитален апарат ( Fujifilm Finepix S9600 :wub1: ), сега за сега го малтретирам апаратот на дечкото ми, а од утре ќе видам што моќ има тој што го извадив пред малку од плакар, Zenit - B, мааааалце постар модел е, ама добро сочуван и некако ми се прави мерак да сликам со постар апарат. :)

Ја го
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Fujifilm Finepix S9600...Топ апаратче,го пазам ко очиве мој :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Aj малце јас ќе забегам оф топик тука ама морам да ве прашам. Fujifilm FinePix S9100 или кај нас познат како S9600, што има толку тој апарат бе? RAW формат? Само тоа ве диви кај апаратот? Макро фокус нема, исото е грдо ко позив за у војска и е едно кило тежок затоа што Fuji незнаеле да му направат негова батерија која ќе тежи помалку а ќе држи исто дури и подобро од 4 АА БАТЕРИИ
незнам али на ваше место би размислил за апаратот. И која цена е тука??
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.403
Поени од реакции
7.669
а од утре ќе видам што моќ има тој што го извадив пред малку од плакар, Zenit - B, мааааалце постар модел е, ама добро сочуван и некако ми се прави мерак да сликам со постар апарат. :)

Ја го
Ваков има татко ми исто така. Ама не ми даваше да го користам, комплициран бил за користење, па имало скрипта за фотографирање, па требало првин тоа да го научам, бла бла бла

Туку сестра ми има

јас учествувам со аксесорис, мемори кард, ричарџбл батерии :)
М модот не му работи ко што треба, ама на ауто вади ок слики за домашна употреба.
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Јас ваков имам





Единствено нешто шо не ми се бендисва е шо нема блиц и макро. Иначе друго се е супер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom